OtomobilArabalar

Bahçesinde araba Çizik, ne yapmalı? Araç bahçesinde çizik ne yapmak gerekir?

Birisi, iş için birileri lüks ve gururu için, ve birisi için - - Özel araç ulaşım sadece bir araç. Her durumda, bu değerli kişisel özelliktir. Park ve eve gittim bir gün varsayalım. döndürürken birisi arabanıza hasar yarattı ortaya çıkıyor. o bahçesinde avtolyubitelnitsa makineyi çizik eğer durum, örneğin, farklı olabilir. olayın faili sen olunca ne yapmalı? Araç zarar görmüşse Ve nasıl tazminat elde etmek için?

İpuçları suçlu kaza: Sen bahçesinde araba çizik

Ülkemizde mevcut mevzuat oldukça sıkı bir trafik kazası faillerinin ile ilgilidir. yanlışlıkla birinin arabasını vurursanız, çarpışma yer senin yararına değil bırakın. GIBBD aramak veya etkilenen otomobil sahipleri ile iletişim kurmak için: İlk etapta ne yapmalı? Ülkemizin MTPL sigortası Bugün herkes için zorunludur. Buna göre, suçlu parti için çatışma "dostane" çözüme hiçbir yararı yoktur değil mi. her durumda zarar sigorta şirketi geri ödeyecektir. bahçesinde Eğer araba çizik ne olur? Olay yerinde bulunan çağrı araç sahibinin mağdur Müfettişlere yanı sıra olasılığını arayın. protokol hazırlanması olamaz önce arabanızı değiştirin. olayın faili sadece bir kaza kaydında yer alan. sigorta şirketi doğrudan etkilenecektir ödeme aramak.

Ne direksiyonuna olmadan araba çizik olur?

Hayatta başkasının arabasını acırsa bir yaya iken, nasıl davranması farklı durum vardır. Suçüstü yakalanmış olup olmadığını anlamsız, suçsuzluğunu kanıtlamak için, ve tanıkların vardır. Bu durumda daha kolay kendi suçluluk itiraf etmek ve zararlardan şahsen müzakere. Mahkeme yaralı şahıs Sizce, tazminat miktarında, makul olmayan yüksek gerektirdiğini sadece olay olmadan önce konuyu getirin. Başka mülkünün hasar hakkında şikayette bulunmak ederken, kendinizi masum ele alırsak, diyaloğa ve mahkemeye gitmek kurban tavsiyelerde değil. Bu çelişkiyi gidermek için en iyi yoldur gerçekten sanığın korkulacak bir şey olmadığını sağladı.

Neden kaza mahallinden gizleyemezsiniz?

Sürücü kıyafeti DPS cezalandırılır gelmeden önce kaza mahallinden kaçan Rus yasalarına uygun olarak. Bugüne kadar kendilerini (en fazla 1,5 yıl için) onların ehliyet kaybetme sürücüler riski gizlemek veya giren idari tutuklama en fazla 15 gün süreyle. işe yaramaz kaza mahallinden kaçan sorumluluğunu önlemek için - Bile sürücü eğer, bir kadın, yabancı bir araba bahçesinde çizik ve arabasının üzerindeki en yakın sonrası GIBBD kişi gitti olalım. Bunun tek istisnası - Hastaneye ciddiye yaralı taşıma. Hastaneye kurbanlarının birilerini alıyorsun eğer sadece durumda bir kaza sahnesi bırakın. Sürücü acele Ve eğer araba çizik? Trafik polisi Bekleyecek vakit varken ne yapmalı? Biraz hasar ile bizzat kurbanlarının hiçbir evrak ödemek deneyebilirsiniz. Ancak, yalnızca bu tür havaalanına acele veya transfer edilemez bazı önemli toplantıya sanki özel durumlarda, durumun bu olumlu çözünürlük.

Sen kaza mahallinden kaçan, ancak buldum ...

