ÇirkinlikInşaat

Sıva 1m2 başına Tüketimi. alçı sıva ve çimento tüketimi

Duvarların Sıva onları pürüzsüz ve düzgün yapmak ve olumsuz çevresel faktörlere karşı koruma sağlar. Çalışmaya başlamadan önce düzgün bir miktar gerekli kuru karışım hesaplamak için önemlidir. Bitirdi alçı çok hızlı su ilave edildikten sonra sertleşir. Bu nedenle, sayım düzgün Alakart ve karıştırma hacimleri gerekmektedir. Bütün bu ince işlerin performansını gereksiz harcamalarını önlemek ve iyileştirmek için yardımcı olacaktır.

çeşitleri sıvaları

1m2 üzerinde sıva akışını etkileyen birçok faktör vardır. Her şeyden önce, gerekli olan kuru karışımın sayısı, türlerine bağlıdır. Duvarlar için kullanılabilir:

  • Alçı. Karışımların Bu tür esas olarak kullanılan duvarları hizalanması binaların iç ve tavan. onlar çok yüksek nem ve ani sıcaklık değişimleri tolere yok çünkü imkanları bitirme sokakta ve avlu itibaren kullanılamaz. sıva Bu tür "Rotband" nin en popüler markalarından biri.
  • bunların çimento karışımları bulunmaktadır. Bu malzemeler yüksek nem ya da açık imkanları ile dekorasyon için kullanılır.
  • Dekoratif sıva. Tipik olarak ince uygulanmış olarak işlev görmekte ve son bitirme.

duvarların eğriliği

Bu sıva akışını etkileyen bir diğer önemli faktördür. duvarları terbiye için tamamen pürüzsüz karışım daha az gerekecektir. sıvama ile yatay veya dikey düz yüzey sapmalar varsa hizalaması gerekir. Tabii ki, bu durumda, karışım daha gerekecektir. bitirme sıva tüketimi arttırmak ve duvarlar dengesiz ise: vb çukur, geniş çatlaklar, ...

kuru sıva Tüketimi

Bu karışımın oldukça ekonomik bir türüdür. eşit alan sıva duvarlar ve tavanlar için genellikle çimento göre 2-3 kat daha küçük gerektirir. . Bu kullanarak anlamına gelir tabakanın tavsiye edilen kalınlık - 1cm akış sıva 1m2 bu durumda yaklaşık 9 kg olacaktır. herhangi bir düzensizlik duvarlarda vardır, ancak, bunun 0.5 cm harç tabakası kalınlığının izin verilir. Bu durumda, akım, sırası ile, aynı zamanda yarıya.

En popüler sıva bugün "Rotband" bir aracıdır. Alman şirketi "Knauf" tarafından yatırım yerli işletmelerde bu markanın imal kompozisyonlar. nitel araçları ve bu nedenle oldukça ekonomik - akış Alçı "Rotband" terimi, 1 m2 başına 8,5 kg vardır.

Sement bileşimleri,

yaklaşık 16-18 kg olacaktır bu durumda sıva 1m2 Akış. Bu rakamlar fon depolamak için sadece hazır olarak, hem de bağımsız imal içindir. Bu plasterler bileşim genellikle çimento ve kum içerir. 1 hacim oranı: 3. Sonuç olarak, çimento m2 başına yaklaşık 4,5 kg gerekir. Daha iyi sıvalar yüksek dereceli materyali, mesela M400 almak için. Kum 1 m2 13,5 kg gerekir. toplu önce, elenmiş olmalıdır.

Bazen alçı, kireç karışımı eklenmesi ile çimento bazında yapılan. Genellikle raftan satın alınır. düz bir yüzey için çimento-kireç sıvası genellikle iki kat uygulanır: bir ön püskürtme ve son kat boya. Bu nedenle, tüketiminin önemlidir.

dekoratif sıva

Malzeme bu türlerin 1 m2 yüzey alanı kaplama için yaklaşık 8 kg ortalama gerekir. Ancak bu durumda o dekoratif karışımın türüne bağlıdır. Şu anda çok popüler, örneğin, Cephe "kabuğu" anlamına esas tasarlanmıştır. Alçı çok yüksek kalitede bu marka için (kendi tüketimi biraz daha azdır). 1 mm tabaka kalınlığı yaklaşık 2.5-3 kg "kabuk böcekleri" alacak yüzeyinin 1 m 2 bitirme için.

hacim porsiyon

Çok küçük bir alçı çözeltisi süresi: ortalama kütle 20-25 dakika içinde katılaşır. Bu nedenle, toplu o tamamen yıpranmış bu süre içinde böylece yapılması gereken. Tipik olarak, dış kaplama altından bir kova hazırlanır su bazlı boya. Böyle bir kapasiteye geliştirmek (eksik) (tüketim alçı ve çimento biraz daha küçük olduğu) 20. Dekoratif sıva de sadece birkaç dakika olabilir, çoğu türler de oldukça hızlı katılaşır. Bu nedenle, küçük porsiyonlar halinde hazırlamak gerekir.

