Spor ve SağlıkAtletizm

Tatiana Totmianina: Bir rakam patencinin biyografisi. Ağır travma ve daha başka geri kazanım

Tatiana Totmianina - Ünlü Rus atlet, dünya standartlarında, Avrupa şampiyonu ve dünya çiftleri paten rakam. Bu kişilik Biyografi genellikle fanlar içinde o kötü düşüşten sonra buza dönebildi özellikle yol ilgilendi.

çocukluk

Tatyana Ivanovna Totmyanina Perm 10/02/1981 tarihinde doğdu. O sağlık durumu iyi olduğunu, bu yüzden dört yaş, ailem dersleri kıza yardım umuduyla artistik patinaj bir daire içinde aşağı yazmaya karar verdi. İlk koç o paten kaymak öğrenmeye başladığı A. Kislukhin oldu.

başarıya giden yol

15 yaşında genç bir patenci rehberliği Tatyany Pavlovoy altında yer aldı. teknik yüksek düzeyde çalıştı Ancak, her ne sporcular en çok uzun süre, çok başarı yoktu. Sonra koç artistik patinaj de onların el denemek için tavsiye etti. Yani Tatiana Totmianina ile birlikte çalışmaya başladı Maksimom Marininym, sadece bir ortak arıyoruz edilmişti. Onlar stadyumda eğitimli ona gelecekteki kocası buluştu St. Petersburg "Jubilee" - Alekseem Yagudinym.

ikili iki profesyonellerden oluşuyordu. 1997 yılında St. Petersburg Rus takımı SKA Spor Okulu bir parçası Tatiana Totmianina dahil. 1999 yılında yeni bir olay ile tamamlanmaktadır Biyografi patenci, o ve ortağı ulusal şampiyonasında üçüncü oldu ve başarılı bir Avrupa Şampiyonası ve dünyanın ilk on sporcu girerek, uluslararası yarışmalara katıldı. Ne yazık ki, 2001 yılında koçu ile çakışma oldu, ve Oleg Vasiliev taşındı çift, Chicago terk ettikten.

ortakların ana başarıları

Yeni teknik direktör sürme tarzı değişti ve koreograf Svetlana Dzhuzell Arena ve Kral çalışmalarına çekti. Tatiana Totmjanina - patenci yüksek özveri, azim ve iyi fiziksel verilere sahip. Aynı karakter özellikleri ve eşinizin. Ortak çabalar harika sonuçlara yol açmıştır. 2002 yılında Maxim ve Tatiana Tuz Leith City Olimpiyat Oyunları'nda dördüncü sırayı aldı ve aşağıdaki sezon bütün dünya yarışmaları kazandı ve Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası'nda ikinci oldu. 2004 yılında, küresel liderler haline başardık.

Şekil Skater Tatiana Totmianina: destek düşen

Ekim 2004 yılında bir konuşması sırasında Grand Prix Skate America yolunda beklenmedik bir olaydı: Bir yandan patenci üzerinde moment destek buz üzerinde düştü ve bilincini kaybetti. Maxim da kendi ayakları üzerinde kalmaz, ama ciddi yaralanmalar o yoktu. O hemen hastaneye kaldırıldı. O, çürükler çok vardı dudak çatlak ve dişlerini kırmıştı, ama en tatsız teşhisi - Bir beyin sarsıntısı. Doktorlar ona sekiz dikiş dayatılan ve yüklemiş geçici taç.

o Pittsburgh Rusya'dan ayrılarak imkansız iki gün boyunca vize almak için hazır olduğunu, çünkü koç telefon genç sporcular üzerinde susmak zorunda kaldı. Marinin - en güvenilir partnerler-patinajcıların biri kendini olanların suçlu kabul edilir ve o profesyonellerin yardımı gerekli olan aşmak için güçlü bir psikolojik bariyer ortaya çıktı. Kendi hatasını kabul ederek farklı aynı düşünceyi Skater.

onun güçlü destek Fanlar ve gerçek Olimpiyat şampiyonu şey durmayacak ikna edildi, kendi performanslarını devam etmek emin. Bu fenomen genellikle figür pateni olur cevapta, bu nedenle sinirlenip gerek güvence Atlet, o dönecekti.

İlk başta doktorlar şunları söyledi: kimin Sakatlığı ciddi Tatiana Totmianina, yaklaşık bir ay eğitim bırakmaktır. Patenci onunla koyun gidiyor ve en kısa sürede o daha iyi hissettim olarak, pistindeyim gözyaşı başladı değildi. Bu kişinin cesaret saygıyı hak ediyor! Her ihtimale karşı bile çalıştırıcı, bir benzin istasyonuna arabasına el koydu ve tamir için zaman ayırmak ustaları istedi. Tanya düşme anı hatırlamıyorum. Neyse ki, o hızla iyileşti ve zaten iki hafta sonra favori faaliyeti devam etmek izin aldı.

