Ev ve AileÇocuklar

Hangi yaşta bebek domates verebilir? Tarifler yemekler la karapuzov domates

Domates - sebze güzel, lezzetli ve faydalı maddelerin bir çok içerir. Ama aynı zamanda, oldukça güçlü bir antibiyotiktir. Eğer bebek domates verebilir hangi yaşta karar verirken nedenle, bu gerçeği dikkate alınmalıdır.

domates kullanımı

Başlamak için anlamaya tam olarak ne tür bu sebze yararlıdır:

 1. Görme bakım ve restorasyonunu teşvik eden bir eser mineral - Domates karoten çok miktarda içerir. Buna göre çocuk halkalar yararlı olacağını domates.
 2. sindirim üzerinde olumlu etkisi yeterince büyük bir miktarda pektin içeriği. Ayrıca bu eser element kötü kolesterol ve dolayısıyla kan basıncı düzeyini azaltır.
 3. salatalık olarak Domates su yarısından fazlasını. Bu duruma göre, bu bitkisel böbrekler geliştirir. Fakat aynı zamanda, bebeğinizin domates verebilir hangi yaşta karar, idrar kaçırma gibi bir çocuğun sorun hakkında unutma. Nedenle, yatağa Bu sebze gitmeden önce bebeği beslemek için gerekli değildir.
 4. Domates eser elementler demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum, iyot, bakır içerir. Domates - grup B, A, C, PP ve E vitaminleri de
 5. Kırmızı olgun bitkisel bakteri mücadele, hangi uçucu içerir.
 6. Asetik asit, tartarik asit, glikoz, früktoz ve mineral tuzları da domates içinde bulunur.
 7. domates benzersiz bir madde var - likopen. O kanser hücrelerini mücadele edebilmektedir. ısıl işlem sebze Ayrıca likopen içeriği artar.

Bebeğiniz bir sebze verirken?

Peki kaç ay Domates yemek için çocuğunuzu başlayabilirim? belirgin yararlarının yanında, domates henüz bir yaşında değil çocuğa verilmemelidir. Neden bu kadar? masaya Domates güzelsin, birçok yemeklerin tadı artırmak ve iştah artırır. Ve insanlar, erken "zenginleştirmek" mümkün olduğunca çocuklara isteyen kendi manastırın ile, özellikle de. Genellikle ebeveynler arasındaki anlaşmazlıkları duyabiliyorum. Birisi 6 ay ile çocuklara borsch vermeye başlar ve birisi yeni lezyonların korkar.

Bu noktalara dikkat edin

Bu nedenle, bize ilk unutulmamalıdır tehlikeli noktaları ele alalım. Kısacası, biz çok az tot domates tehlikeleri hakkında bilgi:

 • Potansiyel alerjik reaksiyonlar. tüm parlak renkli sebze gibi, domates güçlü alerjen vardır.
 • Eğer bebek domates verebilir hangi yaşta karar vermek, çok fazla sebze sözde hayali alerjiye neden olabilir unutmayın. Bebek lekeler ile kaplı ve o gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı görülmektedir zamandır.
 • lif büyük miktarda genç çocukta şişkinlik ve rahatsızlık teşvik etmektedir.
 • domates vermek Çocuğunuzu ne zaman başlatılacağını düşünmek, sadece sezonunda faydalı olduğunu unutmayın. Ama olumlu özelliklerinin kışın çünkü nitrit ve nitrat içeriği çok tartışmalı.

çocuk menüsündeki Domates. Çocukların beslenme eklendiği zaman?

hangi yaşta Yani bebek domates verilmesi tavsiye edilmektedir? Yukarıdaki açıklamalara dayanarak biz parlak lezzetli domates bebeğe veya 11-12 ay sonra davet edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Her yeni üründe olduğu gibi suyu, yarım çay kaşığı başlatılmalıdır. domates ısıl işleme tabi gerektiğini çocukların domates vermek hangi yaşta başladığına düşünmek unutmayın. kırıntıları 1.5 yıl yerine getirilmemesi kadar bu yapılmalıdır. En iyi seçim bir sebze püresi olarak veya birinci yemeklerin bir parçası olarak domates olduğunu. Alerjik reaksiyonların yokluğunda sebze farklı karıştırabilirsiniz.

Ne zaman bahçesinden çocuğa domates vererek başlamak için? Eğer çocuk hekimlerinin tavsiye izlerseniz, 1,5 yaşından ve yaz başlangıcı beklemek gereklidir. Ancak bu durumda, domates haşlanmasına ve derileri kaldırmak emin olun. "Asit yatıştırmak" amacıyla, kabak, lahana, patates ile domates püresi karıştırmak için daha iyidir. Bu arada, daha iyi çocuğa bitkisel yağ ile lezzetli sebzeler bir parça sağlamalıdır içerdiği karoten içselleştirmek amacıyla.

Çok iyi domates ve patates ve haşlanmış et ile. Çocuğunuz yemek sunun ve bu ona sadece iyi yapacağız. Ancak bu durumda, sağladığınız aksi tatsız gece, bebek süt içmek emin olun. Ve başka ilginç gerçek. Domates, bunun içinde ihtiva edilen asit nedeniyle, bebeğin iştah artar. İki yıl sonra, güvenle domates dahil salata, çorba ve yemekler yapabilirsiniz. Tabii ki, domates kullanımının nahoş sonuçları görmediyseniz.

domates kontrendikasyonlar

O aşağıdaki sorunlardan doğum gördü eğer Domates çocuğa verilmemelidir:

 1. Safra taşı hastalığı ve herhangi onu şüpheli.
 2. sindirim sistemi patolojileri.
 3. böbrek hastalığı.
 4. Alerjik reaksiyonlar.

Tuzlu ve salamura domates 3 yaşından küçük çocuklara vermeyin. Ketçap ve sos mümkün olduğunca uzun çocuk menüsü dahil etmemeye önerilir. Domates suyu verildi, ancak bunu soliv değil edilebilir. Şimdi bize çocuk menüsü için domateslerle yemekleri basit fikirleri ele alalım.

domates çorbası

çocuklar için çok sağlıklı yemek. hazırlamak için gereksinimler:

 • Havuç yarısı.
 • Kabak (yaklaşık 50 gr.).
 • Kabak - 100gr.
 • karnabahar 4 çiçeği.
 • 2 domates.

Tüm sebzeler, domates hariç, dikkatlice yıkayın, pirzola ve yapılması kadar pişirin. Domates bir blender veya elek kullanılarak ezilmiş. pişirmenin sonunda çorbaya ekleyin. İlk yemeğe bir 3-4 dakika sonra biz yeşiller atmak. Biz zevkle yemek!

Püre sebze

Pişirme için ihtiyacınız:

 • patates - 2 adet;.
 • (Patates büyüklüğünde) kabağı;
 • havuç,
 • brokoli;
 • domates;

Yumuşayana kadar tüm sebze aşağı kaynatın ve blender doğrayın gereklidir. Afiyet olsun.

Sonuç

Artık bebeğiniz domates verebilir Hangi yaşta biliyoruz. Buna ek olarak, onlar en iyi birleştirilir nasıl ve hangi farkındayız. Biz önerileri size yardımcı olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.