Ev ve AileÇocuklar

Teething: nasıl kolaylığı ağrısı? Bir çocuk ne zaman diş çıkarma nedir?

Bütün genç ebeveynler bebeğin diş çıkarma olduğunu büyük sorunlar ile karşı karşıyadır. "Nasıl kırıntısı acıyı hafifletmek için?" - anne ve babaları tarafından yükseltilir ana soru. Tabii ki, bazı çocuklar bu dönemden geçiyoruz neredeyse ağrısızdır. Ancak, çoğu çocuk ağrı ve diğer hoş olmayan hisler muzdarip.

Bir çocuk diş çıkarma ne olur

kırıntı ağlamaya başlar ve nedeni henüz açıklanmayan zaman Çoğu ebeveyn panik. Anlayın Bir çocuk diş çıkarma sırasında, zor değildir. sakızlar redden ve şişer, deri ağrılı yanaklar allık, uykusuzluk, iştah kaybolur, ısırık veya emmek için sürekli bir istek vardır hale gelir. Buna ek olarak, bebek dramatik bir heyecan içinde olmanın ruh halini değiştirebilir, daha sonra depresif.

Ancak ebeveynler için en kötü şey - bu ilk dişleri var. görünüşlerine sonra, tüm bu belirtiler düşüş vardır.

Dişler olduğunda

En erken - daha düşük bir santral diş. Bu dişler üç ay sonra (- yaklaşık altı ay en çok çocuklar için) görünür. Maksiller santral diş altı ila dokuz aylıkken büyümeye başlar. Bunlardan sonra lateral kesici dişleri gel - on ay on iki. Kural olarak, bir yıl içinde kırıntısı sekiz dişleri vardır. Herhangi sapmanın az veya daha fazla geliştirme demiyor rağmen. Her çocuk organizmanın bireysel özellikleri vardır.

Sonra her şey neredeyse ağrısız gider. Ama uzun sürmez. bir yıl ve bir buçuk - en korkunç dönemi köpek ortaya çıkmasıdır. Çocuğun yüzünün üst kısmının tepki ve hareketten sorumlu Sinir, dişlerin gevşemesine yerine hemen yanındadır.

on - sekiz diş iki yıl üç yıla kadar, her çenesine olmuştur. Bu is bilinen olarak komple bir set. Değiştirilen yerli süt dişleri Seven-Eleven yıl olacak.

Neden çocuk kadar acı verici

Tabii ki, iyi bir duygu yeterli değildir. Buna ek olarak, bir bebek diş çıkarma sırasında, bir sonraki gün sonraki geri gelmeyecek anlamına gelmez. Dahası, genellikle daha fazla patlama ve ısı veya ishal eşlik eder.

onlar çok sık görünmüyor olarak bu semptomların ve diş görüntülenmesi arasındaki ilişkide birçok çocuk hekimleri inanmıyorum rağmen. Bu nedenle, uzmanlar farklı hastalıklardan hem bu sorunların kurtulmak için tavsiye. Ama böyle belirtiler hala var bir doktor zorunlu danışmak unutmayın.

Nasıl ağrıyı hafifletmek için

O zaman, bebek diş çıkarma edilir. Mevcut olduğundan nasıl ağrıyı hafifletmek için? Nasıl huzursuzluk ve sinirlilik kurtulmak için? gelişiyle birlikte ilk dişler kırıntısı zor zamanlar vardır. O da zor düşünebilir çünkü bu hisler, bebek için yenidir.

kırıntıları ağrıyı hafifletmek için nasıl diş çıkarma sırasında Öncelikle, bir çocuk doktoru destekleme yeteneğine sahiptir. Doktorunuz yollarla çeşitli önerebilir. Bu sıcaklığı düşürmek için, aynı ya da ağrı kesiciler çeşitli araçlar olabilir.

