Haber ve ToplumErkekler konular

"Sincap" (tabanca): açıklama, kalibreli

kürklü hayvanları avlamak Yerli üreticilerin uzun 5.6LR ve bilinen tüm kalibre tüfekler odacıklı karabina kullanılmıştır. kürk avcıları için Karmaşık avı bazen Tayga'ya gerçekleştirmek zorunda iken iki silah - bir tüfek ve tamamen kullanışsız oldu "melkashku". Bu sorun bir çok kez çözmeye çalışıyor. Aslında, silah rahat değil, aynı zamanda düşük maliyetli sadece olmalıdır: maliyet her zaman insanlar için önemlidir. Sovyetler Birliği'nde deneyin temeli uygun bir fiyatla sunulan tek namlulu silahla, başladı nedeni budur. kombinasyon av tüfeği Iz-56 "Sincap" ve diğer mekanizmalar gelişiyle önce var, ama avcılar için gerçek bir hediye olarak kabul edildiğini.

karakteristikleri

Örnek Iz-56 aşağıdaki özelliklere sahiptir - uygun teşvik dikey otomnye gövdeleri düzenlendiği bir "perelomka", kurşun çekim. Burada tek Kilitleme, bir kol, bir kanca taşınan obtüratör: bulunan girinti bu kanca underbarrel girdiği. Düşük dönüş kullanılan kalibre göz önüne alındığında, düzeni haklı olduğunu söyleyebiliriz. Av tüfeği ağırlık 2,9 ila kg (optik) ile 3.15 (optik olmadan) arasında değişmiştir.

Bir av Açılış tüfeği "Sincap", tetik bekçi arkasında yer alır kolunu bastırın. Kolayca tüfeği kapatmak için, ayrıca kilitleme kolunu basmanız gerekir. Bir tetik ve tek bir dış tetikleyici, iki varil sağlama ateşleme ile donatılmış Iz ve Iz-K-17 tetikleme özdeş versiyonlar. bir varil seçimi, tetik anahtarı gerekli buton seçicidir.

Ticari tabanca muhteşem, "Sincap" Katılıyorum! anahtarın en arka konumda ise, püskürtme ileri pozisyonda, namlunun alttan yapılır - namlu üstünden. seçicinin altında, sırasıyla harfleri "H" ve "B" tarafından okunur. tetiğin ön ayrı olarak meydana getirilen her iki kovan davul çıkıntı için.

Özel Sigorta "Sincap" (tabanca) değildir: elleri tetikte sonra ortaya çıkan bir emniyet tetik müfreze ile donatılmıştır - çekmek için imkansız bu durumun. Eğer kullanıyorsanız bir dürbün, o sağa bükülür konuştu, çünkü rahat horoz köpek olacak. Tetik çekme - 2.0-3.5 kg.

Tetik ortaya olamaz arada, kombinasyon silah "Sincap" eğdi. Ayrıca, kilitsiz Ürün tetik mümkün olmadığı durumlarda horoz.

ağız, makat ve nişan üç kavrama ile bağlı Tüfek varil. Küçük kalibreli tüfeği namlu yolluk üretilen bir pres baskı ile bir bileşiktir. Altı sağ elini helezon 400 mm ile donatılmıştır. "Kayma" açılış oluşan çekim deliğin içinde, kendi kanal krom kaplama olup.

Makat kol extractors yerleştirdi. üst kısım öğütülmüş Açık "kırlangıç kuyruğu" montaj braket optik için gerekli. Gözetleme 2.5 kat PVA-1 kolayca geri çekildi düzenli. Genellikle, fabrikada yüklenir.

Amaç tamamen güvenilir olmasına rağmen etkili olmadığını belirtmek gerekir. Çıkarılabilir handguard makat varil mezhstvolnoe alanı kapatan, bir mandal ve yan schochkami ile donatılmıştır. silahla, "Protein-3" nin Butt inanılmaz: en iyi İngiliz geleneğinde yapılır. Bu modelin Dipçik ve el kundağı imalat için daima huş kullanılmıştır. Antabok popo üzerinde yer alır ve (namlu hızı modifikasyonu şeklinde alanında) gövde çekim.

