Ev ve AileÇocuklar

Bir çocuğa antipiretik mum kullanırken

Yeryüzündeki en büyük mutluluk bir çocuğa sahip olmak ve bir anne olmaktır. Hiçbir şey ve bir kadını sevgili bir bebeğe sahip olmaktan daha mutlu edecek hiçbir şey yoktur. Çocukların hastalanması olur. Bu anlar anne için heyecan vericidir, sürekli yaşıyorlar, çocuklarının iyi olduğuna dua ediyorlar. Bebek ciddi şekilde hasta ve ateşi varsa, çocuğa yönelik antipiretik mumların yardımına gelecektir. Bunlar yalnızca bir çocuk doktoruyla istişarede bulunulduktan sonra veya randevuda gönderildikten sonra kullanılmalıdır. Peki bir şurup ve tabletten gelen bir çocuk için mizah antipiretik mumlar arasındaki fark nedir? Peki neden bir sıcaklıkta öneriliyorlar?

Bu fitiller en genç yaşta bile çocuklar tarafından kullanılabilir. Bunlar antiviral, immünomodülatör ilaçlardır. Bazıları doğumdan itibaren çocuklara bile izin veriliyor. Minimum kontrendikasyon ve yan etkileri vardır, bu da bebekler için pratik olarak güvenli oldukları anlamına gelir. Ortaya çıkabilecek tek şey bir alerjidir. Bu nedenle, bu gibi mumların kullanımı ile alerji geçirenler temkinli olmalılar.

En popüler paracetamol, ibuprofen, panadol içeren bir çocuk için antipiretik fitillerdir . Bu tür ilaçlar pediatride uzun süre kullanılır ve güvenlidir. Buna ek olarak, mumlar antibiyotiklerle iyi birleştirilir.

Çocuklar için mumlar nelerdir

1. Mumlar "Panadol"

Virüslerle mücadelede, parasetamol ve diğer eksipiyanlar içeren bileşiminde yardımcı olur ve 3 yaşından küçük çocuklar için önerilir.

2. Mumlar "Viburkol"

Anti-inflamatuar özelliklere sahip olun, ağrıyı ve spazmları ortadan kaldırın, bileşimine giren sakinleştiriciler sayesinde çocuğu yatıştırın. Doğumdan itibaren kullanılabilir.

3. Fıskiyeler "Viferon"

Çocuklar, antibiyotiklerle birlikte akut solunum yolu hastalığının ve ARVI'nin önlenmesi olarak verilir. Bir doktora danıştıktan sonra doğumdan sonra uygulanır.

4. Nurofen tıbbi ürünü

Isıyı düşürür, 3 aydan itibaren uygulanır. Viral hastalıklara yardımcı olur, aşı sonrasında ateşten kurtulur.

5. "Cefekon" uyuşturucu

Çocuklarda ateş düşürücü mumlar "Cefekon" kompozisyonlarında parasetamol içerirler , bu nedenle sıcaklıkları hızla düşürür ve çocuğun ağrısını hafifletir. Dental ve baş ağrısı, çocuklukta enfeksiyonlar için kullanılabilir.

Çocuklar için tüm antipiretik fitiller (kullanım talimatları aşağıda) rektumda yani rektumda uygulanır.

Doz bir doktor tarafından verilir. Genellikle bir mum yeterlidir. Girişinizi tekrar etmek isterseniz, bunu 6 saat içinde yapabilirsiniz. Mesela mumlar "Cefekon" şu şekilde kullanılır:

  1. 3 ay ila 1 yaş arasındaki çocuklar: 1 mum (0,1 g).
  2. Bir yıldan üç yıla kadar çocuklar: 1-2 mum (0.1 g).
  3. Üç ila on yıl arası çocuklar: 1 mum (0,25 g).

Parasetamole duyarlı ve rektumda iltihaplanma varsa bebeklere reçete etmeyin. Yan etkiler nadiren görülür.

Antipiretik mumları bebeğiniz için kullanmaktan korkmayın. Onlara giren aktif maddelerin tabletler veya şurup kullanmaktan daha rektum yoluyla daha iyi absorbe edilmesine bağlı olarak, etki daha hızlı fark edilebilir. Bebeğinizin yakında iyileşmesine izin verin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.