Cornelius Vanderbilt: fotoğraflar, biyografi, tırnak, sözler

Hepimizin bilinen önemli başkentlerinden tarihini izleme, genellikle ilk kar kaynağında artık "eski para" olarak adlandırılan olanlar, ama büyük bir çekiciliğe sahip olan, şüpheli ahlaki ilkelerle insanlar olacaktır. Ve bu modern prensler, lordlar ve senatörlerin tümü için geçerlidir. Bu neyi birkaç yüz yıl boyunca geçen yüzyılın 90'lı yıllarda bir servet yapmış insanların kökenini anlamak için bile şimdiye kadar olduğu gibi, Rus tarihini hatırlamaya değer değil, başlıklarla, muhtemelen tüm kıtada insanlar tarafından saygı edilecektir. Sürece, tabii ki, sermaye çarpılır. Bazen şımartılmış yavru basitçe devleti israf. İlk Amerika'nın en zengin adamı mirasıyla oldu.

ABD'de Cornelius Vanderbilt adı tüm operasyonları ekonomik ders kitaplarında yer almaktadır biliyorum kişisel gelişim için onun adını antrenörler ve öğretmenler stratejileri sallayarak. Ama onun hikayesi ve hikaye tür oğluna biter. Bu milyarder hayal değil.

aile Van der Bilten

Cornelius ailesinin dördüncü çocuğu, bütün adı Cornelius Vanderbilt Jr., babasının onuruna alınan onun ismi gibi oldu. doğduğu oldu aile çiftliği, Mayıs 1794 yılında oldu. tüm Amerikalılar gibi, Van der Bilten, göçmen vardı kabul edilebilir bir seviyeye hayatlarını yeniden inşa etmek için sabırsızlanıyordu. Milyonlarca kimse istedi. Eh ve ailelerini beslemek ve sakin bir yaşlılık kazanmak için çok çalışıyoruz - belki ailesi için tek finansal motivasyon oldu. Van Bilten der: Soyadı Vanderbilt aslen üç bileşenden oluşuyordu. boşluklar zamanla düzeltti ve telaffuz ve yazılı olarak hem edinilmiş birlik adı ile.

Gelecekteki kralı babası limanında çalışmaları yapan, küçük bir çiftlikte kazandı. deniz, liman yaşam anlayışı olarak - bu sadece kirli bir iş ve az geliri çok ağır bir yüktür vardır. Bu fikir onun dördüncü oğlu ilham, ama oğlan farklı biliyordum. Rüyalarında deniz yaşamı özgürlük, zenginlik ve sınırsız olanaklar anlamına geliyordu. Çocukluğundan beri, keskin öfke farklı Cornelius Vanderbilt kendi şey yapmak için, 11 yaşında okulu bırakmak istediğimi. Ve hatta onun duvarlarını bıraktı, ama liman hemen aile çiftliğinde çalıştı 16 yıl, varılamamıştır. Ama onun çalışmaları devam istese bile, o başarılı olamadı. İlk iş hem skandal o kurumun duvarlarında inşa etmişti.

ticaret ve şantaj ilk deneyim

İlk milyonda için dışarı çıkmadan önce, Cornelius Vanderbilt sorun çözümlemede skandal, kurumsal ve sertlik gösterdi. vaka genç para getiren okuma ve aritmetik öğrenilen kurumun duvarlarında hâlâ.

Yerel bir okulda Öğretmen, yazma, okuma ve birbirinden becerileri sayma, çevredeki sert işçilerden farklı değildi. "Erdemleri" listesinde kalan ortak oldu ve sarhoşluk ilk çizgidir. bir öğün öğretmenlerinden birinden bir akşamdan farkeden, Cornelius acıyı dindirmek için karar ve mısır-votka şüpheli kökenli bir tedavi olarak teklif etti. Tabii ki, bu miktar para mal oldu. Öğretmen direnmeye ve onu çevreleyen salonlar daha ucuz içki getirdi özellikle, günahlarını içinde "kurtarıcı" kabul olamazdı.