çocuk genellikle de uyarıcı ve genel durumu kalır kolaylaştırılması diş çıkarma özel diş çıkarma halkaları, yardımcı olur. Kural olarak, onlar hipoalerjenik silikon zararsız yapılır. Halkalar buzdolabında biraz zaman yalan ve sonra çocuğa verilen. Ancak, onlar da ve soğutulmuş bez, çiğ soyulmuş havuç, dondurulmuş muz ya da salatalık yerini alabilir. Şeylerin sadece kırıntıları bırakmak gerekli değildir. Aksi takdirde, o boğabilirsin.

ve çocuğun cilt korunmalıdır. (Boyun, çene ve göğüs) özel krema ile bulaşmış tükürük ile temas vücudun kısımları.

Çocuk kesinlikle diş etlerine masaj gerekir. Böylece kullanım karanfil, papatya yağı, doku ya da bir buz parçasının sarılmış olabilir. Eh otlar bir kaynatma ile kompres ve basit yardımcı olur. sakızlar, uygun papatya veya meşe kabuğu ağrıyı hafifletmek için.

Çocuk daha dalgın ihtiyacı vardır ve onunla oynamak. Eğer elinde alarak, dikey tutun Eğer kafasına kan akışını azaltacak şekilde, ağrı, azalacaktır.

Çok sabırlı, nazik ve sevecen olmalıdır. Şu anda Kırıntıları sizin ilgi çok gerekecektir. Biz teneke değil sağlamasıdır o is çok uzun ağladı, gibi irade dasitanî onun sinir sistemi.

Çocuk tükürük ile sıvı kaybını telafi etmek çok su verilmelidir. Ve tabii ki, optimum düzeyde tutarak, kreş hava sıcaklığı izlemek gerekir. Oda düzenli olarak yayınlamaya ve saati tozunu olmalıdır.

Eğer iştah kaybı olursa ...

o diş çıkarma sırasında sıcaklık veya çocuğun sinirlilik Sadece anne ilgiliydi. ağrıyı hafifletmek için nasıl anneler ve babalar da hatırlamak kolaydır. Ama burada kırıntısı ne yapılması gerektiği ile var iştah?

Bu durumda, sen teneke teklif senin çocuğun soğuk meyve yüzlü veya yoğurt. Bu gıda mükemmel diş etlerine soğutur ve çocuğun iştahı uyanır olduğunu. Lezzetli açlığını gidermek için biraz püresi.

Kan çok daha duyarlı hale getirerek, dişeti için kabaran olarak şu anda kırıntıları emmek Meme veya şişe, çok zordur. Çözüm - Bir fincan! Ancak, çoğu zaman çocuk sunuldu kesinlikle her şeyi reddeder. Bu durumda, sadece annemin sarılmalar ve sevgi yardımcı olacaktır.

diş çıkarma jeller

ve ilaçlar da aşırı durumlarda kullanılabilir. jel diş olduğunda, çocuk doktoru öneren bir gerçek kurtuluşu olabilir. Bu tür araçlar, antiseptik ve aynı zamanda ağrıyı hafifletmek ve enflamasyonu önleyen bir lokal anestetik bulunmaktadır.

Jel acı bir yerde temiz bir parmak küçük miktarlarda sürülür. Sonuç olarak, için 15-20 dakika sakızlar uyuşmuş. Ancak, en fazla altı kez, günde jel önerilmez.

Emzirme bebek yemeye gidiyor hemen önce ilacı kullanmamalıdır. Aksi takdirde, dilini uyuşturmak ve çok zor olacak emmek. Buna uygun olarak, besleme işlemi anne ve kırıntılarını hoş değildir.

Bazı ebeveynler de homeopatik granül ve eczanelerde satılan kullanın. Bu ilaçların çözünmesi gerekir. Ayrıca özel tabletler ve tozlar vardır. Bunları kullanabilir, ama ondan önce onlar şeker içermeyen emin olmak gerekir. Aksi takdirde, dişler görülebildiğinden, en başından beri başarısız başlar.

