OtomobilArabalar

Sovyet limuzin ZIL-41041 - çağın gururu

Bu makine hakkında sadece büyük harfle yazabilir ve yazmalısınız. ZIL-41041 - sadece bir araba değil - bir çağın simgesi. Onun gelişimi Soğuk Savaş'taki büyük çatışma döneminde düştü. O, Sovyetler Birliği'nin makine-yapı endüstrisinin bir modeliydi ve çöküşüne tanık oldu.

Araba monte edilmedi, konveyörden geçmedi ancak tersanede bir gemi gibi inşa edildi. 1986'da efsanevi ZIL-41047, haklı olarak dünyadaki en ağır ve en uzun seri limuzin olarak kabul edildi. 7695 cm3'lük bir çalışma hacmine sahip olan V-şeklinde sekiz silindirli motor, sadece 13 saniyede 190 km / saate kadar 3 tonun üzerinde otomobil hızlandırdı. Katılıyorum, o zamanlar için mükemmel göstergeler. Elbette, bu lüks araba özel kullanım için satılmadı. Sadece önde gelen politbüro topu tarafından erişilebilirdi. Diğer yüksek rütbeli görevlilerin bir GAZ-14 "Chaika" olması gerekiyordu.

1990'ların başına kadar, ZIL-41041 makineleri üretim belgelerinde bir güvenlik sınıflandırmasına sahipti. Ve 100,000 km veya daha fazla koştu araba geri dönüşüm tabi oldu. Yok olan yıkılan her ZIL arabasının kendi huzursuz kaderi vardı ...

Biraz tarih

Içinde 1985 yılında, ZIL-41045'in yerini alan ilk ZIL-41047 limuzin inşa edildi. Birleştirilmiş far tasarımcıları dikdörtgen yaptı, ızgarayı arttırdı, arka farları değiştirdi. Yolcu ve sürücü kapısında döner pencereler çıkarıldı. 1976'dan 1983'e kadar olan dönemde ZIL-4104 değişik modifikasyonlar ile üretildi ve 1983'ten 1985'e kadar ZIL-41045 modelinin ışığı gördü. Farların yuvarlak biçimi ve bir dizi teknik özellik ile ayırt edildi. 41047 otomobil o zamanlar en büyük ve en ağır limuzin oldu.
Klasik kanunlara göre, ön tekerleklerin bağımsız olarak süspansiyonu ile mastar çerçevesindeki gövde ile birlikte 6330 mm'lik bir yükseklik, 1500 mm'lik bir yükseklik ve 3880 mm'lik bir dingil mesafesi vardı, zemin mesafesi 170 mm idi. Arabayı çevirmek olanaksızdı. Dümenin yüksek hızda en keskin dönüşü ile bile, araba kararlılığı kaybetmedi. Devletin ilk kişisi - Başkan Mikhail Gorbaçov - 1991 yılına kadar ağırlığı 6 ton olan zırhlı ZIL uzatılmış modelini kullandı. Zırhın boyutu 7,5 cm'ye ulaştı. Toplam 7 litrelik güçlü bir 8 silindirli güç ünitesi yüz kilometre başına 23 litreden fazla oktanlı benzin tüketiyordu.

Kapalı üretim

Otomobiller ZIL-41041 Sadece SSCB KGB'nin 9. Müdürlüğüne ait kapalı kapalı mekanlarda inşa edildi. Makinenin kullanımı ve bakımı için çok sayfalı bir elkitabı birkaç kopya halinde kaldı ancak bunlar makineler kadar nadir görülüyor. Araba inşa etme sürecinin tamamı manuel olarak gerçekleştirildi. Vücudun tabanı ağır bir kaynak çerçevesiydi. Özgün tasarımı makineye inanılmaz süperstabilite sağlıyordu. Otomobilin ön bağımsız kol süspansiyonu, teleskopik amortisörler ve stabilite dengeleyici vardı.
Vücut ZIL-41041 Limuzin tipi, all-metal, kaynaklı, dört kapılı olarak üretildi. Üç sıra koltuğunun yanı sıra sürücü ve korumayı yüksek rütbeli kişilerle salondan ayıran özel bir sesli bölüm vardı. Temel konfigürasyonda Salon yedi sandalyeye oturabilirdi. Ön koltuklar pahalı deri ile kesildi, arka koltuklar kadife ile kesildi. Temel sürüm tam bir elektropak paket aldı. Sedamsın salonu, bir mobilya müzesi müzesi gibiydi. Pencerelerin, kapıların ve ön panelin çerçeveleri - tüm bunlar doğal ahşap ile bitirildi. Ve hava soğutma sistemi iki bağımsız iklim sisteminden oluşuyordu.

Araba herkes için değil

İlginçtir, limuzin gövdesi elle yapıldı. Nadir mesleğin ustaları - tokmak toplayıcılar, küçük serilerin parçalarının üretilmesine karıştı, kapılar, kanatlar, tavan, davlumbaz ve bagaj kapağı yarattı. Bundan sonra, tüm bu parçalar otomobilin gövdesine titizlikle monte edildi , ayrı ayrı birbirlerine uyum sağladı. Limuzin gövdesi hazır olduğunda, karmaşık çok aşamalı bir süreç kullanarak boya ile kaplandı. 9 ila 15 boya kat uygulaması dahil edildi. Her kat cilalanmış ve kurutulmuştur. Hemen hemen tüm limuzin düğümleri özgün tasarımlardı ve analogları yoktu. O zaman ZIL vardı ve şimdi seçkinler için bir araba.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.