Bu daha ne kadar simbiyoz, tarih sessizdir ama talihsiz öğretmen kez inatçı öğrenen pençesinden kaçmak zorunda kalır. Daha sonra açıldı ve iş köpekbalığı gerçek doğası edildi: Cornelius Vanderbilt bütün hikaye o asil ve çevresindeki tüm insanlara, anlatacağım söyledi hangi ofiste öğretmenin konaklama. Hemen teslim etmek zorunda kaldı. Tarih nihayet ortaya çıktı, çok büyük bir skandal patlak verdi, utanç içinde sınırdışı öğretmenler, o Cornelius ayrıldı.

Daha sonra şunları söyledi: "Eğitim için zaman almıştı, ben bir şey yapmak için zaman yok olur." Amerikan sanayileşmenin tüm sonradan görme dönemi ile yaptığı akrabalık felsefi okula bu tutumu.

10 dolar için İş

Vanderbilt Kornelius long para kazanmak için ve nerede başlangıç sermayesi nasıl merak etti. Ebeveynler, o satın on dolar istedi bir yelkenli. oldukça büyük çiftçiler için toplamı ve babası kendisiyle ilişkilendirilmiş liman ve her şeyi geldi, özellikle bu tür riskli bir adım karar veremedi. Fakat anne tüm oğlunu biliyordu ve onun isteğini yerine seçti, ancak çiftlikte işe gitmeden önce koşulu ile. başlangıç sermayesi almak için, Cornelius ev oldukça ter vardı: vb bitkiler ve bitki, toprağı kazıp, taş taşımak - zeminde çalışan her zaman çok fazla. tüm sözleri tamamladıktan sonra annesinin kişisel tasarruf almıştı.

ilk deniz aracı

geri brülör bunu geciktirmek değil yansıma yapan etmeyin, on altı yeni doğmuş denizci hemen bir yelkenli satın almak için gitti. Gemi kırılgan Bought zorlukla ayakta duruyordu, ama kaptan New York limanına ana taşıyıcı olduğu belirlendi. bir taraftan diğer tarafa gelen Teslimat Rekabet sakinleri başka şehrin bir parçası almak için tek yol olduğunu, çok büyük. Birçok her yolcu için ve birlikte güneşin altında bir yer için savaşan taksi yüzen günde Voyage birkaç kez yaptık. Cornelius Vanderbilt zorluğu yoktur onunla uğraşmak, deneyimli taksi sürücüleri görüşüne göre, çok gençtim ve.

Gemisi ilk kez her gece batırmaya çalışıyordu. Sorunun ne bulmaktan, Vanderbilt tekne alt yumruk fark etti. Öfke ders küfür, yumruklarını gitti harikaydı. Çılgın kafa onun iş çıkarmış - o korkar oldu. rakiplerini iki metre altında muazzam bir büyüme sağladı korku, kalaylı boğaz ve açıkça anlaşmazlığını onun avantajını kanıtlıyor rezerv olmayan edebi kelimeleri ve cümleleri aşılamak.

İlk olaydan sonra yarışma yatıştı yok ama adam "kayıt" oldu. Daha birçok kez o bu gibi sorunları ele almak zorunda kalacak, ancak efsane Cornelius Vanderbilt adı altında dövülmüş. kavgalar, dışmerkezliliğinden, zulüm ve hedeflere ulaşmak için yeteneği tam Biyografi kralı.

damping stratejik

Kısa bir süre o oyun genel kurallar değil karlı ve hızlı hale getirmek için mümkün olmayacaktır fark Cornelius Vanderbilt kendi kurallarını yaptı. "Tazı" adlı gemi zorlukla ayakta tutulması yönünde söylentiler ve her an batmaya tehdit, ama yine de yolcu hizmetlerini kullanılır. kişi başına üç dolar - çok değer New York'un diğer tarafına taşımak ve böylece aldı etmek. Vanderbilt bir dolar için ücretleri düşürdü ve bazen yolcu trafiği arttı. haç için Aç nehir teknesinde bir yer için mücadele etmeye başladı ve sadece para kazanmak için, birbirlerinin kucağına oturmak için istekli.

