Ev ve AileEvcil

"Amoksisilin" kedi: kullanım talimatları

Ne yazık ki, hayvanlar da hasta olabilir. Ve bazı durumlarda, antibiyotik kullanımı olmadan bunları tedavi etmek imkansızdır. İlaç (kediler için) "Amoksisilin" bu makalede ele alınacaktır.

en farmakolojik özellikleri, endikasyonları ve kontrendikasyonları kullanım için, hem de kendi Evcil para etkilerini test insanların referansları hakkında konuşalım.

genel bilgiler

(Bir kedi için) "Amoksilin" yarı sentetik bir antibakteriyel maddedir. O, "Invesa" (Invesa) tarafından İspanya'da gerçekleştirdi.

Ajan atıfta antibiyotikler penisilin serisi.

İlaç konunun üç biçimi vardır:

  1. Kas içine enjeksiyon için süspansiyon.
  2. Yem ya da su ile karıştırılması için toz.
  3. Tabletler.

araçların her türlü eşit derecede etkili ve tedavi dozajı için bir uygulama ve gerekli şekilde bakımından farklılık gösterir.

Tabletler "Amoksisilin" kuru ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. Süspansiyon buzdolabında tutulur. Açık Flakon sona erme zamanı 14 gündür. Bu dönemden sonra, ilaç kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir değildir. Toz, birçok kullanımı rahatsız bulmak çok nadir satın.

farmakolojik özellikler

(Kediler için) "Amoksilin" hastalığa neden bakterilerin ölüme yol açan enzim transpeptidaz ve karboksipeptidaz sentezini önlemek için, mikroorganizmanın hücre duvarlarının oluşumunu yavaşlatabilir.

Hazırlık eylem hızlı bir başlangıcı ile karakterize olan ve özel yağlı yardımcı madde sayesinde elde edilmektedir, süresi (48 saat), (daha önce 1-2 saat sonra vücuda yerleştirildikten sonra).

vücutta biriktiği sahip anlamına gelir. En yüksek konsantrasyonlar kas, bağırsak, mide, böbrek ve karaciğerde elde edilir. Hafif bir birikim kan plazmasında görülmektedir.

ilacın aktif maddesi, beyin ve kemik sıvısı içine nüfuz edebilir, ve ilaç meningeste şüphelenilen enflamatuar hastalıkların varlığına atanmamıştır.

idrar, safra ve süt ile hayvanın vücudundan Çekilme.

Endikasyonları

Bazı durumlarda, veterinerler kediler için "Amoksisilin" ilacı reçete? Uygulama aşağıdaki hastalıkların hayvanlarda bakteriyel enfeksiyonların mevcudiyetinde olması gerekir:

  • Solunum sistemi alanında: zatürre, burun iltihabı, pnömoni, bronşit;
  • mide-bağırsak sisteminde: enterokolit, enterit, gastroenterit;
  • ürogenital sistemde: piyelonefrit, üretrit, endometrit, metritislerde, sistit.

Ayrıca ilaç, bir ameliyat sonrası profilaktik, hem de aktinomikoz, leptospiroz, apseler agalactianın çeşitli yaralar ve deri yumuşak doku hastalıkları, eklem iltihabı, mastit olarak kullanılır.

Kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, (kediler için) "Amoksisilin" kontrendike olabilir. Bu işlem, ana aktif madde ya da herhangi bir diğer bir hayvan aşırı duyarlılık varlığında oluşur antibiyotik penisilin.

Göründüğü gibi, emzirme sırasında ve ilacın kullanılması arzu edilmemektedir ve sütü ile. İstisna sadece olur mastit tedavisi .

Yan etkileri ve aşırı doz

Hayvanları taşıması kolay bir kural olarak "Amoksisilin". Yan etkiler, yalnızca ilaç verilmedi daha sonra kısa bir zaman içinde yok alerjik reaksiyonlar, şeklinde kendini gösterebilir. Bazı durumlarda, beklenmedik belirtiler, kedi kortikosteroid ve adrenalin tanıtımını ortadan kaldırmak için.

Aşırı ilaç zehirlenmesi hayvan vücut tarafından eşlik etmez.

çözeltide "amoksisilin" dozlama

Nasıl kediler için "Amoksisilin" süspansiyon kullanılır? Kılavuz aşağıdaki bilgileri sağlamaktadır.

