Haber ve ToplumEkonomi

Novocherkassk, nüfus: nüfus ve istihdam

Rostov bölgesinde Küçük Kazak kasaba - nüfus Novocherkassk, ekonomik ve sosyal istikrarın bir göstergesidir, güneydeki en büyük sanayi merkezlerinden biridir. O hikayemizin konu - Nasıl demografik Bu çözüm tipiktir sakinleri ile hayat.

coğrafi konumu

Novocherkassk nehirleri Aksay ve onların kolları Tuzla arasına küçük bir tepe üzerinde yer almaktadır. Şehir ülkenin sermayeden 1.000 km'lik bir mesafede bulunmaktadır ve Rostov-na-Donu bölgenin başlıca şehirlerden sadece 30 km ayırır. Shakhty, Novoshakhtinsk, Aksai, Bataisk - Ayrıca 30-40 kilometrelik kullanılabilirliği önemli bölgede şehirlerin bir sayıdır. Novocherkask şehrinin nüfusu pek çok imkan ve büyük şehirlerin avantajlarına rahat ulaşım erişim işaretler. 100 metrekare toplam yerleşim alanı. km. yapı taşı, arduvaz, kumtaşı büyük miktarı ile karakterize Novocherkassk bulunduğu topraktır. Yeraltı suyunun bolluğu bir şehir binaların büyük boşluklar görünümüne yol açar.

Geçmiş edin

Novocherkassk, biz düşünen hangi nüfusu eşsiz bir geçmişi vardır. Hemen planlanmış ve bir başkent olarak inşa edilmiştir. 1805 yılında, ekonomik, politik ve çevresel konularda bir dizi, yeni bir konumda Cherkassk Don Kazak sermaye taşımak için karar verildi. Her yıl sel tabi eski başkenti, bu nedenle bu tür felaketler imkansızdır yeni bir konuma, aradığını ilk şey. Rus İmparatorluğu'nun İmparator nezaketle sermaye aktarma isteği kabul ve karar bilinen şehir planlayıcısı Genel Devolan yürütmek gönderildi.

Novocherkassk Avrupa kültürünün en iyi gelenekleri planlandı. Geniş caddeler, yeşil alanlar ile bulvarlar, geniş bir alan mevcuttur atılmıştır. Yeni sermaye çekiciliğini rağmen, yerel halk taşımak için yavaş olmuştur ve inşaat yavaştı. Bu nedenle, şehrin ilk on yıllar askeri birimlerin konum olarak esas geliştirdi. idari ve kamu binaları çok Orada inşa edilmiş, resmi devlet konut ve özel konut neredeyse yapılmamaktadır. Sadece sanayi işletmelerinin gelişi ile yavaş yavaş şehre sakinleri çeken başladı, ancak süreç çok yavaş. Beyaz bir direniş merkezi kurdu Novocherkask ülkede devrimci olaylar sırasında, bu popülasyonda önemli bir artışa yol açmıştır.

1920 yılında şehir nihayet Bolşevikler tarafından alındı. Sovyet zamanlarda, yerleşme önemli bölgesel sanayi ve bilimsel merkezi olarak gelişti. Sonra şehrin Kazak geçmiş dikkatlice bastırılmış ve sadece 1993 yılında Novocherkassk Dünya Kazakların başkenti ilan edildi.

İklim ve çevre

Novocherkassk hafif, kısa kış uzun ve sıcak yazlarla, orta karasal iklim bölgesinde yer almaktadır. Ortalama yıllık sıcaklık yaklaşık 9 derecedir. Kış Aralık ayında başlar ve geç Şubat ayında sona erer. Ocak, yılın en soğuk ayında, termometre eksi 20-25 dereceye düşmesi, ancak ortalama etrafında tutar -8. Novocherkassk yaz mayıs ayında başlar ve Eylül sonuna kadar devam eder. Ağustos ayında termometre 40 dereceye kadar gitmek, ama ortalama yaz sıcaklığı olabilir - 23. Bu yaz nüfusu Novocherkassk yılında Rostov Bölgesi özellikle Ağustos ayında, yeterli nem akut sıkıntısı yaşanıyor. Yıl boyunca yağmur yaklaşık 60 mm orada düşer, yağış alan aylar Ocak, Şubat ve Haziran vardır.

İkamet bütün olumlu üzerinde Novocherkask içinde iklim koşulları varsa, çevresel durum çok arzulanan bırakır. Şehir dolayısıyla içme suyunun sıkıntısı nehirlerdeki su kirliliği konusunda hala büyük sorunlar yaşandığı, ve kapanır. Bölgedeki Sanayi anlamlı şehrin toprağı ve havayı kirleten edilmektedir. Novocherkassk İdaresi bu sorunları çözmek için çalışıyor, ancak bu yönde büyük bir başarı ulaşamamış olmasıdır.