Parasetamol kullanımı

kırıntıları yükselen sıcaklık çok yüksek olması durumunda ne yapmalı? diş çıkarma sırasında Doktorlar, çoğu durumda ilaç kullanımı tavsiye edilmez. Ancak, çok yüksek bir sıcaklıkta, ilacı vermeye çalışacağım daha iyidir. Tıp bunu Sobot ve rahatsızlık kurtulacaksınız. En önemlisi - nedeni diş çıkarma emin olun. Ama daha hala iyi bir uzmana önceden başvurun.

dişlerle acı ne kadar süre

püskürme Her çocuğun süreç bireysel olarak sürer ancak iki buçuk - üç yıl neredeyse tüm çocukların yirmi süt dişlerinin bir gülümseme övünebilir. ve bazı çocuklar rağmen üç yıl içinde yeterli onların değil.

Bu çocuklarda ilk dişler. onlar kökü yerini almaya başlar dek kırıntısı kadar görev yapacak.

Dişler kesmezseniz

Ben kırıntıları zaten bir yaşında ise endişelenmenize gerek, ama dişlerin görünümünü konuşamıyor. İlk adım çirmiş etmektir. Belki her durumda daha sonra vücudun doğal bir özelliği patlaması, ancak uzman tavsiyesi zarar veremezler.

Yapılmaması Gerekenler

diş çıkarma sırasında Kısacası, çok net ebeveynler, ne yapacağını. Ama yapılamaz şeyler vardır. Bu da bilmemiz gerekir. Çocuk yağlı, şekerli veya tuzlu yiyecekler beslenen edilemez. Bu ona su, kurutma, galetnoe kurabiye pişirilen pirinç lapası, teklif etmek en iyisidir.

Alkol ve alkol içerikli sakızlar kullanımını masaj ilaçlar kesinlikle yasaktır. Analgin ve aspirin de bebeği alamaz.

Bağışıklık sistemi patlayan edilir

diş görünüm bağışıklık düzeyde etkilemez. Ama tükürük büyük miktarlarda oluşturulur, bu koruyucu özelliklerin tümünü kaybetmeye başlar. Tabii ki, bağışıklık sisteminin direnci hala kısmen azalır.

Böylece, bebek ateşi zayıflamış vücut, hazımsızlık, ağrı ve diş çıkarma sırasında bir pipsqueak yaşadığı diğer belirtiler ortaya çıktığında. Fotoğraf altında yayınlanmıştır açıkça gösterir nasıl çocuğun şu anda acı.

Yani, eğer sonra üç ya da dört ay, her irade bildirimi içinde senin bebeğin aşırı sinirlilik, aşırı tükürük, ağlama, gevşek dışkı, eğer is sürekli çekerek şey de onun ağız, hatta tereddüt - o is diş çıkartıyor. bir çocukta grip veya akut solunum hastalığı belirtileri görülmez, ancak sıcaklık 38 derece üzerine çıkarsa, ayrıca nedeni diş çıkarma olduğunu sıkıca emin olabiliriz. sirke su çözeltisi (su beş kaşığı sirke bir çorba kaşığı) olabilir vur. Bu çözüm alnını, bileklerini, iç dirsek ve dizler eklemleri sildi.

Şu anda yatmadan önce, kediotu üç damla çocuğa biraz sıcak su verebilir. diş ağrısı yanı sıra, bu çözüm de alerjik reaksiyonlar gaz, ateş, mide rahatsızlıkları ve eğilimini azaltır. Bu araç - evrensel bir doktor!

Tatsız belirtiler hemen hemen tüm çocukların diş çıkarma görülür. ebeveynlerin görevi - bununla nasıl başa başa. Yukarıdaki önerilerin tümü göz önüne alındığında, kolayca bu zor dönemi taşımak için çocuğunuza yardımcı olabilir.

Ve tabii ki, herhangi bir sorun için ana şey unutmayın - annemin okşamak, hassasiyet ve sıcaklık var. Annemin bakımı iyi ağrı ve diğer hoş olmayan hisler geçmesi kırıntıları yardımcı olacaktır oldu. Ancak, bu diş ağrısı, aynı zamanda başka rahatsızlıkları sadece ilgilendiren bir sır değil ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.