ÇirkinlikInşaat

Köpük-çimento "Makroflex" (Makroflex): özellikleri, uygulaması

Köpük beton "Makrofleks" son zamanlarda profesyoneller ve yerli zanaatkarlar tarafından sıklıkla kullanıldı, bu nedenle ismi bir hanenin adı olarak kabul edilebilir. Bunun nedeni, kompozisyonun yüksek kalitesi ve makul maliyet, rahat bırakma formunun yanı sıra benzersiz özelliklerden kaynaklanmaktadır.

Teknik özellikler

Köpük çimento, +21 ila +25 ° C sıcaklık aralığında kullanılabilir, ancak imalatçı, termometre -5 ila +35 ° C arasında olduğunda kullanıma izin verir. Geleneksel meclis karışımlarıyla karşılaştırırsanız, bu, sezonun dışında çalışmak için daha fazla fırsatınızın olduğunu gösterir.

Köpük-çimento "Macroflex" 20 kg / m 3 yoğunluğa sahiptir. Uygulama sonrasında yüzeydeki film 9 dakika sonra oluşur. Minimum değer 5 dakikadır. Tam sertleşme 30 dakika sonra beklenmelidir, ancak belirli koşullar altında bu aşama sadece 25 dakika sürer. Ses değişimi% 5'tir ve pozitif veya negatif yönde değişebilir. Gün başına, su emme% 1 veya daha az iken, 28 günde bu rakam% 10'a yükselebilir, ancak daha fazla olmayabilir.

Köpük-çimento "Makrofleks" de iyi ses absorpsiyonu ile karakterize edilir, bu parametre 60 dB'dir. Isıl iletkenliği hesaba katmak da önemlidir, 0.037 ila 0.40 W / m × K arasında değişir. Sertleştikten sonra, ısı direnci -40 ila +90 ° C arasındadır. Köpük üzerinde özellik kaybı olmadan, kısa bir süre +10 ° C'lik çok yüksek bir sıcaklık uygulanabilir.

Yapışma mukavemeti üzerine

Çimento ilavesi ile montaj köpüğünün kullanımı, ahşap yapıştırma işleminde ve ahşap ürünlerden gelen polimerler ve materyalleri mükemmel şekilde gösterir. Örneğin, ahşap çimento köpüğü ile çimentolanmışsa, mukavemet 2 MPa'dır. Aynı özellikler, granitin çimentoya yapışmasının gücüdür. Yapıştırmada PVC ve ABS plastik kullanıldığında, mukavemetin 1 MPa olduğu söylenebilir. Bu yapışma, beton ve çimento bulamacının yapışmasına kıyaslanabilir.

Bazen çalışmada yüksek gözeneklilik içermeyen malzemelerin kullanılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda, ortalama bağ gücü 0.3 MPa ulaşır. Burada seramik, cam ve beton içerebilir. Aynı güç göstergelerine yaklaşık olarak, bileşim OSB plakalarını birbirine bağlar. Polyfoam ve bitümlü kaplamalar, 0.2-0.25 MPa yapışma ile biraz daha kötüleşir. Daha az güvenilir köpük-çimento "Makrofleks", alçıpan, çinko ve mineral yünü yapıştırmaya ihtiyaç duyulduğunda kendisini gösterir. Karışım tabakası 8 mm ise, o zaman 0,10-0,15 MPa aralığında bir mukavemet beklenir. Bu nedenle, bu malzemeler yalnızca çalışma sırasında yüklenmedikçe birbirine yapışabilir.

Başvuru kapsamı

Açıklanan materyalin kullanım alanının dış etkenler içerdiği gerçeğinden dolayı, negatif sıcaklıklarda kullanılması ihtimali faydalı bir özelliktir. Yapı malzemelerini birbirine bağlamanız gerekiyorsa bu malzemeyi satın alabilirsiniz. Kompozisyon, yalıtım panellerinin dış duvarlara ve temel üzerine sabitlenmesiyle de baş edecektir. Kullanımı oldukça geniş olan Köpük-çimento "Makrofleks", merdiven montajı ile ilgilenir ve pencere pervazlarının montajında kullanılır.

