Ev ve AileÇocuklar

Eğer 3 ay içinde bebeğinize ne verebilir? 3 ay içinde çocuk için menü

Pek çok doktor yoğun olduğunu kabul çocuk katı gıdalar başlayabilir sadece yarım yıl vermek. O zamana kadar, bebek annelerinin süt veya sıvı karışımları-yerine geçen beslenmelidir. Ancak, Uluslararası Sağlık Örgütü uzmanları cazibesi erken yaşta bebekler gösterilen inanıyoruz, ama bu demir miktarının azalmasına yol açabilir ve bebeğin büyümesini etkileyebilir.

Gıda Genel ilkeler

Her sevecen anne hayatın 3 ayda bebeğinizi ne verebileceğine dair sorular sormak ve ne ölçüde etmek. Bu yaşta bebekler için Norm kendi ağırlığının 1/6 eşit gıda miktarıdır. Her durumda, bebek günde en az 1/7 yemelisiniz. bir kısmının ağırlığı doğrudan ilişkili çocuğun ağırlığı. Bu nedenle, yaklaşık 1 kg günlük oran (süt / karışım 1 litre).

3 ay ile bebekler 4.5 ila 8 kg arasında (55 ila 65 cm arasında bir artış ile birlikte) ağırlığında olmalıdır. Bu yaşta, yavaş yavaş 6 beslenmesini kaldırmak zaten mümkün olmaktadır. Sonra tek parça çocuğunu sütten tamamen berbat olduğunu da görmek gerekir emzirme anne halinde yaklaşık 200 g olacak. Eğer ek ürünleri 3 ay içinde bebeğinize ne verebilir? İlk aşamada tavuk yumurtası ev pişmiş sarısının yem içine sokulabilir, ancak bu yavaş yavaş yapılmalıdır. (Bir çay kaşığı ucunda) 1/8 kısmı ile başlamak için daha iyidir. Gün boyunca alerjik reaksiyon olmasaydı, sen bebeğe sarısının dörtte, sonra yarısını verebilir. Ancak, çok sık bu (haftada 3 kez kadar) önerilmez. 3 ay içinde Suyu çocuk sadece reçete üzerinde verilir.

Beslenme programını yapmak da bu aşamada önemlidir. İlk kahvaltı grudnichka 20.00 kadar 6.00, daha sonra her 3.5 saat olmalıdır.

Ne zaman katı gıdaya başlama

Çoğu uzman sadece 4 ay grudnichka menü maliyetlerinde tamamlayıcı gıdalar tanıtmak katılıyorum, ama bütün sorunların bir çocuk doktoru tarafından çözülmelidir. Bebek iyi yapıyor, o güçlü bir mide vardır ve alerji için hiçbir eğilim, güvenle yem geçmek ve erken yaşta olabilir.

bebek diyeti uzanan zaman onun durumunu ve iştah izlenmesi önemlidir. O değil tüm gıdalar küçük bir çocuk (3 ay) için uygundur anlaşılmaktadır. Komorowski, ünlü Rus çocuk doktoru ve blogger, yemekler beslenme bir yarı sıvı halde olmasına rağmen, sadece bir kaşıkla verilmesi gerektiğini söylüyor. Bu aynı zamanda pişirilmiş süt seyreltilmiş yumurta sarısı ve bitkisel püresi ve rendelenmiş sebzeler için de geçerlidir. bebeklere iki yeni tamamlayıcı gıdalar vermeyin. Mide ve vücut bebekle başlamak için diğer ancak o zaman birine kullanılır ve almak. tamamlayıcı beslenme giren çocuğun davranışlarına dikkat etmek gereklidir sonra onun arzusu yeni bir gıda, şekli ve onun dışkı renginin, gaz oluşumu değişiklikleri, alerjik reaksiyonlar varlığını kabul etmek.

yapay besleme ek ürünleri durumda hayatın üçüncü ayın başından bu yana yapmaya deneyebilirsiniz. bebek için beslenme tek kaynak meme hala ise, menü 15 inci haftaya yakın genişler. Her besleme çanak ısıl işleme tabi tutulur ve daha sonra dikkatli bir şekilde ezildi önemlidir. Çok katı gıda 3 aylık bebek ana mümkün olmaz, bu nedenle, yarı-sıvı kıvam olmalıdır.

Katı gıdalar nasıl başlatılır

hayatın üçüncü ayın sonuna doğru çocuk çoğu sebze rasprobovat düşük alerjenik verilebilir. kimin diyet süte sınırlıdır Bebekler, herhangi bir menü uzantısı ruh için gereklidir.

İlk başta, bebek çok yüzünü kırıştırarak, gıda dilini itebilir. Yeni bir yemeğin tadına sonra ancak, bebeğin iştahı zamanla geliştirecektir. Ne işin ilk 3 ayda bebeğinizi verebilir? Tabii ki, küçük bir hacimde tek sebzeler. İlk 2-3 hafta günde 3 çay kaşığı kadar hizmet olmalıdır. Ana besleme önce, yemeğe yakın olmak için yeni yemekler tanıtmak.
havuç veya patates ile başlamak önerilir. Sebze yarı-sıvı bir halde indirilmelidir. Sadece birkaç onları pişirin.

havuç püresi

pişirme sebze iyi durulanır ve temizlenmesi gerekir önce. tamamen düzgün pişirmek böylece bir sonraki adım küçük parçalar halinde havuç kesiyor ve su tüm besin çıkartılmaz. buharlama yaklaşık 1 cm küp olmalıdır için. sebze parçaları, su (25-30 dakika) büyük kısmı ayrılana kadar kaynatın kadar termal işleme tabi tutulması gerekmektedir.

