FormasyonÖykü

1223: Rusya olay. Kalka Savaşı sonuçları

Siyah ülkemiz için 1223 yılında ortaya çıktı. Olay o birkaç yüzyıl Doğu Avrupa'da siyasi manzara ile belirlenir Rusya'da yaşandı. Bir başarısız savaş bütün tarihin seyrini döndü.

1223: Rusya'da Olay

Tüm akılda okul müfredatından mükemmel olduğunu 13. yüzyılın başında - (Slav kabilesi bitişik) Polovtsian topraklarda Moğol istilasının zaman ve Rusya'nın bölge. Yabani çerilerini arazi Rus fethi kademeli oldu ama ne Rusya'da 1223 yılında oldu? (Bize bildirilen O 1223 31 Mayıs oldu Laurenziana Chronicle) ilk savaş Khan'ın birlikleri ve Rus askerleri sürdü. Hepimiz bu olayın tarihi denir biliyor "Kalka Nehri Muharebesi."

Kalka Savaşı Nedenleri

Tatarlar ve Rusça arasındaki savaş soylu er ya da geç, yapılacak idi. Neden? Genghis Khan tarafından geliştirilen Moğol stratejisine göre, onun devlet değil tek gerçek Moğol topraklarını kapsayacak, aynı zamanda bütün Avrupa'ya uzatmak zorunda kaldı.

Neden Moğolların böyle büyük bölge? Onlar göçebe oldukları unutmayın. Böyle insanlar tarım dışına tek bir yerde oturamaz. Nomads tarım ve sadece hayvancılık yapan verilmez. halkın temsilcileri beslemek için bir şey vardı harika sürüler idi. tarım yöntemi eski otlaklar yiyecek olarak hayvanlara yiyecek hiçbir şey yoktu çünkü periyodik değiştirme, yeni mera gerektirir. Bu durum, Avrupa kendi sığır için potansiyel bir çayır haline Moğol oldu gerekiyor.

Kalka ile savaştan önce Olaylar

Durum olduğu açıktır Kalka ile savaşın hemen gelmedi. Moğollar birliklerinin galip yürüyüşü Orta Asya'da başladı. Sonra sürüsü İran doğru yöneldi. Hiçbir ordu onları durduramadı. Moğol Kafkasya yönünde zam devam etmiştir. Horde liderler hangi soymak can, birkaç büyük şehirler Kafkasya'da zengin olduğunu biliyoruz. Gürcü birlikleri bölge Alanlardan ve Polovtsy kabileleri yaşarken, modern Rusya, topraklarını girmiş gibi Kafkaslara muzaffer yürüyüşü olması. Moğol fatihlerin diplomasisi de başarıyla işletilen çünkü bu göçebe halkların gücü, tek tek yenildiler.

1223 ... onlar eninde sonunda bu ordularını Kiev ulaştığını bildiği için, hiç de mutlu prensler, olabilirdi Rusya'da Olay,. Rus prensleri Polovtsy isteği üzerine Moğol kulpları gelmek zorunda kaldı. Yine, Cengiz Han'ın askerleri ile çatışma er ya da geç, yine gerçekleşecekti. Tatarlar durmadı fark eden prensler Polovtsian Han yardımı reddetme kararı aldı. Kiev 'de bir araya asker Mstislava Galitskogo ve Mstislav Cesur (o zaman Kiev Prensi at), kampanyada öne çıktı. kampanya süresince Moğollar iki kere Rus ordusunu durdurmak olduğunu amacını güden onların elçileri gönderdi. Moğollar Polovtsy ile başa çıkabilir, ancak Rus şehre gitmeyecek ileri sürmektedirler.

Moğol savaş

Hangi olay Bilmek kısaca Rusya'da Batu Han, Cengiz Han'ın ordularını (yani Kafkas zengin şehirlerinden fethi), Rus hükümdarları büyükelçiler Horde'u inanmıyordu önce, 1223 yılında meydana geldi. Bu nedenle, kampanya sürdü. Çete Dinyeper aşağı taşındı. şimdi ne de Cherkassy region Ukrayna Prensin birliklerinin Dinyeper geçiş yapmak zorunda kaldı. Burada bile düşman askerleriyle girdiği ilk karşılaşma oldu. Moğollar hızlı atları vardı, bu yüzden kaçmak ve modern nehir Kalmius (Zaporizhia bölge) yakınında bulunan savaş için uygun Rus askerlerini çekmeyi başardık.

Savaş Rus prenslerinin içindi başlatın. Bir dereceye kadar bu eylem soylu asker hızıyla açıklanabilir. Kiev prensi nehri geçti ve uzaktan Moğol kamp eğitimi, o onun askerlerinin yerleriyle döndü ve mücadele için onları hazırlamak. Moğollar geri çekilmeye başladı. Özellikle kuvvetle takımda olan basılı Daniila Galitskogo. Rus birlikleri prenslerin yapısını tahrip müttefiklerini kaçmak (Polovtsy), - Ama sonra Altınordu Ukrayna ve Rus halklarının tarihte birçok savaş nihai sonuca yol açan savaş ek kuvvetler, girmiştir. Bundan sonra, Tatarlar zafer zaman ve teknoloji meselesiydi. Slav ordusu bu savaşta ağır kayıplar verdi.

Sonuç

1223 ... Rusya'da Olay gerçekten trajiktir. Kalka de yenilgi durumuna, üzerinde doğrudan ve tam bir bağımlılık içinde tüm Rusya'yı koymak "Zolotaya Orda." Tatar boyunduruğu yaklaşık 300 yıl sürdü. Bu devasa tarihsel dönem Rusya ve çağdaş arazi Ukrayna gelişimi üzerinde olumsuz etki ertelendi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.