Kendini yetiştirmeZaman Yönetimi

Spontan planlama veya zaman yönetimi?

Bir gün sihirli sözcüğün altında gizli bilgili guru değerli bilgileri bulmasına başarılı olmaya karar vermesi "zaman yönetimi". Sen kendi zamanını planlamak için öğretir birçok bilgi, kendi kendine disiplin, sürekli kontrol öğreneceksiniz kürek ve hatta günlük tutmak başlar. Bir süre sonra size robot sanki var olamaz biliyoruz. başarı hayalleri çökecek musunuz? Neyse ki, makul bir alternatif var.

rijit çerçeve nefret edenler için

Biz tüm bireysel özellikleri ile doğarlar itiraf. ilham sabah üretken Kimimiz, birisi için en iyi dönem - gece. Biz müspet bilimlerin beşeri bilimler ve fanlar, iyimser ve asabi üzerine, İçe kapanık ve dışa dönük paylaşmak. Birisi ateşin gücünü biraz su ve biraz hava yönetmek. Neden tüm insanlar sıkı kurallar ve ilkeleri izleyerek vakit geçirmek gerektiğini düşünüyorsunuz? Zaman yönetimi tarafından hastalandı ise, o zaman - kuralın bir istisnası. Eğer kendiliğinden planlama dikkatinizi çevirmek Ama eğer başarılı olabilir. Biz bugünkü yayında bu sorunu ele aldı.

İki taban tabana zıt kategoriler

İnsanlar çeşitli bilimler ilkelerine dayalı, türleri, kategoriler ve tipe ayrılabilir. Bu biz zaten gördük. Eğer psikoloji, astroloji, izoteriki, nümerolojide veya sosyoloji açısından mevcut tüm özellikleri bir araya Ancak, iki ana ve karşıt kategorisini tek tek mümkündür. Bu rasyonel ve irrasyonel kişiliklerin bir sorudur. dizinin ilk yarısında, eylemler doğasında sistematik, ayrıntılı ve yapılanma ise, dürtüler ve duygular tarafından yönlendirilen kişiler ikinci yarısı. Ve bu iyi. Sonuçta, ikinci kategori yaratıcılık, doğaçlama ve sorunlarını çözmek için yenilikçi yaklaşımlara yeteneği önkoşulları vardır.

rasyonel münhasıran zaman yönetimi çoğu modern teoriler. adım talimatlar Tüm ipuçları ve adım bu kategoriye temsilcileri tarafından yazılmış ve kişisel deneyim dayanmaktadır. irrasyonel kişilikleri ilham aramak için kağıt üzerinde talimatları canlandıracak hiç aklına gelmezdi, çünkü bunu bir ölçüde, haklı. insanların ikinci kategori zıt kampında kamp katılmaya çalışacağız Ama eğer istenilen sonuca götürmez. kendi doğasını Breaking bireye doğal olmayan ve zararlıdır.

Bir kişinin kendiniz için irrasyonel alışılmadık giderse, zaman yönetimi onarılamaz yolu olacaktır. Böyle bir kişi duygusal ve fiziksel olarak yakar. Bu durum kaçınılmaz olarak yeni sorunlara yol açacaktır. Adam tamamen motivasyonunu kaybetmiş ve kendi çalışmalarını nefret etmiştir.

irrasyonel için ideal çalışma koşulları

Biz gereksinimleri çok sayıda zorlu ortamlarda bir rahatsızlık düşündüren önceden söylediler şey. Irrasyonel bir büyük ve iyi koordine edilmiş mekanizmasında dişli olamaz, o kariyer merdiveninin Net bir hiyerarşi tanıtımı kavramını nefret eder. yönetim bürokrasi çalışma hakkında karşı karşıya kalan insanların bu tip Kanatsız veya Yüzü olmayan gibi hissediyorum. En iyi sonucu serbest yüzme verir. Onlar başarıyla kendi işinizi (hatta birkaç) çalıştırmak ya da yaratıcı aydınların üye olabilir. En iyi sonuç ve profesyonel başarısı için hiçbir katı gereksinimleri ve formaliteleri var her işi uygun olacaktır.

Kim daha iyi?

Tabii ki, biz bir ömür boyu maratonda şampiyon belirleyemez. adalet Klasik kanon okur: "Herkes - kendi." Bildiğimiz gibi, hiç kusursuz veya mükemmel kötü iyi insanlar vardır. Hepimiz güçlü ve zayıf yönleri var, artılar ve eksiler vardır. Bu nedenle, rasyonel bireyler arasında ait yoksa üzülme. Bu kötü bir şey olduğu anlamına gelmez. Kişisel inconstancy ve fickleness davaları tamamlayarak yolunda başlatılan? Sadece kendi dipsiz potansiyelini açmak için nasıl bilmiyorum.

kendini rasyonel kişi işaretlerini tanımak nasıl

Zaman yönetimi konusunda rehberlik çeşit benimser önce, size ait hangi kategoriye tespit etmek yararlıdır. Sonra, hem 'kampları' ayırt edici özelliklerini düşünün. Unutmayın: onlar çoğunluk olacak yeterli olduğunu tüm öğeleri, eşleşmiş olması gerekli değildir. Sen rasyonel eğer kategorisine aittir:

