SağlıkKadın sağlığı

Endometriyozis. Tedavi ve Belirtileri

Patolojik huylu, vücuttaki hormon düzeylerine bağlı olarak ve kadınların genital organlarında çıkan ve ötesi, adı olmuştur endometriozis süreci. rahim içinde ve dışında genişletilmiş endometrial dokunun bileşenleri vardır.

Tanı berrak, puslu görünüm ve hastalıktır

Iken tıp endometriozis gibi hastalıkların yetersiz bilginin bir sonucudur hastalığın nedeni kesin olamaz. Tedavi teşhisten sonra ortaya çıkar. Endometriozis, iç ve dış ayırt. Dahili - rahim içi dokusunun iyi huylu büyümesi. Dış etkiler pelvik organları fallop tüpleri, kolon, yumurtalık, mesane, alt kısımlarını.

Tahminen, bağışıklık sisteminin mengenede Hastalığın nedeni, muhtemelen miras. Jinekologlar konsensüs - endometrium östrojen çoğalmasında yadsınamaz katılımıdır. Diğer bir neden, jinekologlar göre, periton boşluğu veya fallop tüpü içine endometriyal adet kanı ile adet sırasında vurmak olabilir. koterizasyon hücrelerini giderek, iltihaplanma oluşur. O değil her kadının bu tür süreçler endometriozis gelişimine neden olduğu unutulmamalıdır.

Semptomlar ve endometriozis belirtileri rahim. Sadece bir doktora tedavi

Hastalığın yayılması, şiddetini ve yerelleştirme: reçete tedavisi öncesinde hesap birçok faktör dikkate alır ayrıntılı bir tanı gerçekleştirdi. Nasıl yaymak ve nasıl endometriyozis üreme fonksiyonu gerekli terapi ve daha geri olmadığını, diğer iltihaplar ile kombine edip, gebelik ilerledikçe belirtiler belirgin.

Hastalığın belirtileri onların liste çok geniş, çok çeşitlidir:

1. Ağrı varlığı. Onun yerelleştirme:

* Çoğu zaman orada adet döngüsünün bozulması.
* Dismenore nedeniyle Vazospazm nedeniyle kist ortaya çıkan basınç altında (mevcut olduğu takdirde) meydana gelir.
* Endometriozis odağı komşu organlara baskı koyuyor.
* İltihaplanma işlemine adet döngüsünün dışında olan ağrı.
* Cinsel fiili ile ilgili Ağrı.
* Bel bölgesinde ağrı, düzensiz adet döngüsü.

2. aşırı adet döngüsü, büyük bolluk belirtilmiştir.

3. Sık belirtiler - kısırlık.

4. menoraji (rahim kanaması).

Bazı durumlarda, hastalık asemptomatik olduğunu.

Hastalık endometriozis Önleme. tedavi

Tedavinin Taktikler dikkate sağlık durumunu ve her kadının bireysel özellikleri dikkate inşa edilmiştir. dikkate yaşını, hastalığın şiddetini ve kapsamını, pelvis, kist ve nörolojik parametreler, diğer parametrelerde yapışıklık varlığını atın. Tedavinin ana amacı - bir sadece endometriyozis tedavi kürü, aynı zamanda servikal endometriyozis. Tedavi sadece aktif evreye değil, aynı zamanda olumsuz sonuçları kapsamlı ortadan kaldırılması iyileştirmez içermektedir.

Etkili tedaviler:

* Tedavi yöntemleri: muhafazakar yöntem ve tıbbi.
* Cinsel organına korur Cerrahi teknik.
* Cerrahi yöntem olup, yumurtalık ve rahim kaldırılması ile, radikalidir.

önleyici bir tedbir olarak, hastalık endometriozis gelişmesini önlemek için bir jinekolog tarafından düzenli testlerden geçmeleri tavsiye edilmektedir. Özellikle Tedavi ve önleme kaygıları artmış risk grubunda olan bu kadınlar. Bunlar var kadındır:

* Ağır ve ağrılı adet akışı;
*, Adet süresi azalma;
* Hormon yenileme tedavisinin kullanımı;
* Kandaki östrojen düzeylerinde artış;
* Kadınlar 35 ila 50 yıl.

Endometriozis. Geleneksel tedavi yöntemleri

Muhafazakar endometrıyoz hormon tedavisi, ilaç seçimi yapılabilir hekime sayılabilir. Immunoukreplyayuschie ilaçları reçete. Hatta uzun bir dönem tedavi için gerekli çağdaş ilaçlarla. İnternette, bu zayıflatıcı hastalık kil tedavisi için tarifler vardır. Mavi kil yardımıyla düğümleri, kist veya myom tedavi edip kendinize hakim? Hastalık başladığında Hala doktor sandalyede sona erecek. Uzmanlara bakın, kamu fonlarının yardımıyla bağışıklık sistemini desteklemek için nasıl o tavsiyelerde emin olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.