ÇirkinlikInşaat

Birbirlerini tamamlayıcı havalandırma için metal ve plastik borular

Standart hijyen kurallarına oturma odasına taze hava sürekli akışını gerektiren ve dışarı getirerek zaten geçirdi. ev veya daire gaz merkezi ısıtma ile donatılmış ise, havalandırma varlığı gereklidir. Cihazlar, banyo, mutfak, şömine odası, sauna ve benzeri özelliklerle donatılmıştır çıkış hava. Küçük tek katlı evlerinde doğal hava sirkülasyonu sağlayan sistemleri ile donatılmış. Bununla birlikte, ne olursa olsun, havalandırma yöntemi, tüm sistemler genellikle havalandırma boruları veya kanalları kullanılarak türü kanal.

Bu araçlardan oldukça uzun bir türü, yani iç bütünlüğünü muhafaza daha binaların yapımında üreten havalandırma cihazı, kanalların duvara monte edilir. Bina çoktan inşa ve modern bir ihtiyacı varsa havalandırma sistemi olgunlaşmış, dış havalandırma borusunu kullanmak gerekir.

Her oda, ayrı bir kanal kastedilmektedir. Bunların hepsi bir çıkış kanalına bağlanır. (Bir ülke yazlık, örneğin), birbirlerine, diğer kablo düzenleri kullanabilir uzay çok uzak değilse. Herhangi bir durumda, bina kurallarına göre, havalandırma boru gaz, su ve atık su iletişimi çapraz olmamalıdır. Ayrıca kanallar kanalizasyon boru döşenmesi için kullanılamaz.

Daha önce, hava kanalları çok zaman alıcı bir tuğla, koydu. Daha sonra sistemin yüklenmesi sırasında galvaniz alüminyum ya da çelik havalandırma boruları için kullanılmaya başlanmıştır. Ancak son zamanlarda, inşaat aktif bunların metal öncülleri değiştirilmesi, plastik ürünler de dahil olmak üzere, çeşitli polimer ürünleri, teşvik edilmektedir.

Plastik veya metal - - havalandırma için bir boru neyin en iyi olduğunu öğrenmek önce, her ikisi için genel gereksinimleri karşılaması gerekir unutulmamalıdır havalandırma kanallarının: serbest gürültü seviyesi için normunu aşmayan bir taslak hava akımı hesaplanan akışlı, kesinlikle su geçirmez olması için ısı yalıtımı var ve yangın dayanımı ve ek olarak, azami tasarım alanı uygundur.

Flanşlı bağlantı herhangi bir karmaşıklık Metal boru haddeleme ve PVC eşyalar sisteminin yapımını hem sağlar. Bununla birlikte, metal boru izolasyonu bölgenin çatı yapıları kesinlikle gerekli değildir Ne polivinilklorür gerektirir.

tehlikeli üretimle ilişkili havalandırma sisteminin düzenlenmesi hakkında konuşuyor olsaydı, yanıcı olmayan galvanizli boruların varlığı vazgeçilmez olacaktır. Ama standart çalışma koşulları rahatsız görünümü ile konut ve artan gürültü seviyesi türbülans bir metal yağ haç koymak zaman. Eğer baca yakın bir baca inşa etmek istiyorsanız Ancak, bir polimer ürünü yetersiz olması nedeniyle yangın direncine reddedilir.

Artık katı ile birlikte kullanılan esnek bir boru , çelik ve alüminyum farklı olarak, ek aerodinamik sürükleme etkisi yaratmaz, çünkü herhangi bir açıdan, plastik çoğunluğu bükülebildiği havalandırma için. Onlar yapılan işin nispeten kısa bir zaman garanti eklem ve bağlantı elemanları en az gerektirir: Bu evler ve ülke evler havalandırma sistemini uygularken montajcıları tercih oluklu plastik ürünler olduğunu.

Yani, metal ve PVC boruları havalandırma birçok bakımdan kendi tesiste sistemleri olumlu olduğunu hem sıhhi ve bina kodlarının sağlanması birbirini tamamlayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.