On iki ay sonra, Cornelius annesi On dolarlık borç almış ve aile nakit bin üzerinde biriken verdi. O taşıyıcı ortamda atmosfer, karşılıklı anlayış için elverişli değildi her şeyin fiyatını düşürmek zorunda oluşturulan, birisi kırdı. gibi tüm Upstarts kurtulun. Kavgalar deniz şartları ve seçici mat pahasına doldurulan Vanderbilt, kelime için sabit bir şey vardı. Yine de, Cornelius Vanderbilt işlerini genişletmek için fon kazandı.

ilk filo

birkaç tekneyi satın Vanderbilt kendini eşleştirmek için bir takımı aldı: tüm yumruğunu sonra, yemin rakip vahşi tür güçlü sözcüğü sindirmeye mümkün ve gerekirse, vb. Küçük bir filo utanmadan o pazarın tamamını almış, olur damping, aktif oldu. Ama 1812-1815 iki yıllık içinde. Bu İngiltere ve Amerika arasında çatışma meydana geldi. K. Vanderbilt, gemi ve yaşam riski altında, nakliye o ordu için dişli ve malzemeleri taşınan sadece bu sefer gitti.

New York'un bir bölümünde popüler ürünleri satın almak ve başka satılmaktadır: Cornelius spekülatif bir düzeni kurulmuş yanında ordu arzında Hizmetleri, serbest değildi. resales gelen Gesheft o tarafını inanıyordu, ama ana hedefi zenginleştirmek, ama çünkü iş de olduğu için mükemmel ayarlanmış. Yavaş yavaş, o bütün zanaat taşıyıcıları satın aldı ve neredeyse bir tekelci oldu. Bu yedi yıl sürdü. O ... buharlı çağı on beş bin dolar topladığı Komutanı adını kazanmıştır kabotaj ustası, iyi kamu alıcıları biri oldu ama.

kaptan

Cornelius Vanderbilt hemen buharlı gemilerin ve anlayış umutları takdir etmedi Hep güvenli oynamaya karar verdi. Başarılı olmak için, o yeni gemi ve onların yetenekleri hakkında bilgi gerekli. kısmi çözümlere tolere etmeyen bir kişi olarak, onun tüm filo satar ve bin dolar yıllık vapur gemi Thomas Gibbons ücretin üzerinde bir kaptan işe. Aynı zamanda o bir komşu çiftlikte, Sofii Dzhonson ile mütevazı bir genç bayan evlendi.

Steamer Gibbons neşeyle New Jersey New York'tan uçuşlar taahhüt Kaptan Vanderbilt tarafından yol açtı. farklı amaçlar için yük ve yolcu taşıdı. Birkaç yıldır okuduktan sonra geminin karting ve büyük sermayenin tüm ayrıntıları, Cornelius Vanderbilt yeni bir gemi inşa etmek için bir araya Gibbons ikna etti.

iş yeni bir dönem

Vanderbilt yeni bir gemi içinde tüm paralarını yatırım yaptı ve o bir proje yaptı. Yeni damar Bellona seçildi ve Vanderbilt Kornelius, işletmenin lideri olarak, kendi iş tarzını gündeme getirdi - o dökümü umutsuz oldu. "Belon'un" konulu ücret Diğer tüm operatörler daha dört kat daha az olduğu sadece $ 1, oldu.

Yarışmacılar, yan hangi kurnaz kaptan icra geldi ile çeşitli vesilelerle hukuk, mahkemede kendisine tebliğ, ama her zaman onlardan kaçtı. Bu gemi sadece Komutanı bilir ve bu nedenle kolayca Themis gizli gizli kabin, sahip olduğu söylenir. işinde ağırlığını arttırmıştır, o, aslında, döküntüleri rakip yırtılma, bir işgalci ve bir kurt olarak hareket yakıştığını Cornelius Vanderbilt adında bir adam olarak.