Otomatik anahtarlama konum ayarlama ayağı ortadan beri av tüfekleri Open görme nişan debriyaj taşındı. O elli metreye yivli namlu dan çekim için tasarlanmış ekstra katlanabilir arka manzaraları aldık. Nedeniyle bağlantı nişan hattında görme hareketine (725 ila 500 mm) azalmıştır.

"Protein" üçüncü sürümü, avcılık tamamen ilgili endüstriyel standartlar yine de çok başarılı av tüfeği olduğunu kanıtladı bazı dezavantajları vardır vardır. Bu ürünün İmalat fazla kırk yıl önce tamamlanır, ancak onun yapısı ve çalışma özellikleri bugün güncelliğini yitirmiş durumda.

Bir avcı elinde "Sincap"

Ne "Sincap" için daha ünlüdür? Tabanca "silindir kafası" taşıma ile donatılmış olması gerekiyordu pürüzsüz bagajı vardır. Ama sürekli temiz eradike konik Taşıma İşlemi: şimdi pürüzsüz silindir şeklindedir. aralığının hafif daralma ilave olarak, bir düz ve uzun bir koni (yaklaşık 10-12 cm) benzeyen, namlu başlayarak 1/5 fıçı uzunluğuna hissedilmiştir. namlu de kovan çapı 13.5 mm olmuştur. dikkate Izhevsk namlu 28 kalibre (13.8 mm) bir çapa alarak, zayıf kısma daralması bahsetmek mümkündür.

Oldukça sıradışı "hydrophis" optik braket belirli başparmak ile bir yüzeye sahiptir, parlamayı tasfiye ve keyfi rehberlik silah kolaylaştırır olacaktır. Aynı şekilde o yaptı ve sineklerin temeli oldu. taşınması ile Silindirik gövde homojen fraksiyonların büyük demet sağlar.

Tamamen 25 ve 50 metre ürünü ve zakerneny fabrika ayarlayın. Büyük anomaliler not edildi yatay STP ve dikey sapma bazı dezavantajları vardı.

şaheser

"Sincap" gibi birçok. Silah mühendisliğinin gerçek bir başyapıt. Bu tasarım çok iyi gelişmiş ve infaz olunur. Bu tamamen ellerinde tutmak için bir zevk bitmiş bir üründür! şaşırtıcı kalitesi ile yaptığı zarif, cilalı sistemin ana hatları.

Nerede elemanlar silahların metal yüzeylerin tek tedavi hayran olabilir! Ama bugün, metal IZHMEH böyle yüksek kaliteli işleme sadece özel tasarımlar üretmektedir. "Sincap" - tabanca serisi.

Dönüşüm ve özellikleri

Tabanca İzh "Sincap" mühendisler 50'li modifiye: önemli ölçüde ağırlığını azaltmış ve en fazla üç kilogram ağırlığında! "Ekstra" metal birçok yerde elimine edilir: pürüzsüz varil underbarrel çengel basamaklı kontur delikleri, bileşenler manzaraları bir oyuncak gibi görünmesini delinmiş bulunmaktadır. Aynı zamanda silah mutlak güvenilirlik hissi vardır.

Bu modeli avcılık için Silahlar, amacına ve tasarım rağmen, her zaman bir dereceye kadar kişi üzerinde işlem. Bu nüans birleştirici öznel ve nesnel faktörler olarak ifade edilir. Örneğin, herhangi bir atıcı fan ve silahlar için "Sincap" olağan ilginç bir tasarım. Aslında, modası geçmiş olarak kabul edilir, boşluklar ve çirkin görünüme büyük bir numarası vardır. Bazı avcılar genç hayallerinin ürünü düşünün. rüya hiçbir kusurları sahip olmaktır çünkü onlar bile, farklı bir perspektiften sistemin eksiklikleri algılamaktadır. Tabii ki, uzun zamandır beklenen çocuk olarak sevgili tüfek, neredeyse her şeyi affedildi.

