Haberler ve ToplumPolitika

Irina Khakamada: başarılı bir kadının biyografisi

Kim siyasetin bir kadına ait olmadığını söyledi? Bunun yanlış bir bildiri olması , Rus politikacı, TV ve radyo sunucusu olan yazar Irina Khamamada'nın tanınmış bir şahsiyeti tarafından kanıtlandı. Başarılı bir kadının biyografisi, birçok kızın, hatta yıllardır Irina'nın elde ettiği şeyin en azından yarısını elde etmeye çalışan erkeklerin gıptağını uyandıracaktır.

Çocukluk, ergenlik, gençlik

Irina, gelecek XXI yüzyılın politikacıları "(" Time "dergisine göre), 13 Nisan 1955'te Moskova şehrinde doğdu. Kızın babası Mutsuo Khakamada, siyasi nedenlerle SSCB'ye göç etmek ve 1939'da Sovyet vatandaşlığını kabul etmek zorunda kalmış bir Japon komünistti. 1991 yılında öldü. Anne Irina - Nina Iosifovna Sinelnikova, öğretmen olarak çalıştı.

Biyografisi yalnızca siyasi ve sosyal gerçeklerle dolu olan Irina Khamamada, Dostluk Dost Üniversitesi'nden mezun oldu. Patrice Lumumba (Ekonomi Fakültesi). Daha sonra hedef odaklı kız Moskova Devlet Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde ekonomik bilimler adayı aldı. M.V. Lomonosov. 1983'te "Doçent" unvanını aldı (uzmanlık - "politik ekonomi").

kariyer

Irina Khakamada (biyografi bunu not ediyor), RSFSR Gosplan Araştırma Enstitüsünde genç araştırmacı olarak listelenmiş, Kıdemli öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve bölüm başkan yardımcısı olarak ZIL tesisinde (VTUZ'de) çalıştı .

1989'da Hakamada girişimci faaliyetlerde bulunmaya karar verir. O sadece bir kooperatif ve bir merkez değil. Bu nedenle, iş listesinde şunlar listeleniyor: Kooperatif "Sistem + Programlar", Bilgi ve Analitik Merkezi, yönetmen Hakamada, Rusya Ticaret Borsası'ydı. Buna ek olarak, Irina hayır işi yaptı. Kadın, Moskova'da hasta yatmak için yardım organizatörü oldu (Sverdlovsk bölgesinde).

Hakamada'nın siyasi kariyeri, Moskova'nın Orekhovo-Borisovskiy bölgesinden bağımsız bir milletvekili olarak Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması'na seçilmesiyle başlar. Biyografisi inanılmaz zengin olan Khakamada, Devlet Duma Vergi, Bütçe, Bankalar ve Finans Komitesi (1996) üyesi olan milletvekilleri "Liberal Demokratik Birliği" (1994) grubunun organizatörü olan Ekonomi Politikası üzerine Devlet Duma komitesinin üyesiydi.

1997'de Irina, Küçük İşletmelerin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi için Devlet Komitesi Başkanı olarak görev aldı. İki yıl sonra Khakamada İş Geliştirme Enstitüsü başkanı oldu. Politik faaliyetleri o kadar çok yönlü ki, bir kadın olduğumuza inanmak genellikle zor. Hakamada, 2000 yılına kadar, yaratıcısı Irina olan Tüm Rusya Siyasal STK "Ortak Sebep" Merkezi Konseyinin Başkanıydı.

Khakamada, 2004 yılında Rusya Federasyonu'ndaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını belirledi. Bir politikacının biyografisi dramatik bir şekilde değişebilir, ancak Irina yaklaşık 4 milyon oy aldı. 2008'den önce Rus Halkın Demokratik Birliği hareketi üyesiydi. Aynı yılın Mart ayında Hakamada siyasi faaliyetleri durdurduğunu söyledi.

bu

Şimdi Irina Khakamada, "ÇEŞİDE SEVİYORUM: Siyasi İntihar Öyküsü" (2007), "Büyük Kentte Başarı" (2008), kendi kitapları üzerinde çalışıyor ("SEX in Big Politics" (2006)). MGIMO'da bir defada öğretmenlik, radyo ve televizyonda başarılı olmak , master dersleri vermek ve eğitim vermek için yazarlık programları yürütüyor. Hakamada, ustalık sınıflarının materyalleri temel alınarak "Tao of Life" (2010) kitabını yayınladı.

aile

Irina Khakamada ile ilgilenen kişiler (biyografi, çocuklar ve başarılı bir kadının kişisel yaşamı) muhtemelen dört kez evlendiğini biliyorlar. Şu an kocası Vladimir Sirotinsky - yönetici ve finansal danışman. Irina - iki çocuğun annesi - Danila oğlu ve Mary kızı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.