havuç yumuşak doku kazanacaktır sonra, ekranda veya bir blender içinde silmeniz gerekmektedir. Mix hiçbir ilave tuz ile sıcak sütle tavsiye püresi. İzin zeytinyağı yemeğin bir damla eklemek için verilir.

patates püresi

Bu yemek iki şekilde hazırlanabilir. Diğer sebzeler (sadece birkaç) farklı olarak, patates kaynamaya izin verilir. Bu amaçla, bu temizlenmelidir ve büyük parçalar halinde kesilmiş, daha sonra bir emaye tencereye koyun ve kısık ateşte pişirin. Su bütün besinleri gidecek şekilde patatesleri sindirmek, gerekli değildir. Bundan başka sebze püresi için yoğrulur ve bir yarı sıvı duruma süt ile karıştırılmış. patates sonunda hiçbir çekirdek katı kalacak şekilde, küçük parçalar halinde ezmek için buharda edilmelidir hazırlamak için.

Çocuklar için sebze püresi (3 ay) Eğer zeytinyağı bir çay kaşığı üçte ekleyebilir.

karışık cazibesi

çocuk ayrı ayrı sebze iyi yanıt verirse, o zaman bunları birleştirmek başlayabilir. İlk olarak, bebeğe patates püresi ve havuç karışık verebilir. Sonra yavaş yavaş diyet ve karnabahar ve kabak ve brokoli ve kabak dahil. Birçok doktor bebekler ve hatta şalgam yeşillikleri vermek için izin, ancak bu ürünlerin beslenmesi için tavsiye edilmez bu kadar erken yaşta halindedirler.

bunlardan biri pişirmek gerekebilir gibi diğer sadece yumuşak tutarlılık ulaşmaya başlıyor iken, sebze ayrı ayrı en iyisidir hazırlayın. Karışım, sadece bir sıvı püresi gibi çocuk vermek önemlidir. Patates nişastası çok içerdiğini belirtmek gerekir, bu nedenle yarım porsiyon daha olmamalıdır. o havuç ve kabak gibi böyle renkli sebzelere alerjisi varsa nasıl bebeğim (3 ay) beslemek için? Bu durumda ideal bir brokoli bu bebeklerin gıdalar için izin verilen diğer göre daha fazla besin maddeleri içerir, çünkü.

konserve püre

Kış döneminde çok kişi için orada taze malzemelerle tamamlayıcı gıdalar hazırlamak için hiçbir yolu yoktur, ancak umutsuzluğa kapılmayın. çocuğu (3 ay) Expand ve menü konserve sebze yardımıyla da mümkündür. Bunlar hazır porsiyon satılan ve kavanozlar içine alınır.

sadece son kullanma tarihine dikkat etmelidir Böyle tamamlayıcı gıdalar seçme, aynı zamanda püresi kompozisyonu zaman. Sadece sebze ve bitkisel yağ (izin verilen tuzu) içermelidir. dikişle bir parçası nişasta veya herhangi bir takviyeleri içeriyorsa, o bebeğin sindirim sistemi tamamen oluşmadığı kadar altı aya kadar beslenmesi için tavsiye edilmez. Bugün bir yazıt "3+" veya bir etikette, dükkanlarda püresi meyve ile kavanoz görebilirsiniz "3 ay izin çocukları." Bu genellikle zaten ve armut ve elma ve şeftali olmalıdır bu yaşta sözde çocuğu düşünme anne getiriyor. Mide grudnichka meyve çok zararlı olabilir için O anlamak önemlidir. Bu ezilmiş almadan önce her zaman bir çocuk doktoruna ve allerji danışmak gerekir.

sebze çorbası

4 ay Doğru bir kombine menünün yeni görünümüne gidebilir. Sebze çorbası çok sade bir şekilde pişirilir. Bunu yapmak için, yıkama ve patates, karnabahar veya brokoli, havuç dilim. senin bir doktorun tavsiyesine göre pancar, maydanoz ve biraz tuz açabilirsiniz.

Çorba yaklaşık bir buçuk saattir kaynatın. Hazırlanan sebzeleri iyice kalın bir püre yoğrulmuş. Bundan sonra, karışıma biraz et suyu seyrek oldu ekleyin. Ama ne olursa o patates intoleransı 3 ayda bebeğinizi verebilir? Bu durumda, bir sebze çorbası irmik ile değiştirilebilir. Bununla birlikte, diğer bileşenler ayrı hazırlanmalıdır. Çorba zeytinyağı 1/2 çay kaşığı ekleyin emin. İzin tuz küçük bir tutam verilir.

3 ay gücüyle Sorunları

Bu yaşta Pek çok çocuk iştah azalma fark edilir. Bu, çoğunlukla yeni diyet besleyici yemekler devreye kaynaklanmaktadır. Bu durumda, olmamalı zorla yemek çocuğu zorlamak. Yalnız bırakın ve erken bir dahaki sefere beslemek daha iyidir. Başka bir şey, bebek anlamlı gün boyunca yetersiz beslenen eğer. Belki de sindirim sistemi ile ilgili sorunlar vardı, bu yüzden diyet değiştirmelisiniz.

Ayrıca, çok sayıda anneler merak zaman çocuklarının 3 ay: "beslemek için ne bebeğiniz tüm yeni ürünlerin yüzünde diyatezi davranır eğer" Bu durumda hekim tarafından atanan özel bir diyet ve uygun tedaviyi gerektirir.

Eğer bebek, meme reddeden buna olasılığı yüksek olan kulakları (orta kulak iltihabı) zarar böylece, gusto ile emmeye başlar rağmen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.