Haber ve ToplumEkonomi

Moskova Ekonomi: Ana sanayiler

Ses düzeyine göre brüt milli hasılanın ülkenin sermayesinin% 20'den fazla olduğunu. Moskova'da çeşitli alanlarda büyük işletmelerin çoğu merkez ofisleri vardır. Doğrudan tüketime yönelik ve üretim endüstrileri sermaye kararlarında, hammadde ya da üretim işleme yerine olabileceğini olmasına rağmen yönetim yöneticileri ve yönetim kurulu üst. Rus mevzuatına göre, kurumlarında vergi ödemelerinin bu kadar büyük sermaye bütçesinden sorumluydu. Birçok ekonomi sektörleri böyle bir plan üzerinde çalışıyor Moskova'da. Nominal anlamda, her bütçeye toplamından daha Rusya'nın bütçe şehrin ana daha, örneğin, kombine veya Ukrayna Baltık cumhuriyetleri biri. Ancak, New York'ta üç kat daha azdır.

değinen onu Ukrayna ile durumu tekrar hatırlatmak gerekir. Nedeniyle bir noktada Moskova'da ülke ekonomisine ile çatışmaya bazı zorluklar yaşamaya başladı, ama politika durumu dikkatle izlemek ve ona kontrolden çıkmasına izin vermemeye her türlü çabayı.

Nüfus, işletmelerin ve diğer önemli nesneleri

Moskova'da, askeri-endüstriyel kompleksin işletmeler duruldu. Ülkenin başkenti büyük mühendislik ve tasarım merkezidir. doğrudan yabancı sermaye ile Çoğu şirket kendi merkez Moskova Bölgesi'nde yer almaktadır. Ayrıca burada Rusya Federasyonu diplomatik ilişki tesis edilen tüm ülkelerin elçilikleri bulunmaktadır.

düşen sermaye başına ticari ve perakende işletmelerin sayısı bakımından dünyanın en büyük beş şehirde olduğunu. Moskova ekonominin Bakanlığı sürekli aksanıyla kolaylaştırır. Forbes araştırma, alışveriş, bu tür mega, süper ve Molly sonu olarak bir başlık önekler sahip göre, en Rusya ve Moskova Çevre Yolu yakınındaki komşu bölgelere başkenti yoğunlaşmıştır. Ayrıca, aynı yayında, Moskova'da burada yaşayan milyarderler en çok sayıda tarafından yapılan araştırmaya göre.

turizm

Moskova'nın sıkı ekonomi turizme dayanmaktadır. Bu sektör aktif gelişmekte olduğunu belirtmekte fayda vardır. 2015 itibariyle Rusya sınırı geçtikten 5 milyondan fazla yabancı turist de, Moskova kalış ana amacı budur. Yıllık ekonomik, ticari, kültürel ve sportif forumları yapılması sözde 'yüksek' turizm sezonu içinde akut hissedilir eksikliği olan yeni otel kompleksi inşa, katkıda bulunur. Tabii ki, Moskova'nın ekonomisi sadece güçlenecektir.

önemli işletmeler

payları bütçe tahsisleri bölgesel ve federal hem en yüksek olduğu şirketler arasında, tür organizasyonlara dikkat etmek mümkündür:

  • Moskova Petrol Rafinerisi.
  • "Avtoframos" ( "Renault" araç üretimi).
  • "Tryokhgornaya imal."
  • "Moshimfarmpreparaty" onlar. Semashko.
  • "Kızıl Ekim".
  • "Rot Cephesi".
  • Likhachev bitki.
  • Sberbank.
  • "Elektroshchit" Moskova fabrikası.
  • Moskova Lastik Fabrikası.

taşıma

Moskova şehir ekonomisi nedeniyle sermaye büyüyen bir altyapıya sahip olması büyüyor. Hükümet kararlarına göre, asal zorunluluk yürüme mesafesinde mallar ile nüfusu sağlamak için mağaza ve alışveriş merkezleri inşa. yük ve yolcu demiryolu hatları ve nehirler çok sayıda ile birlikte, çoğu Moskova Nehri, şehrin farklı bölgelerine ulaşım erişilebilirlik en acil sorunu olan bir kollarıdır. Devlet ve son yüzyılda inşa yolların olasılığı, modern metropolün gereklerini karşılamamaktadır. ayrılmanın Gelişen yalnızca geçici sabit trafik sıkışıklığı sorununu azaltır. Bu yapıdaki sorunları çözmek için Uzmanları, şehirlerarası trenler, tramvaylar ve hafif raylı hatları dahil olmak üzere kentsel ulaşım, yeni tip tanıtılması için kaynakları aramaya önerilmiştir.

metro

Moskova Metro kentinde izole bir alan olarak adlandırılır. Kuşkusuz, ulaşım bu tür olmadan, modern sermaye hayal etmek imkansızdır. Onun sayesinde, kritik bir metropol yolların durumu getirmemesini mümkün kılan araç sahipleri ve yayalar arasında bir denge, gözlemledi. Moskova ekonomi hareketinin bu tür, ancak kent gelişimi hakkında büyük bir yeraltı görüşmelerin varlığına biraz bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.