ÇirkinlikInşaat

Deniz feneri profilleri ile hizalama

Duvarları hizalamak o kadar karmaşık bir süreç değildir. Bu makalenin materyallerini inceledikten sonra, kendi ellerinizle daha sıva, boyama ve her türlü bitirme için duvarlar hazırlayıp hazırlayabilirsiniz.

Fenerlere duvarları hizalama Ön yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra. Eski kaplamanın (duvar kağıdı, vb.) Sökülmesi ve duvarın tozunun temizlenmesi, sonra mutlaka yüzeye astarlanması gereklidir. Toprağı seçerken beton yüzeylere kuvartz astar uygulamanın daha iyi olacağı dikkate alınmalıdır. Beton duvarlara bir miktar pürüz verir ve sıva uygularken olumlu sonuçlar verir. Tuğla duvarlar, gazbeton vb. Sıradan toprakla kaplı. Duvarların hizalanması ayrıca alçı örgü kullanılarak gerçekleştirilir . Sıva katmanı 50 mm kalınlığı aşarsa veya duvar bir gaz silikat blok veya havalandırmalı betondan yapılmışsa, ızgaranın kullanılması gereklidir. Banyodaki duvarların hizalandırılması, duvarın alçıpan ile kesildiği durumda, plakaların döşenmesi planlandığı halde alçı örgü kullanımını da sağlar .

Metal işaretlerin montajı (işaret fişi profili), dikey bir konumda bir sıva solüsyonu kullanılarak gerçekleştirilir. Üç metrelik bir uzunluğa sahip olduğu için, işaretleme profilini odanın duvarlarının yüksekliğine önceden kesin.

Metal işaret parmaklıklarının kurulumunu gerçekleştirmek için, bir çekül bob, kural ve seviye gerekir. Her şeyden önce, aşırı sinek işaretçileri kurmak gerekir. Bunun için on santimetre açıdan geri çekilir ve birkaç sıva sıva çözeltisi (mesafesi 40 cm'den fazla) uygulanır ve ardından tepe çubuklarına fener işareti yerleştirilir. Profilin orta noktasından başlayarak duvara karşı bastırın. Seviyeyi kullanarak, sinyal lambasının dikey konumunu kontrol ediyoruz. Benzer şekilde, duvarın diğer tarafında da yapıyoruz. Duvarları işaret fişek profilleri ile hizalamak, 1-1.5 m'lik bir mesafe ile orta işaret lambalarının yerleştirilmesini içerir. Üç nokta (üst, alt, orta) seçerek, dübelleri sabitleyin ve kabloyu, işaret feneri profiline eşit olacak şekilde çekin . Diğer tüm işaret profilleri bu kabloya monte edilmiştir. Duvarların sıvanmasına geçmeden önce, işaretleme profilinin sabitlendiği çözümü dondurmak için belirli bir süre beklemek gereklidir.

Sıva harçını hazırlamadan önce, paket üzerindeki hazırlama talimatlarını okuduğunuzdan emin olun. Sıva, spatula veya mala ile aşağıdan yukarıya uygulanmalıdır. Duvarların hizalanması, kural olarak, 50 cm'lik bölümlerle gerçekleştirilir, kuralı işaretçilere uygulayıp alt taraftan yukarı doğru yönlendirir, fazla sıvalı harç çıkarılır, böylece duvar mükemmel şekilde düzleştirilir. sonra Alçı çözeltisi az ya da çok donmuş (güçlü, fakat yine de taze), deniz fenerlerinin sökülmesi mümkündür. Çoğu zaman, bu birkaç saat içinde yapılır, ancak yalnızca bir sıva karışımı kullanırsanız. Bir çimento karışımı kullanırken ertesi gün daha iyi olur. Işın işareti profillerinin sökülmesinin sonunda, duvarın tamamen kurutulması için bir süre dayanması gerekir, ve bundan sonra deniz feneri örtülerini kapatmak mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.