İdari-toprak dağılım ve nüfus dağılımı

Novocherkask küçüklüğü idari birime resmi bölünme olduğu nedenidir. Ama Novocherkask nüfusu, resmi ve gayri resmi isimleri ayrı parçalar, tahsis kendi. Yani, Cosmos, Galinka, Hotunka, Novoselovka isimleri altında Center, Ekim, Gençlik, Doğu, Sotsmistechko, Cheryomushki alanları, hem de küçük parçalar vardır. Bir süre önce, şehir adını korudu köyü Tatar, absorbe. Kentin nüfusu ortalama yoğunluğu 1 kare başına 1.329 kişidir. km. Ama en nüfuslu şehir merkezi ve alanları Gençlik, Sotsmistechko, Ekim az elverişli ve insanlar buradan gitmeye çalışıyoruz.

Nüfusun dinamikleri

Novocherkassk nüfus sayısını sayma kuruluşundan beri başlamıştır. 1811 yılında 6700 kişiyi yaşıyordu. yerleşim sakinlerinin ilk yıllarda kazanç kötü işaretlenmiş büyüme XIX yüzyılın ikinci yarısında başlamıştır oldu. Yani, 1863 yılında orada 18 bin kişi yaşıyordu ve yüzyılın zaten 50 bin sonuna kadar. Devrimden önce, yaklaşık 70 bin kişi vardı ve o Sovyet zamanlarında 42'deki düşürülmüştür sonra, nüfus dinamikleri olumlu oldu. 1989 olarak, 188.000 nüfuslu şehir nüfusu. Ama yeniden yapılanma sakinlerinin sayısının azalması, uzun bir dönemin başında yol açmıştır. Bazı yıllarda eğilim pozitif, ama genel eğilim - negatif. Bugün, şehir şimdiye kadar hayal kırıklığı 170 bin kişiyi ve projeksiyonları vardır.

Kentin ekonomisi

Sovyet zamanlarda, Novocherkassk, yakından ekonomisinin ile ilgili olduğu nüfusu, önemli bir sanayi merkezi haline geldi. 1936 yılında, neredeyse 10 bin kişiye istihdam bölgesel ekonomi için önemli bir şirkettir bugün elektrik lokomotif fabrikası inşa. 50'li yıllarda şehir sentetik ürünlerin bitki koşuyordu. zamanların en iyi olarak buraya 3000 kişiye kadar çalıştı. Günümüzde bitki neredeyse sadece bir dükkan çalışmaz hale geldi. Aynı zamanda o bölgedeki en büyük çelik şirketlerinden biri olan bugün elektrot bitki, çalışmaya başladı.

Kentsel ekonominin Kararlılık ve karlılık da petrokimya ekipmanları, birkaç büyük gıda ve inşaat şirketleri, iki giysi fabrikaları, sosyal ve kültürel alanlarda işletmelerin üretimi için kurumsal sağlar. İki üniversite Novocherkassk, bir düzine lise sonrası eğitim kurumlarında çalışmaktadırlar. Şehirde kişi başına üretim hacmi 67.000 ruble olduğunu.

istikrarlı ekonomik işletmelerin çok sayıda sakinleri çok sayıda istihdam sağlıyor. Sadece% 0.5 - İstihdam Merkezi (Novocherkassk), kentteki tüm işletmelerde toplanır boş, işsizlik alanında düşük seviyelerden birini kaydeder. asıl işi spesiyalleri çalışanların bir açığı ile ilgili. Ama özellikle genç profesyoneller için yüksek öğrenim, insanlar, uygun bir iş bulmak her zaman mümkün değildir. yüksek öğrenim ile 40 yaşın altındaki kadınlar tarafından yaşanan iş bulma konusunda büyük güçlükler.

demografisi

İstihdam Merkezi (Novocherkassk), şehrin önde gelen sosyolojik araştırmalar demografi, doğum oranı giderek artar ve mortalite azalır söyledi. Oysa rakamlar şimdiye kadar hayal kırıklığı vardır. kent sakini olumsuz dinamikleri yol açar şehirden insanların dış göç sorunu da vardır. Ortalama olarak, sakinlerinin sayısının yılda 2.000 kişi azaldı. İstatistikler vatandaşların yaşam boyu giderek arttığını gösteriyor, ama erkekler yaşamış yıl sayısına az istikrarlı bir artış göstermektedir. Novocherkask içinde katta şehir sakinlerinin oranı her erkeğe, bir kadın var, milli kalıplarıyla büyük ölçüde uyumludur.

şehir ve yaşam kalitesi alt yapı

Rusya'nın Küçük şehirler temelde büyük olan, yerleşimlerin gelişimi mutlu bir istisna değildir ve Novocherkassk rekabet edemez. Şehrin nüfusu önemli kültürel tesisler, sağlık ve ticaret eksikliğinden muzdarip. Ama bu sorun başarıyla yakındaki şehirler çözüldü. Ama mülkiyet satın zorluklar, gençlerin istihdam okullar ve üniversitelerin mezunları genellikle şehri terk gerçeğine yol açar. Zayıf altyapı yolları ile sorun vardır, modernize edildi. Bütün bunlar tabii ki, azaltır, insanların yaşam kalitesi ve siteye onların sadakat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.