KanunDevlet ve hukuk

En bilinen avukatları

Yasal bilim ve mesleki faaliyetin tipi geri Roma İmparatorları zamanındaki kadar uzanır. Bu Romalılar tüm modern hukuk uygulamalarının temel ayağı koydu. Bu nedenle yüzyıllar boyunca ideal bir uzman hakkında fikir sürekli kümesi olduğunu hiç de şaşırtıcı değil. Rus devletinin geçmişinde ulusal hukuk sisteminin oluşumuna en önemli katkıyı yapmış bireylerin bir sayıda olduğu gibi.

Bilinen yasal yazarlar

Bilimsel yöntem ve yeni personel yetiştirmek eğitim disiplin geliştirmeleri geçerliliğini uygulayarak sistematize kolluk, yasal oyun teorisyenleri önemli bir rol, çalışma temelinde yayınlanan her türlü mevzuat. En ünlü Rus avukatları faaliyet bu alanda: N. M. Korkunov, K. P. Pobedonostsev'in, B. N. Chicherin, MI Braginsky.

Nikolai Mihayloviç Korkunoff

N. M. Korkunov (1853-1904) - Akademik ailesi, St. Petersburg Üniversitesi mezunu gelir ve sonra - öğretmen. Yüzyılın 90 yıl 70 ile, en Hukuk Fakültesi anayasa hukuku dersleri Alexander Lisesi ve Askeri Akademisi. Eserleri arasında - "kararı ve yasa", "Rus devlet hukuku." Bir yıl kadar Nikolay Mihayloviç Danıştay Devlet Sekreteri olarak görev yaptı.

En önemli eser - "hukukun genel teorisi üzerine dersler" - Rus üniversitelerde ana ders kitaplarının biriydi ayrıca Fransızca ve İngilizce'ye tercüme edilmiştir, pozitif hukuk teorisi çerçevesinde "Dersler" kapsamlı bir çalışma olarak kabul Batılı avukatlar.

Sovyet döneminin ideolojisini karşılamayan NM Korkunova inançlarına yana, eserlerinde sadece yaratıcılığın önemini tartı bir geçmiş zaman liberal alimlerinden deneyimi ve modern bilim, referans olarak incelenmiştir - nadir, ama biz Korkunova faaliyetlerin meyvesidir unutmamalıyız, onun idari, uluslararası, devlet hukuk gibi bilim dallarının birinci elemanları çalışmalarını edildi öğretim.

Konstantin Petrovich Pobedonostsev'in

KP Pobedonostsev'in tanrısal profesörlük ailesini beslemek. bazen oldukça farklı görünümler arhaisticheskie zamanın Rus hukukçular - hukuk, kendi görüşüne göre, Ortodoks dogmalara ve ahlaki ilkelere dayanmalıdır. Seçimler ucuz siyasi oyunlar üreten, kamu yararı olmadığı, örneğin, Bu fikir sıkışmış ve Pobedonostsev'in sayılmaz. insanlar, bilim göre, ülkenin tüm liderleri hükümdar verilen bu ilahi niyet beri, iradesini ifade etmek mümkün olmamalıdır.

Bu bilim adamının çalışmaları klasik olarak kabul edildiği için, Sovyet literatüründe K. P. Pobedonostsev'in, aşırı reaksiyonun bir savunucusu olarak sunuldu, ancak onun alıntıyı dışlamadı: Büyük yasanın tarihini bilerek Pobedonostsev'in ustaca tarihsel karşılaştırmalı yöntemle bazı yasal kurumların bir analiz gerçekleştirdi.

Buna ek olarak, büyük önem Rus yasal okulun temel bilgiye dayalı medeni hukuk onun ders oldu.

