OtomobilSUV

UAZ: Ön Aks. Köprü araba "UAZ-Patriot": ayar, tamir, bakım, ayar

Birçok bildiği gibi, Rus yolların yol bahsetmiyorum, kalitesi ile ayırt edilmez. Bu koşullar içinde hareket etmek. Sen mükemmel sürüş özellikleri ile bir arabaya ihtiyacım var. Onları "UAZ-Patriot" sahiptir.

araba UAZ hakkında Biraz

Rus cip "UAZ-Patriot" iyi Rus off-road kurulmuştur. Ve uygulama alanı aşırı koşullarda görevlerini yerine getirmek mümkün askeri araçlara tarımsal kullanım arabalar, arasında değişen çok geniş. Tasarım "Patriot" hem günlük kullanım için ve geçilmez bir yolda gezileri için idealdir. Özellikle bu sürüş özellikleri binek otomobilleri bile hayal değildir noktaya gelmek için izin verir. Olay kötü hava yaşayacaktır sırasında, kolayca önden çekişli dahil olmak üzere herhangi kazımaya, kurtulabilirsin, bu araba kolayca balıkçılık veya avına ve edebilirsiniz. kalite parçaları otomobil performansı UAZ bağlıdır. Ön aks istisna değildir. Eğer düşük kaliteli onarım parçaların kullanılması, mümkün tam bir başarısızlık.

Köprü UAZ: amaç ve özellikleri

Köprü tekerlekler arasında bir ışın ve güvenilir yapışmasını sağlar. Sürüş sırasında yük sönmüş elastik parça ile donatılmıştır. "UAZ-Patriot" zor koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmış olduğundan, köprü sağlamlaştırılmış olmalıdır. Her şeyden önce, aks dan nedeniyle nedeniyle en az bir bağlantı daha da operasyonun başarısızlığa arabanın neredeyse tüm performansını bağlıdır mümkün araba değil.

Köprü oluşur:

 • Diferansiyel.
 • Ana çifti.
 • Eksen.
 • Yaylar.

Arazi ancak yaylar yerine bir yay yerine, bir parçasıdır, büyük bir yüktür. Ve bunun nedeni mükemmel kros UAZ etmektir. Ön aks - Bir cihaz oldukça karmaşık, zamanında bakım ihtiyacı olan o kadar.

çeşitleri köprüler

Bugün, bir UAZ araç üzerine monte edilir bazıları arabanın köprüler, çeşitli türleri vardır. Ön aks - fonksiyonları çok sayıda gerçekleştiren bir cihaz. O ondan ve geçirgenlik bağlıdır. Bazı modeller için köprülerin farklı türlerini kullanabilirsiniz:

 1. Yönetilen. Buna karşılık, bölünmüş ve sürekli ayrılmıştır. Çoğu durumda bu ön araba köprüsü sürüş. Bölünmüş köprü çeviklik arttıkça sonuçlanan torku iletmek için hizmet vermektedir. Sert donanımlı döner, mümkün tekerleklerin dönmesini kontrol etmek için yapar. dövme üretim teknolojisi için kullanılan ve yüksek kaliteli çelik kullanır köprü gerekli ışık ve dayanıklı kiriş, bu tip için.
 2. Destekler. araba artan ağırlığının yükleri taşıyacak durumda, bu köprüyü kullanıyor. yük ve aşırı bazılarını alır sağlanan tasarım desteği cihazı. Bazı konfigürasyonlar ön aks UAZ 469 , benzer bir destek elemanı ile donatılmıştır.
 3. Sert lider. en karmaşık bir sistem, çünkü ışın ek olarak, aygıt bir taşıyıcı sistem, ayırıcı ve aks mili içerir. Böyle bir sistemde, ön tekerlekler farklı hızlarda dönmeye yeteneğine sahip. araba Viraj daha kararlı ve kaba yollarda sürüş kabini düzgün çalışmayı duygu iken, ağır yükler dayanabilir. mekanik yüklere dayanmak amacıyla paslanmaz çelikten yapılmış ve daha sonra sertleştirme işlemi geçmesi semiaxis.

Ortak arıza yapısı

Rus off-road ile iyi UAZ başa. Ön aks - kabininin daha fazla sömürü yol açacaktır herhangi bir arıza olan karmaşık bir sistem. ön aks tamiri para önemli miktarda sahibini mal olacak, yüzden derhal teşhis ve cihazın parçalarını yağlamak için gereklidir.

Köprünün ana fay:

 • yağ ve gres akışı.
 • sabitleme araçlarının aşınma.
 • Rulman kusurları, diş ekseni.
 • kirişe mekanik hasar.
 • aksesuarları kullanın.

