Haber ve ToplumEkonomi

Transferler - Nüfusun sosyal durumun düzenlenmesinde etkili bir araçtır

kaynakların (malzeme veya parasal) kavramı hareketli veya yeniden belirlenmesi çıkması yüzyıllardır insanlığa eşlik ama farklı şekilde adlandırılan ve özü biraz farklı yorumlandı.

transferlerin Modern anlamda - şudur:

- Kişinin hesapları arasında işlem sonuçlarını hareketli;

- Belirtilen kişiye para belirli bir miktar vermek için onun muhabir yazılı olarak banka sırası;

- finansal tablolar, temettü ve toplantı duyuru yeni sahibine gönderilmesi gerekir, bundan sonra şirket, ilgili kayıtlarında mülkiyet devri zorunlu kaydı ile başka bir kişiden kayıtlı menkul mülkiyeti transferi;

- transfer kağıdı vasıtasıyla kurucuları arasında yeniden atanmış bir hisse olduğu;

- Alt bölgesel düzeyde bölgesel bütçelerinin mali destek fonundan kaynak aktarımı. Aynı zamanda bu tür mali yardım iddia Rusya Federasyonu'nun her varlığın payı hesaplanmasında tarafından ayarlanır.

Böylece transferleri - bunlar federal düzeyde yeniden dağıtılmaktadır farklı ücretler vardır.

Rusya'da dağılımının mevcut sistemin analizi düzenleyen bir mekanizma olarak sosyal koruma fonksiyonlarının yerine getirilmemesi tanıklık gelirler, bu tür desteğin korkunç ihtiyacı var.

Bu nedenle, sosyal transferler, hakiki tedbirler ve yoksullara mali yardımın bir sistem, şu anda ve geçmişte şirket katılımları ile ilgili değildir. hükmün amacı suç ve destek iç talep büyümesini engelleyen toplumsal ilişkilerin insanlaştınlmasıdır vardır.

kaynak ihtiyaçlarını oranı ve gönderen devletin hacmi sosyal yönelim modeline bağlıdır ve farklı olabilir. FRG, İsveç'te% 19,4,% 27,5 - - 39,8% Yani, Japonya'da 90'ların başında ABD'de GSYİH'nin% 16 sosyal ihtiyaçlarına dağılımını göstermektedir.

ekonomik kriz sırasında, ihtiyacı sosyal destek arttıkça ve ön transferlere. Rus ekonomisi için dayanılmaz bir yük dönüşebilir ve bunun kademeli artış ile çatışma halinde olabilir ekonomik büyüme. Bugün Rusya'da vatandaşlar için 250'den fazla 200 sosyal faydalar sağladığı düzenlemelerin binlerce, üzerinde bulunmaktadır. yüz milyon kadar bu faydaları ve tazminat başvurusunda kişi sayısı.

piyasa ekonomisinin cihaz yalnız reorganizasyon için karlı bölgelerde kaçınılmaz devlet müdahalesini yapar. Çünkü teşekkürler hükümet özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere yönleri (örneğin, çevre, savunma ve sosyal altyapı) için öngörülen araçlara sahip bu araca başarıyla çözmek Transferler.

o sosyal alana yönlendirilir bazı finansal akışlar, koordine etmek gereklidir nedeni budur bütçeleri olarak ulusal ve toplumsal fonların deneklerin.

Sosyal aksine, kamu transferleri malların veya hizmetlerin satın alınması ile ilgili olmayan ödemeleri temsil eder. Bu burs, emeklilik, sağlık sigortası ve belli faydalar ödeme dahildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.