Birçok acemi sürücüler bile, en anlamsız herhangi bir kaza korkuyorlar. Her zamanki hikaye - Genç avtoledi bahçesinde çizik Arabanın peşinden olay yerinden kaçtı. Ne niyeti olmadan, başkasının arabasına zarar, sol, ama sadece deneyim eksikliği olsaydı? hukuk cehalet sorumluluk vergisi yerine geçmez, unutmayın. Bu durumda en iyi pozisyon - Eğer olayın kaza fark etmedi söylemek. Biz seni üzecek için acele tür açıklamalar nadiren mahkemeyi ikna edilir.

saygın suçlu

Bul arabasını hep tatsız sakat. Kurban - yordam nedir? Birlikte sen suçlu kaza için bekledi hasarlı araba ile, suçunu itiraf etti, size şanslı olduğunu varsayabiliriz. Bakın, kendi arabanın resmini çekmek ve trafik polisi aramak Kaza tescil. Hasar minör ve failin hasar tanırsa, "yerinde müzakere" deneyebilirsiniz. Trafik polis memuru yolda, onların yol kenarlarında ve bitişik park oluştu sadece bir kaza kayıt unutmayın. Bir komşu-avtoledi bahçesinde araba çizik eğer, ne yapmalı? Karakolu ara, o olayı kaydetmek ve başka bir işlem algoritması önerir. Resmi talimatlara göre, beklemek hazırlayın, trafik polis memurlarının hızla sadece mağdurlar ise kaza mahalline gelen yükümlüdür.

hasar kim ödeyecek?

Böylece, protokol, yol kazaları hazırlanan. Aynı gün, yaralı şahıs sigorta şirketi için geçerli olmalıdır. Not: kaldırmak veya araba tahribatını da maskelemek için, sınav değerlendirmesini geçmek mümkün değildir. Etkilenen istemci ifadelerini aldıktan sonra Sigorta şirketi hasar değerlendirmesine yön verir. Bugün, sigorta vakaların kayıt her sigortacının kendi kuralları. Sigorta şirketinin ilk çağrı, bazı ek yardım veya belgeleri olması gerektiğini emin olun zaman.

basit bir kuralı hatırlayın: Sigorta şirketinin uygulanır daima kurban değil, bahçede yabancı arabası çizik biridir. Tipik olarak, küçük kaza uygulama yeterince hızlı kabul edilir. etkilenen otomobil muayene tek şirket-sigortacı iç kurallarına göre hesaplanır tazminat, bekleyebilir sonra sigorta kontratında.

Taraklı suçlu değil, olduğu

Bir çok tatsız bir durum, sabah işe gidiş varsa, geceleri bahçesinde araba çizik bulmak. Ne suçlu yoksa? Her şeyden önce, araç gerçekten bir kaza sonucu uğradığı olmadığını öğrenmek için deneyin. izleri başka bir araç ile çarpışarak özelse, cesaretle araç park halindeyken yere göre, trafik polisi veya ilçe arayın. hukuk temsilcileri için beklerken hasarın bir resim çekin. Aracınızın doğru park halinde bile, ihlali için ceza bekliyoruz Unutmayın park kurallarının. Ama aynı zamanda olayı düzeltmek için araba değmez yeniden düzenlemek için. GIBBD çalışanları ve sigorta şirketinin temsilcileri Eğer olayın ayrıntılarını gizlemek fark muhtemeldir. Arabasının arkasına çizikler inceleyin. konumlarına göre, arabanın tür hasara neyin sebep olduğu varsayabiliriz. Bazen çizikler ve lekeler garip renklerdir. Böyle izlerinin tespiti üzerine protokolde dahil olmalarını almalısınız. Suçlu yüklendiğinde, bu ayrıntılar onun suçluluk kanıtı olacaktır.

Bağımsız bir soruşturma yürütmek

Arabanın bahçesinde Çizik ve kim olduğunu bilmiyorum? İstatistiklere göre, bunlar gerçekten çok sık çözülmemiş bırakılır. boş boş oturmayın. Hemen hasar tespiti üzerine bakmak için tercih edilen. Bu başarı, avtoregistrator çalışan komşu makinelerin varsa. Onunla Kayıt kaza suçlu belirlemekte yardımcı olacaktır. CCTV kameraları bugün çoğunlukla dükkan ve evlerin girişlerinde yakın yüklenir. Olay, bir video değil ise, tanıklar bulmaya deneyebilirsiniz. bahçesinde asın reklamları, komşular şahsen tanıdığı istiyoruz. Daha sofistike versiyonu - düzenli tipik hasar bahçende park arabaları arasında suçlu "tespit" için denemek için.