O da başka bir iş kurdu: saygın kamu gemisiyle beklentisi içinde yaşayan ve sadece iyi vakit olabilir nehir kıyısında, bir lokali ile küçük bir otel satın aldı. Hostes kurum eşi oldu. Bu 1829 yılına kadar sürdü. K. Vanderbilt, ilk milyon görünüm çok ilerisinde hala invitingly shimmered, cep otuz bin dolar biriktirdiği, ama açgözlü oldu. Büyük bir oyunu başlatmak için zamanı gelmişti.

Gelir biçimi olarak Reddi

Cornelius Vanderbilt - büyük girişimci ve ilk tekel organizasyonu sırasında ortaya çıktı. Bir arkadaşı olmadan kendi işini kurmak için sabırsızlanıyordu, New Jersey'de yılında hisselerini satan ve New York'a taşınır. eşi ikamet yeri değişikliği direndi ama aile reisi onu oldukça abartılı bir şekilde ikna: eşine kararını kabul etmiyorsanız, o deli bir evde iki ay yerleştirilir.

Geri New York'ta, o bir nakliye şirketi kurmuş ve tanıdık işinde devreye girer: taşıma mal ve yolcu fakat ücreti sadece oniki sent.

Tekne yolculukları Vanderbilt zaten tekeli elinde tutan zaman bu rotada New York ve Pikssillom arasında çalışır. Ve o piyasanın dışına zorunda kaldı. Sonra büyük silahları bırakarak, Hudson Nehri Derneği rekabeti başladı - seyahat için para almazlar. Ama karşılıksız yönden ağır bir darbe bekleyen naif yolcular: gemide yiyecek ve içecek maliyet kısmen Vanderbilt oyunu damping ofset çok kere abartılmıştır. Dernek ırmak kenarında yaşayan Hudson vazgeçti: şirketin faaliyetlerini azaltmak için özel taşıyıcı istenen ettiği ilk davaydı. Gibi telafisi on yıl boyunca yüz bin dolar ve beş bin dolar her yıl teklif edildi. Ve Komutan kabul etti!

milyon birinci

Vanderbilt faaliyetlerini yürütmektedir ve Boston, Long Island ve Connecticut Eyaleti kentinde yolcu taşıyor. İş çiçek açar, kırk yaşı Cornelius devlet yarım milyon dolar vardır birikmiş, ama para için susuzluğu değildir. aile Long Island şimdi tekrar taşındı. Sürekli damping, Komutan, rekabeti hayatta tazminat alır ve 1846 yılında yaptığı gemileri Amerika tüm büyük şehirlerde demirleyen. K. Vanderbilt nakliye iş milyon ilk Kazanılan bu yıl oldu.

Panama kanalı

Kaliforniya'da 1848 yılında altın yatakları keşfetti ve başka ateş Amerika'yı sardı. fikir kazmak Panama Kanalı'ndan almanın en kolay yolu yeni değildi, ama fikirleri uygulamak için enerji ilk Vanderbilt dile getirdi. Ne yazık ki, teknik araçlar yetmediği ve Cornelius Araştırmacılar kendi yolu için seyahat süresini azaltarak sorusunu verdi. Nikaragua Hükümeti ile Anlaştık, o arama yapan hızlı kova diğer şirketlere dönüştürülür vardı muadillerinden daha iki gün önce yerinde olduğundan hangi charter seferleri düzenledi. Her yıl, yolcuların transit net gelirin Commodore bir milyon getirdi.

fikri astar Kanal Vanderbilt bırakmadı. Bir kez daha, tüm iş satan Cornelius yoldaşları bulmaya gitti. şirket Panama Aksesuar Transit A.Ş. kuruldu yana

gizlilik

tam güçle Vanderbiltler ailesinin başının altmışıncı yıldönümü arifesinde biz Avrupa'da bir özel yat gezisi gitti. Gemi Cornelius Vanderbilt bizzat katılan proje ve tasarım, "Kuzey yıldızı" olarak adlandırıldı. Fotoğraflar zevk tekne daha sonra basında basılmıştır. milyoner tadı özgü olduğunu ve kendi kişisel eşyalarını hakkında herşey, lüks hakkında çığlık görkemli çıktı. o ve kaç o eğitim sınıfları "dünyaya" geldiği seyirci kabarık hatırlatan başkalarıyla, Komutan sevilen Şok. dedi Bunlardan birinde zamanın Gazeteler sık sık onunla röportaj: "Ben para konusunda deli Hayatım boyunca, yeni yollar icat onları bana eğitim için hiçbir zaman bırakın yapmak"