Posadistoe tabanca

Avcılar "Sincap" razvorotistoe, posadistoe, hafif, ancak mükemmel bir silah olarak algılanmaktadır. muftovannyh gövdeleri nedeniyle bilinçsizce eski ile karşılaştırın "sabit disklerin." Sistemin Özellikleri, ürünün görünümü, tasarımın her ayrıntısı - çift tüm anımsatan balıkçılık için amaçlanan.

yükleme

"Sincap" şarj etmek için, özel çaba gerekmez. - karabina ifşa biraz gövde ortasında basmaya sol eliyle koluna alt sağ elini tıklayın: algoritma aşağıdaki gibidir. Yüklenen cihaz - yine kolu basar nazikçe tabanca, horoz kapatarak mermi koyun.

gövde itibaren anahtarının konumuna bağlı olarak, yani yangın seçici çekilecek. eylemin Şeması ve bilinçaltı zihni bir koruyucu olarak algıladığı şekilde anahtarının konumu. Ve bu nüans alışık olması gereklidir. Tabii ki, kesinlikle bir dürbünlü ile donatılmış bir tabanca ile uzlaşmak gerekiyor. Burada ve sağa doğru özel olarak eğik kolaylık konuşmacı çekiç anlatılmıştır.

Çekim süreci

hedeflere "Sincap" dan çekim meraklı bir mantık keşfetti. Küçük hedefler bir kibrit kutusu büyüklüğünde güvenle 25 metre mesafede küçük bir sütunu vurabilir. 50 metre hedef tam görme alanına yerleştirilir.

başlıklı bir yivli namlu ve ateş yol genelleştirilmiş bir yaklaşım dikkate almak durumunda böyle tavuğu veya proteinler gibi küçük hedeflere atış 30 metre mesafede gerçek olduğunu. Bu optik olarak gereklidir. optik ya da kolimatör gibi diğer yerler, kullanımı 50-60 metre daha uzun ihtiyaca mesafelerde kadar az.

Böyle bir tüfeğin sahibinin ön daima nişan cihazlarının sorun olacak nedeni budur. Belki kolayca çıkarılabilir desteğin optikli çözümü - en iyi seçenek.

Bir silah avcılık "yakalama" için sadece kullanılırsa, görme kaldırılabilir olamaz. Hatta namlunun bir çekimden değil, rastgele ateş de, aslında, kürklü hayvanlar için Av. şasi gerekiyorduysa avcılık optik ayrı giymiştir. Burada rastgele ateş ettiğini çok sık görülen bir durumdur. bir yivli namlu için makul en 70-75 metrelik bir mesafe olduğu için kabul edilir. Pürüzsüz İçin - 40 metreye kadar. Gerçek mesafeler 25-30 metre olarak kabul edilir.

Verimli çekim

çekimin ateş sırasında kusurları herhangi bir "potyazhki" olmadan, çok pürüzlü, "Proteinler" iniş gösterdi. Bu nüans hassasiyeti ters etkiler. Bu arada, silah yükü ve oldukça kolay burada kartuşları harcanan çıkarılması. Ancak, küçük bir boyutta bir dezavantajı, özellikle kış soğuğunda, zor olabilir, "melkashechnogo" kartuş manipülasyon.

bir yivli namlu ile ateş açılması, darbe muşum değildir. namlunun bir kısa-ateşlemeli çok somut var gibi gözüküyor.

bir yivli namlu ateş eden doğruluğu sert iniş düşünüldüğünde çok iyidir. Tabii ki, farklı üreticilerin mermi farklı sonuçlar göstermektedir. Gerekli sıfırlama "Sincap" mühimmat belirli türde bir yürütmek için çıkıyor.

Genel tabanca "Sincap" etkili bir şekilde 28 kalibrelik çekim, ekipman yolu ve mermi türünü seçtiyseniz. Sonuç olarak, 30-40 metre aralığında başarıyla ayıklamak ve orta ölçekli ve küçük oyun olabilir.

maliyeti

Bugün, toplumumuzun önceki öğelerin değerini fark etti, böylece mükemmel durumda eski nadir silahın alınmasının iyi bir yatırımdır. Bir silah "Sincap" gibi birçok avcılar. Onun fiyatı 600 $ olduğunu. Ürünün Bazı sahipleri 45 bin ruble satın alınabilir.