Ana Özellikler

Tanımlanan malzeme çimento benzeri karışımların ve çimentonun yerini alabilir. Satın aldıktan sonra silindir tamamen kullanıma hazır ve kullanımı kolaydır. Köpük yardımı ile yapı malzemeleri birbirine bağlayabilir ve iç ve dış işler için kompozisyon uygun olur.

Makroflex (köpük-çimento) sadece etkili bir şekilde yapıştırmanın yanı sıra ısı, ses yalıtımı ve hava geçirmezliğini garanti eden bir yapı malzemesidir. Karışımı düşük sıcaklıklarda kullanın. Yakın zamanda böylesine yenilikçi bir ürünün raflarda göründüğü gerçeği sayesinde, ağır poşetleri, enerji israfını, suyunu ve ek ekipmanı reddedebilirsiniz. İşe artık kir ve toz görünümü eşlik etmeyecek, ek temizlik çalışmaları için zamanı kısaltıracaksınız.

Ürün, daha az çaba harcayarak işi yapmanıza yardımcı olur ve harcanan zamanı azaltmanıza izin verir. Yakın zamanda şirket tarafından verilen yenilik - "Macroflex" inşaat köpüğü, 850 ml - soğuk köprü oluşumunu ortadan kaldırır, yüksek mukavemetli bağlantıları garanti eder ve EN 998-2 çözeltisi için gereklilikleri karşılar. Müşteriler bu ürünü klorofluorokarbon itici içeren aynı nedenle seçerler.

maliyeti

Macroflex marka köpüğe ihtiyacınız varsa, bu ürünün fiyatı sizin tarafınızdan bilinmelidir. 0.85-litrelik balon için 450 ruble ödemek gerekiyor. Bu karışım evrenseldir ve ağırlığı 0.99 kg'dır. Ürün nem etkisi altında sertleşen ve süper verimlilik ve çok yönlülük ile karakterize edilen tek komponentli bir aerosol poliüretan köpüktür.

Bileşimi özel bir aplikatör tabancasıyla uygulayın. Kuruma sonrası "Macroflex" (köpük, fiyatı zaten biliyorsunuz) kurutulduktan sonra güneş ışığına maruz kalmamak için gereklidir, bileşimin yüzeyine boya, jips, dolgu macunu veya harç uygulanabilir. Bazen başka kaplamalar kullanılır.

Başlıca avantaj ve dezavantajları

Açıklanan montaj karışımının ana avantajı, kullanım kolaylığı olarak düşünülebilir. Köpüğü uygulamak kolaydır, ayrıca kompozisyon miktarını kontrol etmek de kolaydır. Bu durumda taşmaları hariç tutarsınız. Yapıştırıcı, dikişleri nem girişinden güvenilir bir şekilde izole eder ve binanın ısı kaybını azaltır. Bununla birlikte, özellikleri yukarıda açıklanan Macoflex köpük çimento da bazı dezavantajları vardır. Bunlar büyük bir büzülme ile ifade edilir, ancak köpük başlangıçta çok büyük hacim genişlemesi değildir. Bu nedenle, oturmak o kadar da fark edilmeyecektir.

Yüksek yoğunluktan, bileşimin geniş bir tüketiminden oluşan başka bir eksi izler. Bir karışım satın almadan önce gerekli hacmi hesaplamanız gerekir. Böylece, bir silindir, boyutları 60x25 cm olan 10 m2'lik tuğla iş için yeterli olacaktır. Aynı zamanda, duvarlar 11.5 cm olacaktır.

Sonuç

Yukarıda açıklanan köpük çimento, köprüler inşa etmek ve blok duvar örgüsünü yenilemek için mükemmeldir. Kompozisyonu pencere eşikleri, merdivenler ve çerçeveler için kullanabilirsiniz. Yardımı ile yüzeyleri kiremit ile bitirip ısıtın. Maliyet hangi çalışılacağına bağlı olacaktır. Alçıpan panellerin yapıştırılması için bir silindir yeterli olacak, bu alanın alanı 12 m2'ye ulaşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.