SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda Hipertermik sendrom. Hipertermal sendromlu Yardım

Hipertermal sendromu - tipik olarak 40 derecenin üzerinde vücut sıcaklığında hızlı bir artış olduğunu gösteriyor. Evin böyle bir hasta olduğunda hepimiz ateş ve sonuçlarının tehlikesini biliyor, çünkü, ailesi arasında paniğe neden olur. ateş çocuklarda meydana gelirse, veliler haklı olarak ısıyı aşmak için gerekli olan küçük bir cisim henüz yeterince güçlü ve yardım olarak değil "tüm çan yendi".

Hipertermik sendromu: ne

Bu durum oldukça sık çocuklarda görülür. Bu güvenlik küçük organizma, güçlü bir bağışıklık sistemi yetersizliği neden olur ve farklı virüs, bakteri ve enfeksiyonlara karşı özellikle duyarlıdır edilir. Artan vücut ısısı - her zaman vücutta sorunların her türlü bir savunma reaksiyondur. Sonuç olarak, kan artar bakterisidal eylem, lökositler, aktive metabolizma endojen interferon üretimi iki kat daha hızlı gerçekleşir geliştirilmiştir.

beyinde ve vücut sıcaklığında, müsait uyarıcı etki düzenlenmesinden sorumlu olan Hipertermal hipotalamus içinde. ateş aniden ortaya çıkar ve hızla gelişen ise, kalp, kan damarları, akciğerler üzerindeki yükü neden olur. kana hızla ve yoğun Oksijen, ancak kasılmalar ve merkezi sinir sisteminin çeşitli bozukluklara yol açıyor olası hipoksi, gelişimini engellemez. olası komplikasyonları önlemek amacıyla, çok küçük çocuklarda vücut ısısı hergün ölçmek için daha iyidir.

artışın en yaygın nedenleri

vücut sıcaklığı

Çocuklarda Hipertermik sendromu nedeniyle SARS veya grip başta oluşabilir. Her zaman, bu durumda ısı ölçümü 40 derece işareti fazla değildir, ama bazen zayıf bir bağışıklık sistemine, hastalığın veya akış bireysel özelliklerine akut formu kaynaklanmaktadır. genellikle öksürük veya soğuk eşlik eder beri oldukça kolay bu durumda ateşin nedenini belirleme.

Originator sıcaklık artışı herhangi enfeksiyonu (suçiçeği, kızamıkçık, kızamık) ve apandisit olduğunu. ateş iç organların aksamaya neden ise, inflamasyon, tıp personelinin acil yardım gerektiren çok ciddi bir durumdur. ICD, böbrek yetmezliği beklenmedik oluşabilir ve komplikasyonları, bir çok eşliğinde: Özellikle böbrek hastalığı Hipertermal sendromu için tehlikeli. Semptomlar doktor doğru teşhis koymasına yardım etmek için çok dikkatle izleyin. Bu konuda sağlık ve küçük adam bazen hayatı değişir.

Başka ne hipotermik neden olabilir

sendrom

Bazen ateş belirli ilaçlara aşırı dozda ya da hoşgörüsüzlük kaynaklanır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar bazen rutin aşılama sonrası sıcaklığını atlar. Bu durum bir çözüm için, aşılama öncesinde 5 günlük ebeveynlerin çocuk antihistaminikler vermek başlıyor.

onlar beyin ve o bölümü saldırı: toksinlerin zehirlenme eylem yaparken Isı tetiklenebilir sıcaklık regülatörü gövde. Bu Hipertermal habis sendrom. Buna ek olarak, ne zaman ertelendi anestezi ve koma ateş karşılaşabilirsiniz.

Sıradan nedenler ateş de vardır: güneş, sıcak çarpması ve hatta stres elementer ısınma. - Bir sinir durumun sık sonuçlarından çok üzgün mide ve ateş: Çocuklar farklı durumlar ve fiziksel olarak tepki verirler. Çocuklar da ağır İklimli, bu nedenle bebeğinizin aşağı ateş ise egzotik ülkede geldikten sonra şaşırmayın acı. Yetişkinlerde Hipertermik sendrom bu nedenle de mümkündür, ancak çok nadir durumlarda.

Hipertermi sendrom formlar

Bireysel durumda ve çocuğun vücudunun özelliklerine bağlı olarak farklı şekillerde kendini gösterir. Örneğin, Hipertermal sendromu süresi, (iki gün birkaç saat arasında) geçici olarak akut subakut (45 gün) ve kronik (45 gün içinde), (iki hafta kadar). Yeni teknolojiler hızla ateş düşürmek için ve Hipertermal sendromunda yardım sağlamak mümkün kılar olarak son iki dünyanın hemen her yerinde bugün meydana gelmezler.