Hayır daha az görkemli ve zengin işadamıyla tüm arzuları ile inşa Staten Island evini vardı. Farklı stilleri fantastik uçucu karışımı olduğunu, atmosfer kaydı hakkında çok değer açısından zengin ve tatsız, üç katlı vardı. En kışkırtıcı sanat nesnesi başlığı "Cornelius Vanderbilt" ile evin bir heykel oldu. Konağın Fotoğraflar genellikle o zaman medyada yayınlandı.

demiryolu kral

1853 yılında Vanderbilt ailesi ilk tam tatil Cornelius oldu seyahate gitti. Şirketin Aksesuar Transit Co işlerini yönetme o hile ile hakim hisseleri ele geçirildi onun iki ushlyh çalışanlarını bıraktı. Öfke Komutanı bir telgrafta sonuçlandı: "Rabbim! Beni aldatmaya cesaret edemedi. puanlama sistemi çok yavaş olduğu gibi, mahkemede sizin için geçerli olmayacaktır. Ben seni yok eder. Saygılarımızla, Cornelius Vanderbilt. " Şöyle söylendi ve yapıldı - geri üç kat onun özellik için savaştan kâr. Birkaç yıldır süren davada o Cornelius Vanderbilt kazandı. patronu Themis ve eski çalışanı ele Tablolar yaygın basında yer almaktadır.

demiryolu ile gezerken kez Komutan o kara taşımacılığı daha güvenli ve daha ucuz fark etti ve bu işin beklentileri büyük karlar söz verdi. Vanderbilt kez daha işin tamamını satıp anda demiryolu en kârsız satın alır - Harlem.

kısa şube hatları ve diğer şirketlerin stoklarını Alış, o birleşme ve devralma üzerinde çalıştı. gelişimine yatırım, o küçük dalları en uzun demiryolu güzergah çıkarmak başardı. Böylece Merkez New York Demiryolu kuruldu. her zamanki gibi çalışılarak - Harlem ve New York - ulaşım için fiyatları düşürerek, Cornelius Vanderbilt oldukça hızlı iki uzun ve en karlı demiryolları sahibi olur. Bu dönemde, sadece hayat biber ekler zor bir yarışmadır. Amerika'nın beş yıllık demiryolu epik Vanderbilt karışmış tren yolları yarısında, onun trenlerde bilet maliyeti diğerlerine göre her zaman daha düşük oldu.

mirasçılar

erkek - işadamına az 11 çocuğu, bunlardan dört tane vardı. onlar evlendikten sonra onun soyadını giymek olmaz ve aile şirketi devam edeceğini oğluna transfer gerekiyor - kızlara eğitimlerinin sayesinde babasına dikkat etmedi. Hatta babasının hayatı tanınan mali deha sırasında en umut oğulları, William Vanderbilt oldu. 90 milyon dolarlık: Ve hemen hemen tüm Cornelius devletin aldık. 102 milyon dolar - miras toplam miktarı anda Amerika'nın büyük devlet oldu. Kalan 12 milyon hayır kurumları ve diğer çocuklar arasında dağıtıldı.

Ne olursa olsun bir çağdaşlarının ve torunları tarafından kendisine düşünür eserleri bilinçli veya bilinçsiz ana hedefi kar olsa bile ülkenin gelişme olarak görev yaptı, ancak bu tür is Cornelius Vanderbilt oldu. Onun röportajından alıntılar kitaplarda gitti ve bunların çoğu girişimciler için mantralar haline gelmiştir. Ama kralı aktivitesinde belirleyici faktör doğa ve önlenemez marifet oldu "nüfus fon mama."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.