Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Çeşitli programları kullanarak Windows'u Mac'e yükleme

Zaman zaman Windows'u veya sadece Mac'e geçiş yapan bir Windows kullanıcısını kullanması gereken bir Mac kullanıcısıysanız, tamamen farklı bilgisayarları yapılandırmanıza gerek kalmadan Windows'a bir Windows'a nasıl kurulacağını öğrenmeniz yararlı olacaktır.

Bunun anlamı, yüklü bir Mac'iniz olan bir PC'de Intel Inside işlemci varsa, üzerinde bir Windows çalıştırabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey, Windows işletim sisteminin bir kopyası, sanallaştırma ve minimum sistem gereksinimlerine uyumluluk için bazı yazılımlardır.

Bilgisayarınızın Mac OS'de birden çok sabit diske sahip olup olmadığına bakmaksızın ilke aynı: Windows için uyumlu bir bölüm oluşturmanız veya Windows'a bir Mac'e yüklemek için ayrı bir sürücü oluşturmanız gerekir.

Bu yordamın ilk yöntemini gerçekleştirmek için Boot Camp'de Windows Kur programını çalıştırın.

Windows'u bir Mac'e yerleştirmenin en kolay ve en ucuz yollarından biri, Mac OS X'in her kopyasıyla birlikte gelen Boot Camp Assistant yazılımını kullanmaktır. Uygulamaları, yardımcı programlara giderek bulacaksınız.

Boot Camp, uyumlu bir bölüm oluşturmak istediğiniz yeri seçmenize ve boyutunu ayarlamanıza izin verir. Buna ek olarak, program Mac'nizin işlevlerini daha sonra kullanmak için - klavye ve trackpad'den ekran kartı ve Wi-Fi'ye - tüm gerekli sürücüleri Windows'a yüklemenizi sağlar.

Boot Camp'in önemli bir dezavantajı programın bir defada yalnızca bir işletim sistemini çalıştırmanıza izin vermesidir.

Windows'u ve standart uygulamalarını (örneğin, Internet Explorer) kullanmak için Mac'i yeniden başlatmanız gerekir. Özellikle çok sayıda dosyanın değişimi varsa, bu oldukça uzun sürebilir.

Mac'i başlattığınızda "Alt" tuşuna basılı tutarak şu anda hangi işletim sistemini yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Bir alternatif, örneğin Parallels Desktop 6 veya VMware Fusion 3 gibi hedeflenen sanallaştırma yazılımlarını kullanmaktır, ancak hepsine ücret ödenmektedir.

Yardımları sayesinde, her iki işletim sistemini aynı anda çalıştırabilirsiniz - Windows'u Mac OS X'te ayrı bir pencerede (konuk işletim sistemi gibi) başlatabilir veya tam sanallaştırma moduna geçebilirsiniz. İkinci durumda, Windows için tüm uygulamalar (örneğin, Internet Explorer veya Windows Media Player) Mac OS X'de kullanıma sunulacak.

Buna ek olarak, Mac için Parallels Desktop 6 Mac'inizde Windows için sanal bir sunucu oluşturmanıza izin verir. Bu yazılımı, tüm dosyaları, ayarları ve tercihleri PC'nizden aktarmak için bile kullanabilirsiniz. Windows'u bir Mac'e nasıl yükleyeceğinize değin, bunun en çok işlevli yol olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bu yaklaşımların en büyük avantajı, Mac ve Windows arasındaki dosyalara daha kolay erişebilmeniz ve belirli uygulamaları her kullanmak istediğinizde yeniden başlatmanız gerekmemesi.

Bununla birlikte, Mac'inizi yalnızca ara sıra Mac kullanıyorsanız, Parallels veya VMware Fusion'ın maliyeti kendisini haklı çıkarmayabilir.

Bu durumda, Windows'u ücretsiz olarak bir Mac'e nasıl kurabilirim?

Neyse ki, bu gibi kullanıcılar için Oracle VirtualBox programı şeklinde bir alternatif var. Şüphesiz, Parallels ve VMware Fusion'ın işlevsellik açısından eskisinden daha düşük ve açıktır ancak açık kaynaklıdır ve tamamen ücretsizdir.

Windows'u bir Mac'e nasıl yükleyeceğinize bakılmaksızın, yukarıdaki koşulları göz önünde bulundurmanız ve her iki işletim sistemini aynı anda çalıştırmanız gerektiğini belirlemeniz gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.