SağlıkSağlıklı beslenme

Kullanıldığı hangi hastalıkların neler kalori çilek ve nasıl

Çilek en gözde meyvesi çoğu insan olduğunu. Bayanlarla, Weight Watchers çok düşkün yüzden arada, diğer meyveler daha düşük kalorili çilek, By. Birçok büyük tat bu şaşırtıcı meyve bol keyfini yaz sezonu arıyoruz. modern teknoloji Rus sakinleri sayesinde tüm yıl boyunca yiyebilirsiniz.

Ancak, daha hızlı büyüme için çeşitli kimyasalların eklenmesiyle, in vitro yetiştirilen çilek, yaz aylarında doğada yetişen bunun tadı ile karşılaştırıldığında asla. Uzun çilek mineraller, antioksidanlar ve vitaminler açısından zengin olduğu bilinmektedir. Fakat her yaş için bu sulu bir muamele kendi yolunda faydalıdır.

Bu muhteşem berry hakkında başka ne biliyoruz? Ne çilek kalori ve dolayısıyla bir diyet ürünü olarak kabul edilebilir? Bunlar ve diğer birçok soru bu makalede mümkün olduğunca ortaya çıkarmak için çalışacağız.

Bu, 100 g unutulmamalıdır. Bu çok düşük kalorili olduğu anlamına gelir çilek sadece 26 kalori. ek olarak Çilek Eğer kilo kaybetmek istiyorsanız, sağlık için çok iyi - düşük kalorili ve kokulu meyve üzerinde yalın.

Bundan başka, bu ürünün 100 g içeren vitamini günlük olarak alınmasını C, kemik büyümesi için sorumlu olan ve bağışıklık sistemi bağırsak motilitesini normale güçlendirir. C vitamini aynı miktarda sadece siyah kuş üzümü bulunur, çilek artık rekabet içindedir. Karşılaştırma için, bir portakal beş çilek daha bu vitaminin birkaç kez daha azdır.

çilek Faydalı özellikleri

Berry diyet tamamen nedeniyle ayrı eser elementler ve vitamin kompleksi (B2, B3, B6, A, E, F) bir dizi, kabul edilebilir, bizim vücuda herhangi bir zarar getirmez. Düşük kalorili çilek açıklamak kolaydır - bunun% 90 sudur.

Tüm diyetisyenler açlık gün içinde bu ürünü kullanmak için önerilir. Ayrıca, donmuş bir halde yemiş ve taze edilebilir. meyveler itibaren çeşitli meyve eklenmesiyle reçel, reçel, meyve içecek, yoğurt, meyve suları ve salata yapmak. Bu şekerleme, hazırlanan demlenmiş ürünler ve ilaç ilave edilir.

daha biraz tıbbi özellikleri hakkında

onun tıbbi özellikleri - kalorili çilek Hakkında tüm açık şimdi az değil tartışır. Nedeniyle mineral madde yüksek konsantrasyona bu antimikrobik ve anti-inflamatuar bir etkiye sahip. o varsa veya mide bozuklukları var, ama sadece taze formda insanlar için kullanılması önerilir neden Genellikle, bu.

başarısının yana nazofarenks hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Çilek mükemmel ağız boşluğunda nahoş koku ortadan kaldırır. Berry, yukarıda söylendiği gibi, akut solunum enfeksiyonları süre içinde yemek, bu vitamin C içeriği yüksek olan akut solunum rahatsızlıklarının gelişimini önler önerilir.

muzdarip olanlar için iyot eksikliği, aynı zamanda diyet eklenebilir, yardımcı bu vazgeçilmez ürünü, tiroid bezinin fonksiyonunu normalize. Pek çok doktor olarak, ilaç tedavisi ile kombinasyon halinde çilek diyabet hastalarına reçete Kandaki şekeri düşürür.

Eğer boğaz eklemleri varsa veya anemi muzdarip, bu hastalıklardan sana hepsi aynı dut kurtaracak. Bu en iyi doğal diüretik ve karaciğer üzerinde olan yararlı bir etkidir. Romatizma ve karaciğer hastalıkları çilek yemek ve bol sıvı içmek için sadece birkaç gün olabilir. Bu çilek diyet ayda birkaç kez düzenlenmesi tavsiye edilir.

Alternatif tıpta çeşitli hastalıkların tedavisi için ana bir üründür. ve egzama, diyatezi, yaralar Örneğin, çilek bandaj döküntüleriniz veya losyonlar olun. Eğer uykusuzluk muzdarip ise, yaprakları ve meyveleri infüzyon yardımcı olur. Aynı kaynatma hormonal bozukluklar ve hipertansiyon ile birlikte kullanılabilir.

avantajları çok sayıda rağmen, aynı zamanda dezavantajları vardır. En büyük dezavantajı, - alerjik etki. Alerjisi olan çilek içki minör o yoğurt ürünü içebilirsiniz alerji (yoğurt, yoğurt) durumunda son derece istenmeyen bir durumdur.

İkinci olarak, hepatik ve bağırsak kolik kontrendikedir, mide ve apandisit asitliğini arttı. bir yıl ve hamile kadınlar altındaki çocuklar dut kullanımı çok dikkatli olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.