SağlıkTıp

Fasiyal sinirin nevrit tedavisi

Nörit, Bell felci ve yüz siniri nöropati - sıkma, ödeme bağlı varlığına gelişen bir hastalık yüz siniri. Hastalığın ortaya çıkması ile yüz siniri bozukluğu, nöral kanal ve ödem bozulmuş kan dolaşımı yol açar. Ön koşullar nevrit, her bir kişi için ayrı bir nöral kanal yapısı, bir özelliği ve kulak, boyun bölgesinde arkasında bulunan bir taslak ya da klima, soğutma olabilir. Her neyse, yüz sinirinin nörit tedavisi profesyonel olmalıdır.

Yüz nevrit birincil vardır - tünel, soğuk algınlığı, iskemik, arkasında hipotermi boyun alanının arka planı ortaya çıkan kulağı. nörit Bu tür geçici kanal dar bir yapıya sahip insanların özelliğidir.

İkincil nevrit şunlardır:

  • farenks mukozası üzerinde birleştirme gizli varisella ve herpes tekrarını temsil Hunt sendromu (nevrit zona), dil ve kepçesi, yüz ve nörit her türlü ucu;
  • kronik orta kulak iltihabının arka plan üzerinde yüz sinirinin nevrit orta kulak ile temas ettirilerek bir geçiş iltihap enfeksiyonu sırasında ortaya çıkar;
  • nadir bir hastalıktır - Melkersson Rosenthal sendromu kalıtsal ve epizodik sahasıdır. Bu kırışık ve yüz sinirinin nevrit yoğun Yurtsever yüz, dil içerir;
  • fasiyal sinirin nevrit "domuz" (kabakulak) de tükürük bezlerinin ateş ve şişme eşlik eder.

fasiyal sinirin nevrit hastalığının tekrarlayan ve ikili formları ile hipertansif krizden onun yaralanmaları, enfeksiyonlar ya komplikasyonlar sonucu ortaya çıkabilir. fasiyal sinirin nevrit tedavisi nedenine bağlı olarak reçete edilmektedir.

Yüz nörit tezahürü yüz mimik kaslarının hareketinin belirgin bir kısıtlama, yüzün asimetri artırmak olduğunu - (Bell'in işareti) yumuşatma ve nazolabial kıvrımlar ağzında köşesinde düşürücü, geniş yüz ve gözlerini kapatmaya yetersizlik etkilenen tarafta göz kapaklarını açarak, sağlıklı bir şekilde çarpık bir kaş yükseltmek, bir gülümseme, kaşlarını. hissi tatmak için yeteneği kaybetti. Göz küresinin yırtılma ve "timsah gözyaşları", salya akması belirtilerini ve kuruluk neden olabilir. Ayrıca, etkilenen tarafında ses olası artışı hassasiyetidir.

ve doğru bir teşhis için EMG (elektromiyografi) gerçekleştirildi kas lezyonların ne ölçüde belirler. Onlar da sinir sisteminin diğer olası hastalıkları ekarte etmek için CT taraması veya MR atayabilir.

kalıntı etkileri ve yüz sinirinin nevrit tedavisinde olası komplikasyonlardan kaçınmak için, mümkün olan en kısa şekilde başlatmak için gereklidir. 5 gün boyunca oral olarak 60 mg - Sabah: prednizalon - kortikosteroidlerin kullanımı önerilir. Gelecek 10-14 gün içinde kademeli olarak tümüyle tasfiye kadar dozunu azaltmak için tavsiye edilir. Böyle bir kural ve ilaç şişme ve tedavi, tam bir iyileşme verecek burada yüz siniri, felci en aza indirmek için bir kanal içinde güvenli olmasını sağlar. kulağının arkasına Ağrı hızlıdır. açık göz kapakları hazırlık gömmek önerilir suni gözyaşı.

yavaş yavaş gücünü arttırarak, dikkatli bir masaj yüz alanı, boyun alanı ve boyun yürütün. Bu yüz kasları ve akut sürecinden sonra fizik tedavi için tedavi edici bir egzersiz gösterir.

fasiyal sinirin nevrit tedavisi zor olabilir. Bu nedenle, zor karmaşık vakaların tedavisinde kullanılan sedatifler - sibazol, seduksin, 5 için günde 4 kez relium - 10 ml ve 30 boyunca günde 3 kez fenobarbirat - 60 mg. kas spazmları anksiyete azaltmak azaltır. hastalığının gidişatını iyileştirmek için fenitoin, günde 1 kez, 300 mg kullanılabilir. İlaç beklenen terapötik etkisi yoktur, ancak, iki hafta sonra iptal.

Tedavi altta yatan hastalığın tedavisine sekonder nörit gerçekleştirilir. Hastalar 2-3 hafta sonra iyileşir. Yıl boyunca, tüm fonksiyonların nihai restorasyon süreci.

kontrukturoy yüz kaslarının - çocuk ve erişkinlerde yüz sinirinin nevrit komplikasyonları için tehlikelidir. Bu azalma yüzün sağlıklı tarafını felç izlenimi yaratarak, kasları etkilenir. Karakteristik olarak istemsiz yüz kaslarının kasılması ve güçlü kasılmalar duygu. Yüz kas fonksiyonunun tam olmayan iyileşme 6 hafta, 4 - sonra oluşabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.