FormasyonBilim

Konuşma faaliyeti türleri. Temel Özellikler

Konuşma belirli kurallara göre oluşturulan dil yapılarını kullanan kişiler arasındaki iletişimin şekli tarihsel aradı. Konuşma faaliyeti kavramı bir yandan kapsayan, birbiriyle ilişkili faaliyetler oluşan sürecini karakterize eden, formasyon ve dil kaynakları kullanarak fikirlerin formülasyonu ve diğer tarafta algı ve dil yapılarının anlaşılması.

çalışmasında sosyal iletişim , farklı tanımları vardır genellikle birbirleri ile birbirinin yerine kullanılır. Örneğin, "konuşma etkinliği ve türler", "iletişim", "iletişim" kavramı genellikle eşanlamlıdır. Özellikle bu son iki dönem için de geçerlidir.

dil sistemi ve konuşma organizasyonu ile birlikte yaptığı açıklaması - O dilbilim "konuşma etkinliği" yönlerinden biri olarak kabul edilir unutulmamalıdır. Bazı yazarlar süreli iletişim süreci anlama ve konuşma bireysel eylemlerin bir kompleks ihtiva eden bir malzeme olarak kabul edilir.

okuma, konuşma, (dinleme) dinleme yazma: Konuşma faaliyeti aşağıdaki ana türü vardır. Böyle bir anlayış dahildir içinde yöntemlerinin öğretim dili (yabancı dil, özellikle).

Konuşma faaliyeti türleri. Konuşma.

Herhangi sondaj konuşma açıklanır. tarihsel olarak konuşan çok daha erken mektupta daha ortaya çıktı dil, birincil şeklidir. konuşulan sözcüklerin bir görüş Malzeme açısından - Bu ses dalgaları. Sözlü belirli insan organları (gırtlak) bir sonucudur. Kelâmıdır melodi tonlama çok sayıda ses rengi, Tempo (ya da yavaş büyüyen), süre, hacim (yoğunluk) 'dir. yokluğunda veya duraklamalar varlığına verilen konuşmasında büyük önem, telaffuz netlik derecesi, yetenek düzgün yerleştirmek için mantıksal aksanı. Konuşma, duygular, duygular, ruh dolgunluğunu iletmek mümkün tonlama çeşitli sahip.

Konuşma faaliyeti türleri. Mektup.

Dilin bu tür, insan aktivitesi konuşan (konuşma sesi) sabitlenmesi için kullanılan bir yardımcı işaretleri sistemidir. Ancak, mektup bağımsız bir yapı çağrılabilir. (Oral) konuşma fonksiyonunu sabitleme ek olarak, sistem yazma iletişimin kapsamını genişleterek, birikmiş bilgi absorbe verir.

Mektubun ana amacı kaydederek amacıyla konuşulan tamir etmektir. Konuşma aktivitesinin bu tür mesafe, zaman ile ayrılır insanlar arasındaki iletişim kullanılır. Aslında bir mektup rolü nedeniyle telefonun görünümünü önemli ölçüde düştüğünü belirtmek gerekir.

Konuşma faaliyeti türleri. Dinleme (dinleme).

süreç (ses, radyo ve diğer yoluyla) doğrudan ya da dolaylı olarak içeren hoparlör ve dinleyici tepkimeye - Dinleme.

arkadaşlarının ilk durumda (doğrudan temas) 'de, sadece dil formları uygulanabilir (sözlü iletişim), ancak aynı zamanda sigara sözlü iletişim aracı (yüz ifadeleri, hareketlerini, hareket), daha etkin algılama ve anlaşılmasını sağlayacaktır.

Konuşma faaliyeti türleri. Okuma.

basılı ya da el yazması bilgi çıkarma süreci olarak karakterize edilen bir basit okuma tanımlara uygun olarak.

insan dil iletişim Bu özel bir şekilde aracılık ettiği iletişim türlerinden biridir. Bu okumada okuyucu üzerinde tek taraflı etki olarak algılanmamaktadır. Bu içeriği öğrenme, pasif bir algı olarak ifade edilmez. Okuma alıcı (okuyucu) ve İletişim Sistemi (metnin yazar) arasında etkin bir etkileşimi içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.