ÇirkinlikInşaat

Ne "soğuk köprüler" dir. yalıtımlı soğuk köprüleri nasıl engellenir

iç binalar - - Eski standartlara temel duvarlarının Isınma termal köprüleri olmasını sağlar. Bunlar olumsuz ev, iklimin ısı yalıtımı ve odadaki nem derecesini etkiler. Şimdi daha verimli sadece içeriden duvarlarını yalıtmak için bir ev inşa zaman. Bu yöntem, farkı önler ısıya karşı soğuk köprüler oluşturmayan bu sonucu olarak, duvar farklı bölümlerini.

Ne "ısı köprüleri" dir

Soğuk köprüler - duvarın bir parçası, en sık diğer yüzey eklemlerde, hangi yoluyla ısı ev enerjisinin yaklaşık yarısını kaybolur. Bu tür kayıplar sadece rahat konut eksikliği, aynı zamanda binanın ömrü belirgin bir azalmaya değildir.

Termal köprü kondensat büyük miktarda iç duvar yüzeyleri üzerinde oluşumunu kolaylaştırır. yavaş yapı yok, düşük ısıl iletkenliğe sahip, soğuk köprüler. termal enerji ısıtmak için kaybolmak daha az gerekli olacaktır, böylece sonuç olarak azalacak - Bu nedenle, ev tasarlarken rasyonalite dış duvarlar izole etmek olduğunu dikkate alınması gerekmektedir malzeme maliyetlerini yaşamak.

Neredeler

Bir konum belirleme o ısı kaybı, gayet iyi. Soğuk köprüler başka bir malzemeden substratın yüzeyine bir malzemeden yapılmış bir geçiş yüzeyleri yerlerde en sık olarak.

Bu olabilir beton sütunlar, tuğla ve bloklar, pencere ve kapı boşlukları arasında temel duvarları, eklemler, bir yer nerede duvar ile çatı veya kat. Köprü uzun mesafe de çağrılabilir loca ve balkonlar olabilir - bu alanların en büyük ısı kaybını sağlar, ancak tamamen tüm nötralize daha zordur.

ısı yalıtım malzemeleri (fişi) bağlama ürünler dolayısıyla iletken evin ısınma aksi prosedür anlamlı olmayacaktır, tüm kurallara uyması gerekir, ayrıca soğuk köprüler bulunmaktadır.

yüksek ısı Etkileri

Oda ısı yeterli miktarda kaybederse, kondensat iç duvar yüzeyinin üzerinde oluşturulan. Bilindiği gibi köprü çıplak gözle net bir şekilde görünür olacak, böylece bir yere en güçlü, toz çeker.

Duvarda toz ardından hızla küf ve mantar mikroorganizmaları geliştirmeye başlar. ondan kurtulmak beri hatta çabuk ortaya güncellenmiş kalıp üzerine boyama ya da yüzeyin dekorasyonu sonra, neredeyse imkansızdır ve evin mikroklima düşürmektedir.

Bu ısı köprülerinin tam ortadan kaldırılması görünümünü önlemeye yardımcı olacaktır. dış duvar ya da temel bir kötü geçirdi yalıtım ısı iletkenlik indeksi bir artışa neden olabilir, çünkü bunları etkisiz hale getirmek için, bu, aynı zamanda, bir metal çerçeve kullanılması ile, belirli kurallara uymalıdır.

Ne kadar soğuk köprüler kurtulmak için

yüksek ısı kaybını nötralize etmek için dikkatlice evin tasarım ve yalıtım onun yöntemini göz önüne almalıyız. Bu sorun Evden, duvar yalıtımı dış yardım yerleşik içinde olmalıdır Eğer doğruysa. Bu tür bir hareket değişecektir çiğ noktası, duvarlardan ısı kaybını azaltır.

Tam olarak ısı köprüleri sipariş belirlenmesi mümkündür termografi. Yani, orada ısı kaybını sağlayan yerlerin açık bir göstergesidir olacak ve bunlar elimine edilebilir.

dış duvar yalıtımı için, polistiren plakaları için donatılmış çerçeve yerine mesafe, dikkate alınması önemlidir. o metalin çoğu durumda yapıldığından, büyük ölçüde evin ısı bakımı ile olağanüstü hal ilan, yeni soğuk köprüler oluşturabilir.

Soğuk köprülerin Uygun yalıtım - onlarla baş etmenin tek çözümdür.

duvar yalıtım

Ne olursa olsun duvarların yapımı için kullanılan malzemenin, her zaman çatlak, dikişler ya da olmayan bağlantılar açısal elemanlardır.

Silikat blokların inşa Ev çimento eklemleri alanında ısı köprülerinin birden sahip olabilir. Bu duvar, aksi takdirde onların sağlığı ve daire ısıtma maliyetini feda edebilir, izole etmek kesinlikle gereklidir. Başka bir seçenek de, sabitleme sistemi veya yapışkan yerine beton harcı ile alçı bölme blokları kullanmak olabilir.

tuğla duvarlar soğuk büyük iletkenler, bu nedenle bu hemen önerilir izole. polistiren ısı izolasyon malzemesi olarak kullanılabilir. İyi apartmanda sağlıklı mikroklima korunur.

Çerçeve evlerde Soğuk köprüler yer raf konumda bulunmaktadır. Bunları kaldırmak için, ayrıca duvar ve döşeme için termal iletkenlik maddeleri izole etmek gerekir.

vakıf Isınma

En yaygın sonra ısınma, betonarme duvar temelleri için kullanılan bu yana ihmal ısı büyük miktarda kaybını tetikleyebilir. Bu sorunla başa çıkabilmek için, kapsamlı yalıtımı yapılması gereklidir, vakıf yani yalıtım duvarına gitmeli ve sürekli olması.

koydu eğer ısı köprüleri önemli ölçüde azaltılmış levha temel ve binanın birinci katın kat izole edin. Özellikle dikkat köşelerden yalıtımı ve kör alan ev ödenmesi gerekmektedir.

balkon Isınma

Isı kaybının en geniş alanı bir balkon. Soğuk köprü bir güçlendirilmiş beton levha, soğuk ve sıcak hem iyi bir iletkendir. Sonuç olarak, önemli ölçüde klima ve ısıtma dairelerin maliyetini artırabilir.

Köprünün bu kadar geniş bir alana karşı için, sürekli bir yalıtım oluşturmak gerekir. Isı yalıtım malzemesi ile doğrudan plaka ve yüzeyinin üst ucunun alt yüzeyine balkon altında duvara sabitlenmiş olması ve balkon duvarlar izole unutmayın. Bu durumda, ısı kaybını en aza indirecektir.

yalıtımlı tek sorun duvarda geçiş balkon korkulukları yer olacaktır. Bu alanda termal iletkenliği azaltmak için başarılı olmak mümkün değildir, ancak bu tamamen balkon kullanımını terk etmek bir neden değildir. Yukarıda tarif edilen şekilde ısı yalıtımı, iyi ısı yalıtımı elde etmek için yeterli olmalıdır.

Soğuk köprüler güvenle inşaat veya binaların yalıtımı geçebilirsiniz önlemek için nasıl anlaşılmalıdır olması. Gelecekte bile en pahalı prosedür olarak mümkün olduğu kadar, hem de ısıtma ev için ödeme büyük ölçüde azalır hizmetlerini ödeyecek ve iklim daire sakinlerinin sağlığını korumaya katkıda bulunacak ve yüksek nem, küf ve düzenli dayanıksız onarım ile ilgili sorunlar kurtulmak akılda tutulması önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.