Ayrıca, bu gibi izole edilmiş türler ateş:

 1. Kalıcı. aynı seviyede durumda - fazla 39 derece (örneğin, akciğer iltihabı, tifo gibi hastalıklara eşlik etmektedir tifüs).
 2. Küçülen. Bazen 38 derece düşer, ancak (bronşit, pnömoni, influenza için tipik) Normal değerlere ulaşmaz.
 3. Aralıklı. (Bazen sepsis ve gripte) ateş nöbetleri ile dönüşümlü normal sıcaklık dönemleri.
 4. İade edilebilir. Bu tersine hepsi: ısı dönemleri (tifüs ortak) normal durumuna değiştirilir.
 5. Dalgalanan. yükselme ve düşme Uzun süreli dönemler (brusella için tipik, Hodgkin hastalığı).
 6. Boşaltma. Büyük sıcaklık sıçramaları (tüberküloz, sepsis).
 7. açıklama meydan okuyan ve yasaların ötesinde, hangi hatalı.

klinik tablo

Çocuklarda Hipertermik sendrom farklı şekillerde kendini gösterebilir. Genellikle çocuğun genel durumuna bağlı olarak vücudunun ve bireysel özelliklerin kale, ateş geçerli:

 • Pembe. Hatta çok Hipertermal sendromu, ama sadece onun kısmi tezahürü değil. Hipertermik yanıt - ısı devlet sözde zaman çocuğa sıcak, orta derecede nemli mukoza zarı, hiçbir taşikardi derisi. genel durumu yeterince tatmin edicidir.
 • Soluk. saf formda bu Hipertermal sendromu. Hasta mermer figür ile soğuk, soluk cilt hissediyor eller ve buz ayaklar, olası taşikardi. Sıcaklık çökertmek için çok zordu. Bu metabolizması, mikro-dolaşım bozuklukları ve iç organların disfonksiyon bozukluğu ile karakterize edilir. çocuk acilen ilk yardım gereken bir durumu çok ciddi olabilir. Bir ambulans çağırmak zorunda ve kendi başlarına, gelmesini bekledi çocukta ısıyı azaltmak için.

Ebeveynler doktorlar gelmeden önce ne yapmalıdır

Tıbbi bir ekip bekliyorum, ağıt ya da arka oturmak hakkın yok. Basit eylemler veliler Hipertermal sendromu kolaylaştırabilir. aşağıdaki gibi ilaçlar ve ilaçların her türlü olmadan Reanimasyon geçerli:

 1. Yatağa çocuğu koy penceresini açın ve temiz hava alınız.
 2. bebek giysileri geri al. Kuta o "yanıklar" eğer öyle değil. Aksine, kasık bölgesinde daha iyi soğuk bir şeyler uygulamak. fan ve çocuğa temiz hava direkt akışı açın. (Bu prosedür vermektir çocuk 3 ay var yoksa) Sen su veya alkol ile hasta sirke cildi silebilir.
 3. Oğlunuz veya kızınız titreme hissederseniz, o zaman, tersine, ayrıca ayağa bir ısıtma pedi uygulayarak, sıcak bir battaniye örtün.

Içmek bebeğe, daha iyi vermek için çok önemlidir. Yani vücudun toksinleri zehir kurtulmak. Eğer ateşin nedeni zehirlendiği yönündeki inanıyorsanız, bebek mide ve bağırsakları yıkayabilirsiniz. o sendromu Hipertermal eğer, yalnız bebeğinizi bırakmayın. veliler tarafından sağlanan İlk yardım, sadece onun fiziksel durumunu kolaylaştırmak değil, aynı zamanda onun için özen ve dikkat çekmek için çok önemlidir çünkü, ahlaken çocuğu desteklemek için.

İlaç "Parasetamol": ısıya karşı ana silah

Eğer bebeğin durumunu rahatlatmak için ilk adımları doktor aradı ve yapılan sonra, sıcaklık çökertmek için kendinizi deneyebilirsiniz. Tıbbi tedavi yatıyor ilkyardım hangi çocuklarda Hipertermik sendrom, ateş düşürücü alımını sağlar. ateş tamamen ortadan kaldırmaz eğer, büyük ölçüde genel bebeği kolaylaştıracağını önemli ve gerekli bir adım - Evde, size ilaç dozunu verir.

en güvenli ve güvenilir bir antipiretik madde - düz eski ilaç "Parasetamol" terimi, bir günlük doz, 60 mg / kg'dan fazla olmamalıdır. Büyük çocuklar için rektal küçük olanlar için fitiller, hem de şuruplar, kapsüller ve haplar şeklinde Onun sürümü. o hepatotoksik etkilere neden olabilir, çünkü "Parasetamol" üst üste üç günden fazla sürmemelidir Means - Karaciğer fonksiyon bozukluğu. Ayrıca, ilaca bireysel intoleransı olan çocuklar için tavsiye edilmez.

