Gıda ve içecekYemek tarifleri

Tarif iki düzenlemede "Lingonberry batırılmış"

kızılcık şaşırtıcı nitelikleri sayesinde düşünün orman kral çilek. Bu lezzetli ve yararlı değil sadece, aynı zamanda iyileştirici özelliklere sahiptir, birçok hastalığın yardımcı olur. reçeller, kompostolar - kızılcık en yaygın hasat. Ayrıca meyve dondurmak veya marine banyosu yapabilirsiniz. Bu yemeklerin Herhangi meyveler içerdiği vitaminler kaydedebilirsiniz. Bu makalede, bir tarifi iki düzenlemelerde "Lingonberry batırılmış". o tatlılar ve et yemekleri gibi kokulu baharatlar olarak kullanılabilir şaşırtıcı Özgünlük preform.

Tarif: Turşu kızılcık "Klasik"

dolgu bileşimi

 • Ham su 1 litre;
 • ½ Tablo şeker kap;
 • ½ tam bir saat. L. tuz.

hazırlık

Olgun meyveler kızılcık döngü, kaldırma çöp ve şımarık meyve. Kitle daha sonra iyice su değişen birkaç kez yıkayın edilir. Kaynatın dolgu (hazırlanması için, önerilen oranlarını kullanın) ve oda sıcaklığına soğutun. Aktif tarifi değişiklikler lezzet tarçın, yenibahar, ya da diğer baharatlar su ilave edilerek yapılabilir "Lingonberry idrar". Meyveler, bir cam, emaye veya ahşap fıçı kap içine dökün. Bütün kızılcık sıvı ile kaplıydı ki bunların üzerine marine dökün. bir bez ile - bir yassı levhanın meyve ya da ahşap bir daire ve üst kapak. Konserve bankalar hemen vida kapaklarını kapsayabilir. serin bir yerde sırılsıklam kızılcık yerleştirin. o küflü ve zakisnet değil - Nedeniyle çilek keten yıkama konusunda endişelenmenize gerek yok antibakteriyel maddeler içeren gerçeğine. Bu tür bir ön, iki yıla kadar depolanabilir. Yani klasik salamura kızılcık hazırlanıyor. tarif biraz başka bileşenler ilave edilerek modifiye edilebilir. Eğer taze ve sıradışı lezzetleri tutkunuysanız, aşağıda açıklanan şekilde meyveleri pişirmek için deneyin.

Tarif: elma turşusu kızılcık

yapı

 • taze çilek kızılcık 5 kg;
 • olgun elma asidik çeşitleri 1 kg;
 • Ham su 4 litre;
 • kum şeker 1 kg;
 • 1.5 saat tam. L. tarçın;
 • 5-6 orta karanfil yıldız;
 • ½ saat. L. Ortak kaba bir tuzu.

hazırlık

 1. çilek döngü ve iyice soğuk su ile yıkanır. Bundan sonra, bir kevgir katlık bir çok drenaj. Kuru kızılcık, masaya koydu kağıt peçete dökmek sonra tavsiye edilir.
 2. Yıkama elma. Sen keskin bir bıçakla biraz daha düşük "kuyruk" kesebilir. meyve kesmeden, bir bütün olarak kullanılır.
 3. Şeker, tuz ve baharatlar su ile kaynatılır. sıvı soğutun.
 4. katmanları sırayla değişen geniş bir seramik (ya da kil) tencere elma ve kızılcık yerleştirin. Baharatlı çözeltisinin tüm kütlesini dökün.
 5. tamamen marine dalmış meyveler malların ortalama şiddetini koymak bir daire ile Üst konteyner kapağı.
 6. serin bir yerde elma ile ıslatılmış kızılcık yerleştirin. 2,5-3 hafta boyunca, ilk numuneyi çekebilirsiniz. çilek sonra baharatlı hazırlayabilirsiniz ete sos, ve elma herhangi tatlı özgün dekorasyon olacaktır. Çok orijinal kırmızı ekşi meyveler ile çırpılmış krema ve garnitür ile kaplayıp, bunları masaya Köşkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.