 • Güvenli monoton monoton işleri gerçekleştirmek.
 • Net talimatları takip büyük bir hedefi ve bir kaç küçük olması seviyorum.
 • Performansın ruh ve duygular bağlı değildir.
 • Eğer rahatsız belirsizliği hissediyor musunuz, kontrolü seviyorum.
 • Eşyaların raflarında ortaya koydu ve her biri bir yere sahiptir.
 • Sen hedeflere ulaşmak için farklı yöntemler hakim olması. başarısızlık durumunda, alternatif kullanıyor.
 • Bu hedefe ulaşmak engelleyen beklenmeyen koşullar nedeniyle, sizi kızdırdı ve bazen dengesizlik.
 • Kitabın okunması, tutarlı ve sistemli bulunmaktadır.
 • Sabah, akşam yemeği yemek biliyorum. Zaten hafta ortasında hafta sonları alışveriş gezisi tam zamanı bilecek.

işaretler yarıdan fazlası çakıştı, bir rasyonel bir insansın. Sen, kendi seçimi profesyonel faaliyetin büyük başarı elde edebilirsiniz. Tren sürücüsü ile karşılaştırabilirsiniz. Sizin her eylem düşünülmüş ve planlanmış şeyler zamanında çalıştırın.

irrasyonel kişinin İşaretler

Aslında, rakiplerini daha az yere mantıksız. Uzmanlar bu kategorilerin üyelerinin yüzde yaklaşık aynı olduğunu söylüyorlar. Mantıksız kişinin belirtileri bakın:

 • Performansın Ruh halinize tamamen bağlıdır. Böylece, genellikle daha iyi zamana kadar çalışmalarını erteleyebilir.
 • Ev ve işyeri kaos ve karışıklık ise, ki bu sizi rahatsız etmez. Yani daha kolay standart dışı fikirler aramak için bulabilirsiniz.
 • Zaman yönetiminin yasalara uyun başlar, bu kaçınılmaz başarısızlığa götürecektir.
 • Tüm eylemler kendiliğinden gerçekleşir. Sen kader sana bu gece nereye götüreceğini biliyorum ve nerede sonraki hafta sonu yok.
 • Çalışırken, her zaman geri soruna gelmek, deli ve daha sonra dağılırken ediyoruz.
 • Sen hedefleri çok şey var ve birkaç farklı şekillerde excel için çalışıyoruz.
 • yapamazsın şey varsa, hemen bir sonraki hedefe geçer. Bunu başarı çok biçimini değiştirmek mümkün olduğunu hayal bile edemiyorum.
 • çalışmanın yapıldığı yer monotonluk moralini bozuyor. Bunun yerine, bir oyun şeklinde işi yapmak için sakıncası olmaz.
 • Çok öngörülemeyen ve spontan bulunmaktadır. o zaman baskısı veya mücbir altında karar verme söz konusu olduğunda Ancak, bu özellikler sizin koz haline gelir. durumun üzerinde kontrol eksikliği sizi korkutmuyor.
 • Bir kitap okuyamaz veya belirli bir sıraya yeni malzeme öğrenmek için.

Bu belirtilerden yarısından fazla varsa, bir SUV sürücüye karşılaştırılabilir. Seyahat etmek, herhangi bir zamanda, planlanan rotanın dışına edebilir ve bir yan yoluna çevirin. Mantıksız düşünce size bazı avantajlar sağlamaktadır. Sen onların dönüşünü bekliyorlar, trafikte sıkışıp edilmeyecektir. Sen detours bir şey biliyorum. Bu size başarıyı getirecek budur, değişen koşullara çabuk tepki verir. Eğer kendi potansiyeline ulaşmasını başarırsanız, diğerleri şaşıracaksınız.

Nasıl başarılı olunur?

başarılı olması için, bu yüzden insanların güçlü kendi eksikliklerini ve zayıflıklarını dönüştürmek gerekir. Ve büyük, bu kusurları yani sadece rasyonel bireyler için görünmektedir. Yani, örneğin, irrasyonel temel zayıflığı bitmesini başladı getirmek için yetersizlik olarak kabul edilir. Ancak, fikirlerin bir dizede o "altın madeni." Gizli olabilir kişi coşku bırakılırsa, o zaman öyle olsun. O değil kendi şarkı boğaz saldırı gerekli değildir. Gerçekte, bu insanlar kolaylıkla aynı anda farklı yönlerde hareket edebilir. Biz tüm büyük Roma İmparatoru Gaius Yuliya Tsezarya örneğini hatırlıyorum. Efsaneye aynı zamanda bir düzine farklı şeyler yapmak başardı o var. Sen uzakta rutin monotonluğundan taşımak ve bir çoklu görev kabul etmesi gerekiyor.

Sonuç

Eğer hayal ve kendiliğinden farklı etkinlikler geçmek her şeyi yapın. Muhtemelen bir öfkeli hızla çalışabilir şüpheli yok. madde ilgi ve sevinç uyandırdı ana şey.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.