Tüm arızalar çeşitli nedenlerle oluşabilir. Ön dahil arkadan çekişli araç, daha sonra kaba yollarda sürme zaman iletim hasara görüyor. Ayrıca, yaz aylarında veya tam tersine iletimi için kış yağı araç kullanımı performansı daha iyi için değil etkileyecektir. lastik basınç yatakları ve şaft kusurları önlemek için sabit muhafaza edilmelidir. Rus off-road UAZ korkutmadı. Ön Aks rulmanların doğru ayarlanmasını gerektirir.

arızanın zamanında tespit hızlı bir şekilde daha ciddi sonuçlara yol kaçınarak kırılmasına ortadan kaldırır. lider konumda piyasada SUV'lar arasında periyodik bakım ihtiyacı "UAZ-Patriot" ön aks kaplar.

Hasar ana belirtileri:

 • Garip bir ses.
 • drivability kademeli kaybı.
 • yakıt tüketiminde artış.
 • Kesinleşmemiş motor aşınması ve şanzıman.
 • En tehlikeli belirti - hareket halinde bir kama. Bu olay anında onarım ve köprü ayarlanmasını gerektirir.

köprü "UAZ-Patriot" Zamanında ayar hatalarının çok sayıda önlemek ve iyi durumda araba tutmak.

sökülmesi ve köprü nasıl onarılır

Bugün genellikle "UAZ-Patriot" satın. Ön Aks sürekli izleme ve periyodik bakım gerektirir. Direksiyon eklemlerini ve rulmanlar ayarlamak için zamana ihtiyacı vardır. Gres değişiklik aynı zamanda bütün sistemin doğru çalışması için gerekli bir gerekliliktir. çalışan nitelikleri belirleyen temel birimi, bir ön aks (UAZ). fiyat cihazın tamlığı bağlıdır. Bu 75 000 000 200 ruble arasında değişir.

Ön aks kaldırmak amacıyla, taşıt, örneğin sabit bir durumda sabitlenmesi gerekir, tekerlekler blok veya tuğla arka altında podkladyvaniem. Daha sonra, tüm hortumları, fren hattını kesmek ve sonra bütün fındık ve amortisörler, vites, kayışlar ve merdiven güvenli cıvataları kapatın. en zor olduğu için bir sonraki adım için, büyük bir sorumluluk yaklaşılması gereken.

Köprü "UAZ-Patriot" söküm için Adımlar:

 1. Tekerlekleri kaldırmak için gereklidir.
 2. Taslak bipod kesmek için.
 3. kavrama çarkını ve fren davul çıkarın.
 4. kenar deliği pullar düzleştirin.
 5. İç çamaşır makinesi ve tespit halkasını ayırın.
 6. Ardından yumruk kalkanlar frenler ve söküm başlamak gerekir tekerlek göbekleri.
 7. Topu kapatın ve direksiyon bağlantısını çekin.
 8. , Conta sökün direksiyon mafsalı gövdeyi çıkartın.

Ön dingil tamamen demonte sonra, tüm bileşenleri temizlemek ve arızayı bulun. Ayrıca, tasfiye için gereklidir. UAZ için yollar yalnız hesabına güvenin. Ön aks pahalı onarım önlemek için, iyi durumda tutulmalıdır. Bu en küçük çatlak hasara neden olabilir akılda, yüzden onun başarısızlık serbest bırakılması için beklemeden böyle bir kısmının yerini daha iyidir edilmelidir. Sonra tekrar tüm birim sökmeye gerekecek çünkü. Benzer bir şekilde, Ön demonte Aks UAZ askeri. İşe için Şimdi olmayacaktır.

Ön aksta açılması "UAZ-Patriot"

UAZ - güçlü Rus SUV. mükemmel gerçekleşecek, ancak çukurların üzerine sürmek için normal bir yüzeyi ve böylece arabanın üzerinde geçilmez çamur ve çukurlar ön aks UAZ yapmak gerekir. Nasıl yapmalı? Bunu yapmak için, ön aks kavrama UAZ ayarladıklarınızla pozisyon kontrol edin. aktif hale getirmek için, bir saat yönünde göbeğini ve ileriye doğru hareket eder. önemli ölçüde nedeniyle ön tekerlekler arka ile eş zamanlı dönen gerçeğine hepsi bitti manipülasyonlar araç açıklık artışı sonrası. Bu ön aks UAZ dahil önemli ölçüde yakıt tüketimini artırmak olduğunu belirtmek gerekir. Ama araba daha çevik istikrarlı ve daha kolay yönetilebilir hale gelecektir. UAZ düzgün bir asfaltın, lastik ve aktarma aşınma sürüş için üretilen ön aks birkaç kez daha hızlı olduğu, ve taşıma belirgin şekilde bozulur durumunda.

