Gıda ve içecekAna yemek

Pan-Asya mutfağı farklı kılan nedir?

Şu anda sözde pan-Asya mutfağı füzyon denilen popüler bir destinasyon arasında yer almıştır. Bu da, 20. yüzyılın 70'li yıllarda ortaya çıktı. Bilim adamlarına göre, dünya gastronomi tamamen yeni dönemin başlangıcı ile karakterize edilir. Gerçekten de, 20. yüzyılın ilk yarısında, etnik çatışmalar, savaşlar ve devrimler çeşitli anlamıyla tüm dünyayı hareketlenir. Bu bağlamda, en sıradan insanların tüm zamanların yemekler hazırlanması girişme, herhangi lezzetler düşünmek için hiçbir zaman vardı. Tüm tek görevdi önce - ailesini beslemek için.

Biraz tarih

Sadece 70'li yılların başında hemen hemen tüm özel ve pişirme özelliklerine yönelttiler geçtiği soluklanma bir tür vardı. Bu Avrupalılar kendileri için keşfetmeye başladı o zaman oldu Asya ülkeleri. Turistler o yerel kültürün özellikleri ile değil, aynı zamanda yemek "turistik" ile sadece buluştu Tayland, Japonya, Çin, ziyaret edin.

Bütün bu tarifler kademeli olarak Amerika ve Avrupa'da taşınır gerçeğine yol açmıştır. Bu doğdu ve şimdi popüler bir pan-Asya mutfağı edildi. Aşağıda onun karakteristik özellikleri hakkında daha detaylı konuşmak.

ötekilik

Uzmanlara göre, Pan-Asya mutfağı öncelikle kendi bileşenleriyle ayırt edilir. Biz baharat, baharat ve baharat çeşitli bahsediyoruz. Buna ek olarak, aşçılar sözde hindistan cevizi yağı da dahil olmak üzere, yağların çeşitli pişirme sırasında kullanmayı tercih gerçeğiyle daha ilginç pan-Asya mutfağı. Bir şekilde tarifleri adapte etmek için, kademeli olarak pişirme spesiyalleri görünmeye başladı sonuçla, onları değiştirmek başladı.

Orijinal içeriklere ek olarak, Pan Asya mutfağı pişirme tarzıdır. Böylece, aşçılar özel kullanma wok. Onun büyüklüğü ve şekli için normal yemekler biraz farklıdır. Dıştan daha orijinal koni biçimli büyük bir kase gibi görünüyor. hazırlarken ona yemekler yağ büyük miktarda dökülür ve bir açık ateş üzerinde bir mutfak başyapıt oluşturmaya devam ediyoruz. Sonuç olarak, yemeğin lezzetli dışarı sadece döner, aynı zamanda orijinal ürünün olağanüstü özelliklerini korur.

Pan-Asya mutfağı. yemek tarifleri

Bugün, bir görünüşte düşünülemez çok sayıda sadece doğasında yer mutfak söyledi tarifleri bulabilirsiniz. Ancak, biz ormana almazsınız, sonra, hepsi değilse de, mevcut ürünleri içerir tarifi olan basit bir çanak, bir çok ev kadınları açın. Örneğin, en popüler pulgoki (a ateşte pişirilmiş marine et) 'dir. pişirin için, az miktarda gerekir dana bonfile, sebze (havuç, yeşil soğan), Shiitake mantar. Aslında, reçete çok basittir. Tüm malzemeyi kesmek (sebzeler daha iyi çapraz) ve marine 20 dakika bekletin olmalıdır. İkincisi soya sosu, şarap oluşur "Mirika", susam yağı, şeker ve armut suyu. oranlar, ancak, herkes kendi pişiriyor. Sen deneme yapabilirsiniz - Gıda tadı hala etkilenmez. Sonra sıcak bir wok üzerinde kızarana kadar et kızartmak gerekir. Bundan sonra, Bates yangın ve sonrasında bir süre yiyecek bırakın.

Sonuç

Yukarıda belirtildiği gibi Bugüne kadar, bu mutfak gelenek ülkemizde dahil çok popüler. Tam anlamıyla her yerde açık restoranlar, pan-Asya mutfağının teslim gibi hizmetleri sunan hatta küçük bir kafe. Rusya sakinleri zaten bu yemeklerin mükemmel tat ve kokusunu biliyorum. Biz bunu takdir edeceğini umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.