Spor ve SağlıkEkipman

Hava yastığı. Bu nedir ve hangi rolü tekne oynanır

amfibi araçların (hovercraft) için hava yastığı konut alt kısmında bulunan özel bir boşluğun içine hava püskürtülmesi ile oluşturulur. Sürüş sırasında Elbette, aracın verimini düşürür içeriğinin, belirli kaybı vardır. . - 15 cm ila 2 m Buna bağlı olarak, böyle bir kabın dinamikleri gibi daha fazla bir esnek bariyer (etek), bir tekstil materyalinden meydana gelen ve uygun bir yüksekliğe makinenin kaldırma destekler: Bununla birlikte, bu soruna bir çözüm vardır Uçak.

hareket ilkesi

kendisine bağlı ve bir hareket var - Tüm hoverkraft motoru tarafından sağlandığı, istek var. tek bir akış iki alt akıma ayrılır - bazı kaplar aynı anda istek oluşturur ve havayı boşaltan bir motor ile donatılmıştır. Bazı makineler aynı zamanda çift motor sistemi ile donatılmıştır. Bu durumda, itme bir motor tarafından üretilen, ve hava yastığı ikinci tarafından desteklenmektedir.

Yeni SVP Avantajları

En iyi kompozit malzemelerin kullanılmasıyla sağlanır iki katmanlı bir çit vücut kolaylığı ve hareket ve iki ayrı motorlar tarafından desteklenen hava yastığının hacmi olan gemilerdir.

İki katmanlı çit

basit kategorisine ait olmayan pahalı malzemeler ve üretim teknolojisi ihtiyacını gerektirir gibi oldukça nadir yerli hoverkraft bulundu. Ama buna yüzey sertliği, yumuşak kar ve olası mekanik hasarlara korkmaz çünkü böyle bir hırsızlık, daha ilerici olarak kabul edilir oldu. altında düzenlenmiştir olmayan bir basınçlı ve tek tek bölümlerine sahip bir üst silindir: Bu bariyer, iki bölümden oluşmaktadır. Böyle bir çit tüm Avrupa ve Amerikan MRA kullanılan ve klasik bir denir. mükemmel bir şekilde düz bir yüzey hovercraft sürüş kendisine bağlı iken, yaklaşık 30 cm bir yükseklikte en "yüzen" ve düzensizlikler maddeler varsa, tabii olarak önemsiz bir asgari hava kaybını azaltır alt kesimleri, ayrı olacaktır.

kompozit gövde

gövde oluşturma kompozitler bir dizi avantaja sahiptir. bu kolaylık ve ilave alüminyum, korozyon direnci ve mekanik mukavemet ve kolay Peculiar sağlayabilir Eğer kompozit malzeme. Bu durumda, alüminyum gövde bakım deneyimli kaynakçı, mükemmel geleneksel yamalar ve özel yapıştırıcı tarafından tamir kompozit kabuk tarafından özel olarak yapılabilir.

İki motor Sistemi

Bu şema kolay manevra kabiliyeti ve kaldırma hareketleri sağlıyor. Hava yastığı düşük hızlarda bile, yerden kaldıracak, yükleme ve boşaltma işlemleri artık en önemlisi bir kişi tarafından gerçekleştirilen ve olabilir - defalarca güvenilirliğini ve güvenliğini artırır. yastık etkileyici tek kaynakla motoru besleyen beri ana çizim motor arızası teknede bir düşüşe yol açmayacak altta artık, sonuçları sadece felaket olabilir. Sadece yavaş ve dikkatli böylece sadece hovercraft ama hayatlarının tehdit zarar kaçınarak, güçlendirilmiş alt kısmında planlayabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.