Haber ve ToplumEkonomi

Piyasa kapasitesi - iş stratejisi oluşumu için önemli bir gösterge

Piyasa kapasitesi - Bu muhtemelen istikrarlı de zaman sabit bir süre için hizmetler (ürün satışları) hacmi olan fiyat düzeyi. Ya onlar için etkili bir talep. Genel bir kural olarak, hesaplamada bir zaman ölçüsüdür bir takvim yılıdır. Bu yönün ana bileşeni para cinsinden ifade edilir (Doları, Euro, Ruble, Yuan ve diğerleri). Diğer durumlarda, pazar büyüklüğü emtia açısından doğrudan ifade edilebilir. strateji ve umutları ve finansal kurumların mevcut durum analizini hesaplanırken Fakat ürünlerin birçok birimleri tüketiciye satılabilir nasıl ilgilenmiyor ve ne satışlarından gelir olacaktır.

Hesaplama piyasa boyutu , aşağıdaki formül ile: D = R * D, E - doğrudan istenen kapasiteye K - maliyet - eşya, Cı birimi (ya da kütle) sayısı. Piyasa kapasitesi - Mevcut ve öngörülen talep tarafından oluşturulan bir faktör, onun hacminin esnekliği, fiyat düzeyi kullanılabilirliği, üretken mal, kamu refahı, iş ve genel ekonomik koşulların teşvik etmek fırsatları. Bu oldukça genel pozisyondur. Her birey piyasa kapasitesi hesaplamasının kendi versiyonunu vardır. Ama böyle mevsimsel fiyat dalgalanmaları gibi genel hükümler vardır.

Piyasa kapasitesi - bu şirket, sektördeki varlığını arttırmak ve malların pazarlanması yeni alanlar geliştirmek niyetinde eğer gerekli bir önlemdir. gerçek hayat ve potansiyel olarak öngörülebilir: Bu faktörün, iki düzeyi vardır. Tahmini - Belirli bir ürünün alıcıların arzuları bir yansıması almak için yeni bir ürün veya yeni bir hizmet olması. piyasada geçerli boyutu her zaman potansiyel kimlikler değildir. Hesaplama ayrıca bölge ve coğrafi alanlara alınarak yapılır. ikincil göstergelerin bu analizi üretmek satış pazarında (basında anketler, istatistikler, analitik yorum). hesaplama maliyeti parametrelerini ve içerecektir tüketicilerin davranışlarını belirli ürünlerin (satın alma işlemlerinin tek kullanımlık hacmini, özellikle ürün kategorilerinde, motivasyon ve çok daha fazlası seçiminde malların finansal maliyet,).

Piyasa kapasitesi - belirli bir bölgede yaşayan toplam sayısına bir alıcı tarafından tüketim oranlarının çarpımıdır. Veya fiyat faktörü yardımıyla, ortalama ücretin, nüfus ve diğer verilerle aynı bölgede tanınmış rakamın ayarlanması. düşmeye - Açıkçası, bu pazarın ayrı zaman aralıkları kapasite içine diğerinde büyüyebilir. Bu nedenle, özel kuvvetler şirketleri sürekli işletmelerin sürdürülebilir dengeleme yardımcı bazı şemaları ortaya koydu nedenleri incelendiğinde cari dinamikleri takip ederek verilere dayanarak oluşturun.

Pazar araştırması, kendi stil - Her işletmenin varlığını ve gelişme stratejisinde en önemli yönü. Daha doğru veriler, daha istikrarlı şirket sektöründe çalışabilir. Piyasa büyüklüğünün belirlenmesi, güncel bilgiler ve güncel eğilimlerin doğru yönetim kararları açısından çok önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.