Manuel ve otomatik: Genel olarak, hub etkinleştirmek için iki yol vardır. Birinci yöntem, yukarıda detaylı olarak tarif edilmektedir, ikinci en uygundur.

Bu açmadan ve araç durduktan sonra kapalı yapılması gerektiğini hatırlamak önemlidir. gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında gerçek birim açık olduğundan emin olun ve onu kapatılır.

Ön aks kapalı belirlemeye yönelik yöntemler:

 • Arka tekerleklerin davranışına dikkat etmek kullanırken, bunlar önden bağımsız hareket edilmelidir.
 • araba önden çekişli ise biraz taşıyacak - nasıl virajlarda davranır dikkat edin.
 • Eh, en milli ve popüler yoludur. Sen dışarıdan bir bakış, dönen sürücü veya değil sormak gerekir. iplik, daha sonra debriyaj devreye girer ve kapalı olmalıdır.

Koruyucu bakım ve kusurların zamanında tespit

Zaman zaman arabanın koşma ayrıntılara dikkat etmek gereklidir. Bu operasyon üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve hasar araçların olasılığını azaltır.

yürütürken önleme gereklidir:

 • karter, dolum yağ seviyesini kontrol edin veya gerekirse değiştirin. Boşaltma çerçevenin altında delikten yapılmaktadır. Ama yağı tamamen boşaltın amacıyla, üst fişi kaldırarak, dolgu açıklığı açmak gerekir. Gerekirse, kap yıkanmalıdır.
 • eksenel boşluk ayarlayın. Dişli şanzıman ve tahrik dişlisi yatak arasında bir boşluğun bulunması diş hızlı aşınmasına neden olacaktır. driveshaft kesikliklerini düzeltilerek tanımlanabilir. Belli bir kuvvet uygulayarak somunu sıkın ihtiyacını ortadan kaldırmak için.
 • Emniyet vanasının dahil köprünün tüm görünür parçaları temizleyin. çamur tüm yatakları kaba fırça temizlenir.
 • Direksiyon eklemlerini kontrol edin. Onun taban üzerinde yer daha doğrusu kolları kulakları unutmayın. Sınırlayıcılar tekerlekler daima güvenli olmalıdır açın.
 • Tüm bağlantıları kontrol edin. Gerekirse, anahtarların doğru çapını kullanarak vidaları ve somunları sıkın.

Benzer şekilde, cihaz ön UAZ köprü "somun" vardır. O da benzer önleyici tedbirleri yürütmek gerekiyor.

süspansiyon ayarlama

Her araba sahibi er ya da geç performans ve aracın teknik özelliklerini geliştiren merak. bazı önemli dış değişiklikler ve iyileştirmeler için araç gövdesinin. Ama değer SUV ana görev sahipleri için süspansiyon iyileştirilmesi.

akort "UAZ-Patriot" nde olaylar:

 • köprüler ve vites küçültme güçlendirilmesi.
 • Biz süspansiyon hareket artırmak için bir yay üzerinde arka süspansiyon değiştirmenizi öneririz. Ama araba manevra kabiliyeti kaybolan bir bit olduğunu dikkate değer.
 • sürüş yüksekliğindeki artışın büyük ölçüde otomobilin geçirgenliğini artırır. Asansör bile en derin ford üstesinden yardımcı olacaktır.
 • engebeli arazide kros araç üzerinde olumlu etkisinin daha geniş bir profile sahip lastik lastiklerini değiştirme.

daha ayrıntılı olarak bazı düzenlemeleri süspansiyon ayar düşünün.

En basit artırmak ve düşük boşluklu süspansiyon 2 cm. Ön yay altında kauçuk ekleme koymak ve bağlama demiri yaylar değiştirilmesi gereklidir olup. Bu durumda, Panhard çubuk ayarı gerekli değildir. yerden yükseklik artmış olduğundan, daha ciddi bir lastik koymak mümkündür.