şişe uygulamaya hemen önce de çalkalanmalıdır.

İğneler ve şırıngalar kuru olmalıdır, ilacı nem girmesini önlemek için gereklidir.

Enjeksiyon hayvan deri altından ya da kas içinden yapılabilir. Sonra enjeksiyon bölgesinde hafif bir masaj yapmak gerekir. Bu posleinektsionnogo absesi önlemek ve aynı zamanda bulamacın hızlı emilimine katkıda bulunacaktır.

Ne zamandır kediler için "Amoksisillin" gibi bir ilaç olacak? Enjeksiyon için gereken dozaj, hayvanın ağırlığına bağlıdır, bu kütlesinin 10 kilogram başına süspansiyon 1 ml'ye eşittir.

ihtiyaç duyulduğunda ise, 48 saat sonra ikinci bir bıçak yapabilirsiniz.

Doz "amoksisilin" tablet

Eğer hayvan bu maddeleri tedavi edemez nedense, veteriner vb "Amoksin", "Ksiklav", "amoxiclav" ve gibi analoglarını önerebilir edin.

Tabletler etkin bir biçimde harekete aracı artar klavulanik asit yapıları, varlığı ile süspansiyondan ayrılır.

Bu genç kedi ve agresif hayvanların tedavisinde salımının özellikle uygun bir şeklidir.

"Amoksisillin" gibi tabletler ile ilgili olarak, bir kedi veteriner için bir doz ekli talimatlara açıkça dayalı olmalıdır. Bu hayvanın ağırlığı ile yapılır: 12.5 mg madde ağırlığının her bir kilogramı. Kedi 2.5 kg ağırlığında, örneğin, 3-5 kg ise, bir tabletin sadece 1/4 alır - 1/2 zaman 5-7.5 kg - 3/4 kg 8-10 - eğer bütün hap.

bir hayvana ilaç verilmesi yemek sırasında ve yemekten sonra ikisi de olabilir.

Dikkat

Biz birçok önemli noktalara özellikle dikkat edilmelidir.

Birincisi, "Amoksisillin" damardan verilmesi kesinlikle yasaktır.

İkincisi, takım başka ilaç ile aynı şırınga içinde bir arada kullanılamaz.

Üçüncü olarak, ilacın kullanımı penisilinaz üreten mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkları tedavi etmek üzere uygulanabilir.

Dördüncü nokta böyle "Amoksisillin", hamile bir kedi gibi bir araç atanmasına ilişkin. plasentayı nüfuz edebiliyoruz Bilinen penisilinler. Ancak, fetüse bir şekilde zararlı olup olmadığı hakkında bilgi mevcut değildir. Bu nedenle, antibiyotiklerin bu tip kullanımı özenle ele alınmalıdır, olumlu ve olumsuz yönlerini ön tartın.

Kediler için hazırlık yorumlar "Amoksisilin"

Üretici söylediği gibi araçlar verimli natolko musunuz? sorunun cevabı kendi evcil tedavisinde ilaç kullananlar arasından incelemelerde bulunabilir.

Kedi severler yüksek verimlilik "Amoksisilin" not edin.

Yorumlar hayvan sahipleri araçlarının birçok bulaşıcı hastalıklar ile baş edebiliyor söylüyorlar. Şimdi ilaç tedavisinin başlamasından sonra sadece birkaç gün sonra, yemeyi reddetti ve uyuşuk ve hareketsiz idi gelmiş Evcil normal yaşama dönen ve tamamen hastalığın kurtulmak.

Bu göz ardı ve fonların düşük maliyetli edilemez. Örneğin tablet "Amoksisillin" fiyatı paket başına 65-100 ruble aralığındadır. Süspansiyon, biraz daha pahalı - 105 200 ruble şişe başına.

İyi haber ve serbest formları, çeşitli bazı durumlarda gibi diğer durumlar idarenin vnitrimyshechnogo araçları ihtiyaç duyarken, gıda ile hap karıştırmak için sadece uygundur.

Ama bir "Amoksisilin" ve bazı dezavantajları vardır. vücutta patojen hem de yararlı sadece bakterileri öldürür başka bir antibiyotik ajanlarla olduğu gibi. Bu hayvana dysbiosis görünümünü tehdit eder. Bu nedenle evcil hayvanınızın ilaçlar vermek "Amoksisillin" ile birlikte tavsiye edilir mikroflorasını geri yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.