Iz-56-3 "Protein" olağanüstü tabanca yapısal özelliklere telaffuz ettikten olduğunu. Genel olarak, "proteinler", "frolovki" ve diğer egzotik av en popüler türleri için uygun değildir bugün özel silahların niş, içindedir. Fakat birçok oklar değil yiyecek almak için veya yaşayan bir kürk ticareti yapmak amacıyla bir "Sincap" arıyoruz ...

IL-27

Bize başka ilginç cihaz çalışma yapalım. IL-27 Sovyet profesyonel ve amatör avcılık için tasarlanmış bir çift namlulu av silahı olduğunu. A. A. Klimova öncülüğünde geliştirilen ve 1973 yılından bu yana seri üretim.

IL-27 - derin yenileme IL-12 tüfek. Bu Bacalı kayışı amaçlayan tanıtıldı önkol ve zâviye, şeklini modernize ve yatağa onun bağlantısı yerine kutunun hatlarını değiştirilmiştir.

tabanca MP-27 adı altında Eylül 2008'de yayınlandı.

Bugün 1,5 milyondan fazla tüfek IZH-27 farklı modeller üretti - Bu tüfek Rusya'da en yaygındır.

tanım

Sandıklar Iz-otomnye 27 dikey bir düzlemde düzenlenmiştir. Bunlar yan şeritlerinde lehimleme ile birbirlerine bağlanmış ve kovan içine bastırılır. Handguard ve stok ahşaptan yapılmıştır. modeline bağlı olarak, yatak yarı tabanca veya düz olabilir. Bazı versiyonlarda, bir lastik amortisör ile donatılmış bir tabanca Butt plastik altlık ile donatılmıştır.

bir av tüfeği İz ne kadar? Onun fiyatı 280 ila 450 dolar arasında değişmektedir.

Ne kalibre daha iyi?

Demek ki silahlar Iz örneklerini inceledi. Şimdi, daha iyi ne kalibreli karar versin. Öncelikle ne gitmek kuş ya da canavar üzerinde bulmak gerekir. avcılık için, örneğin, ördek uçuşa, silah uzak ve dramatik mücadele olmalıdır. Bu nedenle, burada daha büyük bir kalibreli kullanmak daha iyidir. balıkçılık ile gerçekleştirilirse setter keklik sürgünleri için (çekim devre) de daha küçük kalibreli silahlar uygundur.

Genel olarak, bir silah kütlesi daha büyük boyut daha büyük. tilki avlamaya çalışırken Yani, tavşan ve av kuşları oldukça uygundur av tüfeği 16 kalibre vardır.

atıcı ilgilenen varsa husky ile avcılıkta capercaillie, huş tavuğu ve sincaplar için, hem de konuşurken tuzak tavuğu, sen 20, 28 ya da 32. kalibre silah seçmelisiniz.

Spor atış için, av uçuş ve domuzları tipik av tüfeği 12-ölçü kullanın.

Aslında, kalibre bağlı, silah seçimi için kesin kurallar vardır. Çünkü çekim yapabilirsiniz hatırı sayılır kalibreli tüfek ve küçük mesafelerde özel bir "korotkoboynye" kartuşları kullanan unutmamak gerekir.

Hiç için kullandınız mı tavşan av tüfeği 16 kalibrelik? Deneyin, sonuç harika olacak!

"Kanadında" sutavuğu asansör bazen çalışmıyor bilinmektedir: yerine uçuşun, o su bitki örtüsü yapraklar üzerinde çalışır. Onun ayak üzerinde gizlice bu durumda çok uygun ve hedef çim görmediğine kadar çabuk ateş olduğunu.

çekim mesafesi 30 metreye kadar olabilir, hedef çok küçük: - en iyi seçenek İzh-27 olduğu hızlı av tüfeği dan daha bir atış yapmak, bunun çok sık alır ve bu durumda, imkansızdır. Tipik olarak, 7.5 №7 ile "Pozis", «Kayıt" ve bir fraksiyon 8 ve 9 ile burada kartuşları "Azot" fraksiyonu kullanılabilir.

Onaltıncı göstergesi Rus avcılık çoğunluğu için iyi bir seçenek olarak görülüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.