Bir sonraki seçenek çerçevenin üzerine gövdesinin kaldırma olduğunu. Aynı zamanda yerden yükseklik 5 cm artacaktır. metot çerçevesi ve vücut ekin alanlardaki aralayıcılar yüklenmesidir. Alüminyum uçlar kullanmak tavsiye edilir. Buna paralel olarak, parantez ve vücudu montaj çerçevesinin tüm aktarmak, hem de vücut gitmez sağlamak için durur uzatmak için gereklidir. Tampon da değiştirilmesi gerekir: Ön daha fazla alüminyum ara parçaları ve arka yer değiştirir, parantez içine. Bunun sonucunda sürüş yüksekliği artar ve 275/75 R16 lastik koymak mümkündür. Süspansiyon Ayar "UAZ-Patriot" tüm gerekli araçları varlığında yapılması gerekir.

önemli ölçüde açıklık artacaktır Başka bir seçenek, bu olumlu arabanın açıklığını etkileyecektir. Ama yöntem oldukça sorunlu ve zor. Bu durumda, gerek çekiş Panhard ve yedek amortisörü yükleyin. Ön aks ara parçasının üzerinde bir cam yön değiştirici üzerine 10 cm olarak ayarlanır. kingpin eğim açısını değiştirmek amacıyla İşlenmiş matkap deliği. 3 derece standart eğim değişikliği dokuz. Bu yolda arabanın stabilitesini kaybetmezsiniz. Buna ek olarak, mükemmel "Mercedes Gelenvagena" den uygun bir amortisör çubuk bipod koymak mümkündür. Köprü dengeleyici üzerinde daha uzun bir tavır kurmak gereklidir. Bu yöntem, oldukça pahalı mal olacak, ama makinenin özellikleri ve iletişim yeteneğini önemli ölçüde geliştirmek için.

ayarlama köprü

Genellikle bütün faaliyetleri fabrikayı ayarlayarak yürütülen ve araç kullanırken bu adımlar gerekli değildir. köprü yatakları veya hatalı ayarlama bölme bazen yapıldığında.

yatakları değiştirmeden ayarı:

 • sökün ve (köprü tipine bağlı olarak) kapak karter veya şanzıman kaldırmak Semiaxis.
 • diferansiyel olarak, yani somun ayarlanması sayesinde 0.15 mm set boşluk açısı.
 • yanal hareket 0.20 mm ayarlayın. dişli açma, ölçümler en az 6 puan yapmak.
 • Yan boşluk arttırılmalıdır ise, ayarlama somun ve somun ters dönüşlerinin aynı sayıda krank. boşluk tam tersi ile aynı işlemleri üretmek azaltmak.
 • ön yüklemeyi ayarlamak için eksenel yönde yatak sıkıştırın. sıkıştırma seviyesi araba kilometre bağlıdır.
 • Biz köprü araya. Benzer bir şekilde, ön aks UAZ 469 düzenlenir.

rulmanların değiştirilmesi ayarlanması

 • sökün ve kapağı karter veya şanzıman kaldırmak Semiaxis (köprünün türüne bağlı olarak)
 • rulman ile kapağı kaldırın.
 • bir dinamometre kullanılarak dişli sürtünme süresini ölçmek için.
 • Bir diferansiyel kutusundan halkayı çıkarın ve yeni taktı.
 • Yeni yataklarını takın.
 • giy ve kapağı çıkarmadan önce her şeyi halleder. Bu bir çaba daha güvenilir bir tespit için arzu edilir. cıvataları özel dolgu macunu ile yağlanması gerekir.
 • Dönme direnç momentini arttırmak amacıyla, alternatif olarak 200-250 N'ye eşit uygun dönüş direnci değerine kadar somunları ayarlama sıkıştırın gereklidir
 • Yarım-line dahil tüm önceden sökülen parçaları, yükleyin.
 • Güvenli tüm bağlantı elemanları sıkın.

sonuçlar

makalesinde, çoğu Rus SUV dan görülebileceği gibi -, elbette, UAZ olduğunu. ön aks ana parçalarından biridir. parçaları çalıştıran bir hata varsa araba düzgün çalışamaz. "UAZ-Patriot" - yoksul geçirgenliği ile yollar için bir araba. o bir SUV olarak görev ile baş etmezse, o ekstra para harcamak için hiçbir mantıklı. Pürüzsüz asfaltta herhangi bir araç olarak mükemmel geçmektedir. UAZ iyi durumda şaseye tutmak için gerekli tüm gereksinimlerini karşılamak için. Zamanında önleyici ve bakım. Köprü ve artan zemin boşluğu yapılan değişikliklerin meşgul etmek araba zarar vermeden gereklidir. Belirli beceri ve bu makalede bilginin mekaniği varsa, tüm manipülasyonlar üretmek mümkündür. ön aks UAZ tamiri önemli miktarda mal olacak, yüzden sorunu önlemek için daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.