Diğer anti-piretik ilaçlar

Bu ilaçlar "Ibufen" ve ibuprofen "Nurofen" çocuk formlar. Genellikle daha yan etkileri vardır rağmen çocuklar, iyi algıladıkları ve aynı ilacın "Parasetamol" konulu daha oluşma olasılığı daha yüksektir. Bu ilaçlar bir yıl zaten eski ise çocuğa verilebilir ve o aracı "Parasetamol" tahammül etmez. Onlar çocuklarda uysal Hipertermal sendromu yardımcı olacaktır, bu ilaçların acil yardım da ağrıyı yatıştırmak için yeteneği kendi antipiretik etkisi sadece kendini, ancak.

ateş için Homeopatik ilaç - "Viburkol". Ama her zaman Hipertermal sendromlu etkili ve hızlı çalışmıyor. Bireysel durumlarda, anne eczaneye giden yolda zaman harcamak değil, böylece evde kullanılabilir antipiretik ilaç verebilir (bir ilaç "Efferalgan" "Panadol" ve diğerleri olabilir). Bebek zaten bu ilacı alıyor ve bunu çalıştığından emin değilseniz, en cesurca talimatlarında açıklandığı gibi doz yaşına ve kilosuna için tavsiye edelim.

Önemli olan, küçük çocuklar böyle sürmez anne hatırlamak , ateş düşürücü "Analgin", "aspirin", "antipirin", "Amidopyrine", "phenacetin" ve bunlara dayalı diğer ilaçlar gibi. Gerçekten seçimini şüphe varsa ateş düşürücü tabletler veya şuruplar, bir karar vermenize yardımcı olmak için çocuk doktoru arkadaşınızı arayın.

Doktorların eylemleri

cephaneliğinde bir çağrı tıbbi ekip geldi hızlı Hipertermal sendromu giderilmesine yardımcı olacak birçok araç vardır. papaverin, dipiron ve difenhidramin: acil bakım doktorları üç maddelerden oluşan bir pislik vardır. Bu yöntem çok etkilidir ve bebek kritik durumda eğer kullanılır ve tüm çabaları sıcaklığını düşürmek için başarısız oldu.

Çocuklar ayrıca klorpromazin çözüm pipolfen ve Novocaine girebilirsiniz. Kan damarları spazmı aminofilinle yardım ettiği ve sinir sistemini sakinleştirmek için - midazolam. hızla ateş nedenini belirlemeye çalışırken doktor çocuğunuz için dozunu hesaplar. hızlı tepki için, sorulara hazırlıklı olun çok önemlidir. ısı birincil kaynağa bağlı olarak, çocuk antiviral, hormonlar ya da diğer ilaç verin. Aynı zamanda, ne zaman bebek Hipertermal sendromu, bu kalsiyum takviyeleri, vazosupresörlerin ve atropin sürmez.

Sık tıbbi hatalar

Yetişkinler ve çocuklar ise çok farklı hipotermik sendromu ortaya. İlk yardım ateşin nedenlerini ortadan kaldırılması esas hedeflemelidir. yetişkinler ateş belirtilerinin her türlü zemin üzerine yavaş yavaş gelişir Sadece eğer, çocuklarda ateş genellikle beklenmedik oluşur. Daha akşam çocuk gülen ve oynamaya ve gece geç saatlerde o durumu kritik. Bu nedenle, ana doktorun görevi - hızlı ve doğru doğru tanıyı koymak, doğru tedaviyi reçete. Genellikle bebekler tasarruf böylece gerekli olan hiçbir ambulanslar defibrilatör vardır.

En yaygın tıbbi hatalar: ilacın yanlış dozaj, hastalığın temel belirtilerini maskeleyebilir ilaçların uyumsuz bir kombinasyon. Bu nedenle, başvuru üzerine ateş kök neden genellikle mümkün değildir belirlemek için. Doktorlar ayrıca hastanın yaşına dikkat ve ona göre tayin gerekir resüsitasyon. doktorların Yetkili çalışma hızlı iyileşme çocuğu eşlik eder ve hipertermi sendromu acı sonrası problemleri engellemek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.