Kendini yetiştirmePsikoloji

Psikolojinin Gelişimi nedeniyle toplum ve bilim değişikliklere olduğunu

İlk defa bile Sokrates beden ve ruh arasındaki ayrımı işaret etti. O ilahi başlangıcıdır nedenle olarak ruhunu tanımladı. Bu eski zamanlarda, bu psikolojinin gelişimini başlar oldu. Sokrates ruhun ölümsüzlüğü fikrini savundu. Yani ilk defa maddenin idealist anlayış doğru hareket olmuştur. Plato ile varılan mutabakat en yüksek gelişme. Hiç orijini olan sonsuz iletmenin "fikir", öğretisini oluşturulan ve herhangi bir madde yürütülen değildir. Madde, onların aksine, - bu bir şey haline gelebilir herhangi fikri ile kombine şey, hiçlik vardır. idealist teorinin Bölüm başlayan fikirler ve şeyler arasında bir bağlayıcı görevi görür ruhun, öğretisi budur. Ruh - dünyanın ruhu, o gövdesinden önce doğar.

Psikolojinin Gelişimi durduğu yok. XVII yüzyılda zaten var olan metodolojik kurulumdan farklı göründü - deneyciliği. Bu yetki ve gelenek odaklanmış bilgisine hakim önce, şimdi ilham verici şüphe olarak algılanmaktadır. Bilimsel düşüncenin sistemine getirdiği son değişiklikleri üzerinde önemli keşifler ve anlayışlar olmuştur. gelişme uzun tarihsel yolunda Psikoloji ruh, bilinç, ruh, bir davranış bilimi olarak kabul edildi. Bu terimlerin her ilişkilidir ve somut içeriği ve yüzleşme muhalif görüşlerle birlikte. Fakat buna rağmen, bakış genel noktası olmayı sürdürdüğünü, kavşakta genel düşünce nerede yeni farklı fikirler vardır. felsefe, tıp - - önceden var olan görünümlerini değiştirmek için bir referans noktası vermek yeni beceriler vardı gelişimsel psikolojinin dönemler genellikle toplumda önemli değişiklikler veya ilgili disiplinler varken, o günlerde çarpıyordu. Örneğin, Ortaçağ'da, yeni psikolojik kavramlar mekaniği ve matematik büyük zaferi nedeniyle idi. matematik ve mekaniği ile oluşturulan ilk psikolojik kavramı, Descartes aitti. O mekanik faaliyet otomatik sistem olarak vücudu kabul. farklı bir yöne psikolojinin gelişimi o karartan önyargılar ve batıl insan zihni temizlemek istedi Bacon, devam etti. ünlü bir deyiş şudur: "Bilgi - kuvvet" Bilim adamı, dünyanın deneysel çalışmada, onun deney değil, tefekkür ve gözlem alarak bu konuyu ele lider rol için çağrıda bulundu. Adam akıllıca, doğa üzerinde güç kazanır sordum ve özel olarak icat araçların yardımıyla sırlarını çeker.

XVII yüzyılda psikolojinin gelişimi aşağıdaki bilimsel gelişmelerde ortaya çıkıyor:

- hiçbir yer herhangi bir gizli nitelikleri veya kalp var olduğu bir mekanik sistem olarak canlı bir bedenin;

- zihinsel durumları hakkında en doğru bilgiyi elde etmek yerli gözetleme kullanarak her bir kapasiteye doğasında olarak bilinç doktrini;

- Onun için yararlıdır gerçeğine adam gönderdi vücutta belirlenen davranış düzenleyici olarak eşinden doktrini ve kötü olanı saklandım;

- Fizyolojik ve zihinsel arasındaki ilişkinin doktrini.

XIX ve XX Özellikle gelişim psikolojisi psikanaliz, davranışçı,: yüzyıl yeni trendleri ortaya çıkması ile işaretlenir insancıl psikoloji. hızlı toplumun gelişmesi , hem de Ortaçağ'da ve antik dönemde ve bilim, görünüm önceden var farklı göründüğünü itildi. Bu dönemde öne ve nihayet çeşitli oluşturduğu psikolojik dallarını bilimi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.