KanunDevlet ve hukuk

Üzerlerinde vergi suç ve vergi cezaları vergi suç kavramı, türleri

Devlet vergileri - bir bütün olarak vakıf ve onları korumak için vatandaşların anayasal haklarının güvence altına alınması devlet sisteminin işleyişi için ihtiyaç, ahlak oluşumu, toplumdur. Vergiler - muharebe yeteneği ve ulusal savunmanın bu hüküm, dış düşmanlara karşı korumak için. Bu nedenle, zamanında ve bütçesinde tam ücret vergi - her mükellefin kutsal görevidir. mükellef vergi kesintiler toplamı devlet bütçesine aktarılacak imha etme hakkı yoktur.

Aslında Devlet vergileri - Mevcut uyarınca mükellefin gelir meşru ve dengelenmemiş nöbet olduğu anayasal görevleri. Bu nedenle, vergi ödemezsiniz, mükellef devlet kurulmuş düzen bir bütün olarak toplumun çıkarları üzerinde taşıyor ihlal eder. Vergi hukuku halkla ilişkiler bir bütün grup içerdiğinden Ve her vergi suç vergi nesnesi ve kesinlikle buna normunu gelen içerir. Ana özelliklerine ek olarak diğer ihlallerinin, vergi ihlalleri, aksine yasal sorumluluk, ilerletmek için doğal ve spesifik özellikleri. Vergi suçların mümkün olan bütün türleri Rusya'nın Vergisi Kanunu'nun onaltıncı bölümde değerlendirilmektedir. teftiş makamlarına göre fiili bileşimi tespit vergi suç yükümlülüğü türleri ve bunların karşılık gelen yaptırımlar uygulanacak.

Vergi suçlarının Farklı tipte öğesini sağladı. Örneğin 116, 118, 119, 120. Madde 116 (kayıt için başvuru) devlet ve tüm mükellefler için tek bir hesapta bireysel vergi mükellefi çıkarlarının çatışması ortaya koymaktadır. onların mülkiyet ve nakit pozisyonunun gerçek miktarı hakkında mükellefleri hakkında güvenilir veri tabanını oluşturan ilgileniyor ve Vergi Kanunu hükümlerini ihlal ettiği için idari yaptırımlar sağladığından Ve devlet hukuku, kayıt ihtiyacından onları bilgilendirmiştir çünkü. herhangi tüzel ve bireysel girişimcilerin devlet kayıttan sonra kayıt için on takvim günü içinde. Satın alınan mal kaydolmak için ya da aracın durumu otuz gün ayarlanır. aynı vergi cezaları anda bu verilerin şartlarını ihlal için 5000 ruble para cezası bulunmaktadır. gecikme doksan günden fazla rapor verileri için başarısızlık durumunda, yaptırımlar 10000 ruble şekilde büyütülür. girişimciler için bu makalede cezası az 40 bin ruble olamaz bu dönemde alınan gelir yüzde on olacaktır.

Madde 118 Bu bir cari hesap açılması ve kapanması hakkında bilgi vermek için başarısızlık için 5000 ruble tutarında mükelleften bir ceza öngörülüyor. Bu hüküm aynı zamanda yatırım ortaklığı kayıt tutma sorumlu müdür için de geçerlidir.

Madde 119 vergi anaparaya ve 5 ila bütçesinde vergi ödenmemiş tutarın% 30'u arasında değişen hatta bir cezası ödenmesine ek olarak, sağlar.

Madde 119, paragraf 1, kurar cezalar vergi hesaplama yöntemini ihlal ettiği gerekçesiyle iki yüz ruble tutarında.

Madde 119, paragraf 2, ortaklık yatırım faaliyetlerinin mali sonucun hesaplanmasında bilgilerin yanlış için 40 bin ruble tutarında cezalar öngörmektedir ve yaptırım sorumlu bir haminin eylemlere kasıtlı niyet algılama iki katına çıkarılır ve 80 bin ruble ulaşabilir.

Madde 120 gelir ve vergi ayrı nesnelerin giderlerin kurallarının ciddi ihlallerin yaptırım düşünmektedir. 10 bin ila 30 ruble bu makale aralığı altında para cezaları. Ve vergi matrahı cezaları hafife alırken vergi tutarının tahakkuku yüzde yirmisini ulaşabilir.

öngörülen suçlara ve vergi ihlalleri için sorumluluk gelen tiplerinin tanımlanması bağlı ve mükellefler üzerindeki etkisini ölçer. Vergi Kanunu'nun Bölüm 15 öngörülen onların komisyon için yaklaşan sorumluluk Genel hükümler. Mevzuat tüzel kişiler için sorumluluk tedbirleri için sağlar ve IP için. Vergi suç bütçesinde vergi ödememe veya Vergi Kanunu hükümlerine haksız ihlal yol açan bir eylem veya eylemsizliği olduğunu. Vergi suçlarının Belirli türdeki vergi suçlarının ceza makalede yeniden sınıflandırılan olan temelinde, ağırlaştırıcı koşulların var da idari sorumluluğu önüne getirme, ancak engelleyen hafifletici nedenler vardır. Vergi Kanunu açıkça vergi her türlü organize ihlali önemli suçlar suç başlangıcı yol açan şartlar ile paylaşan, görevlilerin idari sorumluluğu gerektirir hangi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.