Tatiana Totmjanina buz üstüne düşen

o Kazan'da ilk Rus Artistik Patinaj Şampiyonasında, profesyonel çalışmalarını başlattı, o tekrar hastaneye, ancak farklı bir nedenden dolayı oldu. Medya o kolesistit ve tarafından keşfedildi bile önce bildirmiştir safra kesesinin diskinezi, ancak uzun uçuşlar, yeme alışkanlıklarında değişiklikler onun durumunu ağırlaştırdı.

Ancak, Tatiana Totmianina, kafa travması ve bir süre spora döndü sonra tekrar, tek fikirli kızı tutamadı diğer rahatsızlıklar. Aynı sezonda çifti figür pateni Dünya ve Avrupa Şampiyonası kazandı. 2006 yılında, sporcular İtalya (Torino) düzenlenen Kış Olimpiyatları'nda kazandı.

amatör kariyerinin ardından Etkinlik

hayatlarında önemli zaferden sonra Maxim ve Tatiana spora dönmek için belirlendi, bundan sonra, bir mola almaya karar verdi. Ne yazık ki, onlar mali konularda pateni figür Federasyonu ile bir anlaşma sağlayamamaları, böylece dönüş söz olabilir.

2007 yılında, Totmianina ve Marinin tur "Stradivarius Altın Ice" katılmak ve proje Ili Averbuha "Buz Senfonisi" gitmek için reddetti. Daha sonra o Leonid Zakoshansky ve birlikte Birinci kanal "Buz Devri" nin televizyon programında hareket Nikita Malinin. 2013 yılında, eşi Oscar Kuchera oldu.

Kişisel yaşam

Bugün, Tatiana Totmianina - patenci Alekseya Yagudina eşi. Birlikte yaşamaya başladı çok önce bir araya geldi. O stadyumda, 15 yaşındaydı "Jubilee." sporcuların daire tüm birbirlerini olarak, bu toplantıya buydu. gelecekteki kocasının göre o çok ciddi ve kariyerinde dalmış olan sıradan bir kız olarak Tanya ait iken. kişi hem büyük spor bıraktı ve gösteride yer aldı Duygular, yıllar sonra ortaya çıktı. Genellikle birlikte olduk ve sonunda aynı çatı altında yaşamaya karar verdi. Alexei gelen öneri bildirilen rağmen Resmen acelesi yok, imzalamak.

2009 yılında, Tatiana o sevgili kocasının üç çocuk istediğini söyledi. Bu arzu Yılbaşı üzerinde gerçek yapmak oldu. Oldu bir mucizedir! Altı hafta sonra ünlü patenci hamile olduğu anlaşıldı. Elizabeth adında harika bir kız Kasım ayında doğdu. Ebeveynler rağmen, Tatiana göre söyledi böyle bir olay mutlu bebeğin doğum - bunun için ciddi bir sınav. Atlet küçük çocuklar nasıl başa bilmiyordum, ama o ölçüde onlara hangi genç bir anne çok minnettar, hukuk karı anne yardım edildi. Şimdi o tecrübeye sahip ve bebek ile sohbet daha endişeli duygu.

kızı eğitimi

Genellikle bir çocuk büyüdükçe ailesi, çok şımarık ve indulged bir ailede. Tatiana ve Alexei çok farklı bir yaklaşım uygulamaya: onlara göre, bebek bebeklikten, kendini sürekli mücadele içinde büyümek ve her şeyi elde gerekiyor. Bu onu güçlü ve tecrübeli büyümeye izin verecektir. Şüphesiz böyle bir karar kendi kararlarını sorunuyla karşı karşıya kızı Tatyana, için haklı bir korkudur. Yani, küçük Lisa genellikle hemşire ve veliler sadece akşamları eve döndü gerçeğinden alışıyor. çocuk sevilmek gerekir, ancak tam olarak kendisine verilen edilemez. Onun görünüşü ile kendi arzularını, hedeflerini ve ihtiyaçlarını çünkü ebeveynlerin hayatlarını değiştirilmemesi gerektiğini, bu nedenle aile içinde herkesin eşit olmalıdır.

Bugün, Lisa beşinci yıl ve soru o anne ve baba izinde gidecek olmadığını kalır? Tanya ve Alex bebek onları taklit ve paten olması rağmen, artistik patinaj ve ciddi yaralanmaların sert koşullarda kızını izole etmek istiyorum. kızın hayatı, spor elbette mevcut değil amatör edecektir. Bu yüzden Alexei Yagudin ve Tatiana Totmianina karar verdi.

Hala Biyografi profesyonel patenci hayatımın (sonraki çocuğun görünümü) ve Olimpiyat şampiyonu başarısında yeni gelişmeleri bekliyor ilgilenen taraftarlar. O amatör spor sol rağmen, TV ekranında onu görmeye devam ediyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.