Başka bir seçenek - tüm yakın servis yuvarlak gidip öğrenmek için, ister onlara gönderilmeyen son zamanlarda küçük onarımlar için birileri. Unutmayın, tüm bilgiler düzeltilmesi için toplandı. Fotoğraflar çekin ve kontak tanıkları kaydedin. Eğer suçlu kendiniz yüklemek yönettiyseniz birlikte kanıtlarla, polis veya GIBBD başvurun ve toplanan bilgi verin.

araca hasar bir kaza

Eğer araç sadece başka makinedir çizik düşünüyorum? Aslında öyle değil. Düşmüş yanındaki boyanın üzerinde çizikler böyle bir ağaç dalı olarak bir kişinin, hayvan, hatta cansız nesneyi bırakabilir. Başka bir aracın neden olduğu makineye hasar hareket olduğu gibi bir kaza olarak kabul edilmeyecektir. Bu araç otoparkta kapı komşusu açılış dikkatsiz kurban düştüğünde ilgili. Nasıl Bu durumların her şeyi ve zararların olasılığı olup olmadığını? en kolay yolu suçlu kim olduğunu biliyor şartıyla, bizzat bu sorunu çözmek için. bir anlaşma elde, hatta bilinmeyen bahçesinde araba çizik değilse, ne yapmalı? önceki davalarda olduğu gibi, gerçeği düzeltmek için gerekli olan mülke zarar. şahsen fotoğraf çekmeyi, ilçe arayın. Bir politika Hull varsa, sigorta şirketi uygulamak için gereklidir. Tipik olarak, kimliği belirsiz kişiler olan olgularda işlemler yeterince uzun sürdü.

Bir birey tarafından arabaya hasar

nedeniyle amaçlayan insan faaliyetlerinin araba çizik olduğunu biliyorsanız, deneme için hazırlamalıyız. Suçlu kişisel bir konuşmaya başlayın. Makine nedeniyle mahalle çocuklarının eylemlere zarar görürse - ebeveynleri ile durumu görüşmek. Genellikle bu tür olayların huzur sona erer. Eğer komşuları ile şanslı iseler, bizzat teklif zararı telafi edecek. mülkünüz kasten bazı kötü wisher veya bireylerin bir grup tarafından şımarık edildiyse, şikayetin verilmesini geciktirmek için değil. Aynı şekilde başlamak - ilçe çağrıyla. , Sadece zaman suçluluk kanıtı tazminat alabiliyorlar unutmayın. belki belli bir adam ya da bir kadın bahçesinde araba çizik düşünüyorsanız, ne yapacağını - tanıkların aramaya ve kanıt toplamak için. kanıt olmadan, dava kaybeder ve tazminat alamayacak.

Otoparkta araba zarar görmesini önlemek için nasıl

Çoğu trafik kazaları nedeniyle yol kullanıcılarının arıza olur. Eğer onların arabası çizik bulmak bir gün istemiyorsanız, bazı harekete geçmeli. Ücretli otopark yeri üzerinde Park - kendi arabasını korumak için en güvenilir seçeneklerden biri.

Herhangi bir nedenle bahçesinde araba ayrılmak varsa, bunun çözümlenmesi için deneyin. kimse engel olmamalıdır araba, aynı zamanda komşu çok yakın park etmek gerekli değildir. Hala arabayı kaşıma korkuyorlar, bu DVR üzerinde bırakılabilir. Uzun süreli park sırasında ön cama altına konacak bir telefon numarası ile bir kart almak için de yararlıdır. Bu durumda, arabanın suçlu saygın hasar hep kaza durumunda derhal sizinle irtibata mümkün olacak. Daha da önemlisi, bir kişiye araç zarar durumunda çağırmak mümkün olacak. Şimdi araç bahçesinde çizik olursa ne yapacağını bilir, ya da kendinizi suçlu hasar başkasının malı olur bildirildi. Bu bilgilerin sizin için yararlı olacağını umuyoruz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.