BilgisayarlarBilgi teknolojisi

Yerel bilgisayar ağları ve bunların tasarım felsefesi

Yerel bilgisayar ağları genellikle tek kuruluş içinde düzenledi. Genellikle kısa bir mesafede bulunan aboneler olduğunu. Böylece mesafe yaklaşık 10-15 km aralıklarla olarak kabul edilir. Yerel bilgisayar ağı montajı kamu erişim ağı kullanıcıları, hem de (işlenmiş veriler dahil) ağ içindeki bilgi ve veri alışverişini sağlayan bir genel veri depolama, veri konsantrasyonu, işlenmesinde gerekli olan işletme sorunları çözmek amacıyla yapılır.

Bu tür ağlar, ayrı veri işleme ile karakterize edilir. Bu kullanıcı sunucuya bir istek gönderir ve yanıt bekler gerçeği yansır. Sunucu, sırayla, gerekli tutar , bilgiyi işleyerek alınan istek ve kullanıcıya önceden işlenmiş verileri döndürür. Yerel bilgisayar ağları genellikle bu tür ilkeler üzerine inşa edilmiştir, ama onlar geleneksel olarak "müşteri-server" olarak adlandırılır.

Ayırt akran ağları özel bir sunucu var ve mnogorangovye. akran sistemiyle Yerel bilgisayar ağları sunucu inşa yokluğu ile karakterize ve tüm bilgisayarlar istemci hem de sunucu olarak görev yapar. Bu şema oldukça verimlidir ve küçük ofislerde kullanılabilir. Dvuhrangovye yerel bilgisayar ağları tek bir sunucu ve veri sunucu üzerinde kayıtlı olması gerekir hangi bilgisayarların geri kalanı kütlesi kullanılarak oluşturulur.

Modern sistemler, karışık yapı türü tarafından karakterize edilir. Bu, bazı abonelerin geçici yapıda birleştirilir ve diğer kısmı dvuhrangovoy katılımcılar olduğu anlamına gelir.

iletişim kanalları aboneler arasında düğümlerin veri onların tuzağı benzer bir çizim alabilir oluşturur. Bu tür bir sistem özelliğine sahiptir. Bilgisayar sürekli can verileri, ancak pas alma - otobüsü ücretsiz kanalıdır sadece. veri aktarım süresi, her bir Taraf bilgi kendisine hitap olup olmadığını teyit edecektir ve o muhatap ise, onu alır.

Binanın biraz farklı bir yol yoktur. Geleneksel olarak, bir yıldız olarak adlandırılır. Şematik olarak, sistem bilgisayar kütlesi ile paralel olarak bağlı olan bir sunucudur. Bu tür yerel bilgisayar ağlarının bakımı çok daha pahalı ilk versiyonunda fazla. Bunun yerine, herhangi bir sorun bulunabilir ve en kısa sürede ortadan kalkmış ve giriş işlemi veya herhangi bir cihazın ağdan çekme rahatsızlıktan ile eşit değildir.

kapasitesi "yıldız" oldukça yüksektir ve sadece belirli bileşenlerin güç özelliklerine sınırlıdır. Bu ağlardaki veriler çarpışır yoktur ve birbirleriyle karışmaz. Şu anda, teknoloji bina yaygın olarak kullanılan kombinasyon. Onlar denilen hibritler. Bu ağlar organize ve çözümlerin temel yapı eksiklikleri kurtulmak maliyetlerini en aza indirir. Ne olursa olsun bir üretim ağında bilgisayarların bir bağlantı vardır tarzlarından ötürü, bu veri güvenliği konusunda hatırlanacak ve gerekli şifreleme protokolünün uygulanması özen gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.