Çimento sıva yaklaşık iki saat içinde katılaşmaya etmez. Bu nedenle, bir kez bu tür araçları kullanılırken (çalışma bir kişi tarafından yapılır halinde, genellikle 10-15 litre kapasite) oldukça büyük bir kısmı hazırlandı.

hesaplama işlemi,

Bir uçaktan şaşılıklarını kontrol etmek için, diğer bir deyişle yapılmalıdır ön istifleme duvar yüzeyinde olması gereken tabaka kalınlığı için, bkz.

tıkanma bir kullanılarak belirlenebilir terazisi ve çekül. sapma birkaç kontrol noktalarında ölçülmelidir. daha ne olacağı o kadar iyi. Daha sonra, sonuçlar toplanır ve noktalarının sayısına bölünmesi. Böylece istenilen kalınlıkta öğrenmek mümkündür. kadran metre başına alçı tüketimini bilerek, kolay olacak hesaplamalar malzemenin doğru miktarda gerçekleştirin.

Hesaplama örneği:

Eğer engel duvar 50 mm ve iki nokta 30 ve 10 mm sapma olduğunu belirledik varsayalım. sonuçlar 50 + 30 + 10 = 90 mm katlayın. Puan 90/3 = 30 mm sayısına bölün. Biz 9 kg bulunduğu gibi, tabaka kalınlığı, en az 3 cm. durumunda 1m2 plasterler alçıtaşı yapılmış akış hızıdır olmalıdır edilir. Sonuç olarak, 3 cm'lik bir tabaka için 9h3 = 27 kg gerekir. Çimento - sırasıyla 16h3 = 48 kg. Elde edilen sayıda duvar toplam alanı ile çarpılır. Örneğin, iki uzun duvarlar 6x4 m 2,5 m tavan yüksekliği alanı olan bir odada eşittir 15 + 15 = 30 m2, iki kısa - 10 + 10 = 20 m2 arasındadır. bir odada tavan alanı - 6x4 = 24 m2. Sonuç 50 + 24 = 74 m2 toplam sayısıdır. Bu durum, 1 cm 74h9 = 666 kg mi alçı sıva tabakası tüm yüzeylerini bitirmek için. Çimento sıva ihtiyacı: 74h16 = 1184 kg.

Bilmeniz Gerekenler

Gerçek tüketim her zaman biraz daha hesaplamanın bir karışımıdır. Alçı kat düşer ve karıştırma ve cihazlar için kap içinde kalabilir. Nedenle malzemenin (yaklaşık% 5-10) bir stok elde etmek gereklidir. Satılan sıvalar 30 kg torbalar tipik olarak. yuvarlama miktarını hesaplarken büyük bir şekilde yapmalıdır. Yani, bu durumda, sıva tüketimi = 22.2 kesesi 666/30 edilecektir edilir. Sonuç olarak, gerek bir 23 çanta satın. Düşünüldüğünde marjı - 24. Çimento sıva ihtiyacı 1184-1130 = 39.5, yani 40-41 çanta.

işaretleri minimum kalınlığı 6 mm 'dir. Daha ince bir tabaka olmadan yapılır. Belli bir deneyim olacak olası varlığı olmadan sorunsuz bu durumda Alçı yüzeyi. Bu nedenle, bağımsız bir son duvar tabakası olan en az 6 mm nadiren yapılır. Bunun tek istisnası teknik odaların duvarlarını sık sık trim (püskürterek) çimento-kireç sıva vardır.

Eğer istemediğiniz hesaplamaların bağımsız çalışmaları zaman israf varsa, bir çevrimiçi hesap makinesini kullanabilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken tek şey - gerekli sayıda (uzunluk ve duvar genişliği, tabaka kalınlığının, vs.) girmek için bir alandır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.