Boris Nikolayeviç Chicherin

Geçen yüzyılın bilinen Rus avukatların tüm övünebilir değil böyle geniş görüşlü olarak B. N. Çiçerin, ayrıca neo-Hegelciliğin destekçisi ve tarihçi ve doğa bilimi uzmanı oldu. öğretim Sürüş, bilim adamı Rus halkının tarihinin Büyük Reformlar çağında önemini anladı. Bir öğretmen olarak, Chicherin BN kamu yönetimi teorisi çalışmaya dayanarak öğretim tamamen yeni bir yöntem denedik. Ancak, Gösterim muhafazakar bilgin farklılık - zamanın elit gerçek temsilcisi olarak, Rus toplumu bir otokrat olmadan var olamaz inanıyordu. B. N. Chicherina bilim adamı tarafından yazılmış olarak "Siyasal Düşünce Tarihi", "Mülkiyet ve Devlet", gibi eserler aittir tarihçiliğin hukuk ekolünün kurucusu olarak kabul edilebilir "Rus yasalarına tarihi üzerine Deney."

Ayrıca Chicherina B. N. aksine birkaç tanınmış avukatlar, liberalizme doktrini, ana ilkeleri ifadelendirmeye liyakat katkısının listede yer almaktadır.

Gabriel Feliksovich Shershenevich

Shershenevich GF - soylu bir Polonyalı ailenin, Kazan Üniversitesi mezunu geliyor. öğretim faaliyetlerinin başında bilim adamlarının ilgi Küre menkul ve tüzel kişi olarak, medeni kanun böyle kurumlar vardı. Shershenevich GF ayrıca tez araştırması dağıtmış edildiği ticaret hukuku, konularında nişanlıydı.

İlk monografi parlak teorisyenler yasama ve yargı eylemlerin derinlemesine çalışma birçok genellemeler ve sentezini ihtiva farklıydı medeni hukuk, genel kursuna tahsis edildi. Daha sonra Shershenevich GF, hukuk felsefesi tarihini kesin bir dille söylemek resim farklı bilgiyi düzenlemeye gayret ediyoruz.

Araştırmacılar ilk Öğrencilere mevzuat kodlama ve yasal dualizm çıkarılması çağrısında medeni hukuk sistematik ders kitabı verdi.

Pratik avukatları Güzel yargı konuşma

Adli yarışma partisi - Bu kendiliğinden kararlar yetenek, belâgat, yetenek gerektiren bir zeka düello vardır. Uygulama, sırayla, düşünce teorisyenleri için yiyecek verdi. F. Plevako, A. F. Koni, VD Spasovich ve diğerleri - en ünlülerinden biri. Adli konuşma bilinen avukatları hala ülkenin hukuk fakültelerinde okudu ve iyileştirici eylemlerin örnek teşkil etmektedir.

Fedor Alekseeviç Koni

Tüm tanınmış avukatlar Koni F. A., ünlü vodvil yazarı, eleştirmen, editör ve aktris oğlu olarak çok nadir hitabet yeteneği farklıydı. Gelecekteki yargıç ve savcı beş dilde akıcı, evde eğitim gördü. Koni F. A. aktif yasama sürecine dahil edilmiş, o özellikle bölge mahkemesi Peterburg başkanıydı, savcılık, yargı de önemli görevlerde.

Birçok yüksek profilli davalar konuşmacının katılımıyla incelendi. En ünlü biri - Vera Zasulich adalet, St. Petersburg belediye başkanı, çünkü bürokratik bir keyfilik kurbanı oldu Arkhip Bogolyubov, intikamını vurmaya çalıştı. birçok sürpriz, Koni A. F. ulaşmayı başardığını beraat sonra tanınmış Marksist devrimci haline Zasuliç'in için.

Koni A. F. aktif bir devrim olan, Sovyet gücünün yıllarda çalışmaya devam, ünlü avukat, o Petersburg Üniversitesi'nde profesör oldu kitleleri eğitmek, halka açık konferanslar çok okudum. yaşlılığa yaşamış olması, onun son nefesine kadar parlak bir hatip vatan için çalışmak bitmemişti.

Yukarıda belirtilen rakamlar her elbette seçilen durumda sadık hizmetin bir örnektir ve çağdaş teorisyenler ve uygulayıcılar onların örneğini takip etmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.