SeyahatTuristler için ipuçları

Sicilya Adası - efsaneler ve efsaneler tarafından sönük bir yer

Akdeniz'in birçok adası arasında Sicilya en popüler bölge. Süveyş Kanalı ve Cebelitarık Boğazı'ndan aynı mesafede . Apennine yarımadasından Messina Boğazı tarafından ayrılır. Bu, İtalya'nın tam teşekküllü bir bölgesi olan Akdeniz'in en büyük adalarından biridir ve nüfusu 5 milyondan fazla kişidir. Coğrafik konumu nedeniyle, Sicilya adası birçok fatih için arzulanan bir cisim değildi. Ayrıca Afrika ile Asya arasındaki bağlantıydı.

Her yönden Sicilya adası çok sayıda ada ile çevrilidir. Milazzo Burnu'nun yakınında, kuzeydoğu tarafında, Eol Adaları'nı geriniz. Aralarında en büyük Lipara olduğu gerçeğine göre, çoğu zaman Lipar denir. Güzelliği ve güzellikleri ile, Hawaii'den daha aşağı değiller. Buna ek olarak, istisnasız olarak volkanik kökenlidir. Sicilya'nın güney tarafında, Lampione, Lampedusa ve Lenosa gibi üç ada daha var. Pelag Takımadalarına aittirler. Tunus'tan 70 kilometre uzakta, Sicilya'nın batı tarafında Pantelleria adası var ve batıda biraz daha Egadi takımadaları var. Çünkü güzelliği Erice Dağı'nın üstünden görülebilir.

Sicilya adası çok sayıda efsaneye ve efsaneye doludur. Etna Dağı'nın tepesindeki bu efsanelerden birine göre, yenilmez sayılan Cyclops Polyphemus mağarası idi. Birçok gemi battı, onlardan sonra büyük taşlar attı. Bu taşların şimdi Sicilya'nın doğu kıyısında görülebileceğine inanılıyor. Canavar Odysseus'u yalnızca aldatabilir. Buna ek olarak, birçok efsane ve efsaneler, adayı İtalya ana karasından ayıran Messina Boğazı kıyılarında korunan canavar Scylla hakkında besteledi.

İtalya, Sicilya gibi rekreasyon için bir ülke seçerseniz - dikkat etmeniz gereken yer burasıdır. Bu adanın eşsiz doğası, mükemmel mutfağı, beyaz kuvars kumsalları ve gezi rotalarının büyük bir seçkisi arasında çekici olduğu arasında en popüler birkaçı var. Dolayısıyla, "Syracuse" gezisi, ziyarete açık nesnelerin Yunan tiyatrosu, Apollo Tapınağı, Roma Amfi Tiyatrosu, Euralial Kalesi, Dionysius Kulağı, Chiane Bahçesi ve daha pek çok şey olduğu Arjantin'in vatanına bir gezi. Şehrin bütün ana mimari yapılarını, ortaçağ sarayı, kaleleri ve tapınakları göreceğiniz Palermo'ya ilginç bir gezi. Bazı geziler Montreal başkentinin banliyölerini ziyaret etmeyi içerir.

Sicilya adası hem mimari hem de doğal cazibe merkezlerinden çok sayıda. Avrupa'nın en görkemli yanardağ Etna bu adada bulunmaktadır. Gezegendeki en uçucu volkanlardan biri olarak kabul edilir, patlamaları birçok felaketin sebepleri olmuştur. Bilim adamları arasında efsanevi Atlantis'in ortadan kaybolmasının başlıca nedeni bu yanardağ olduğu kabul edilmektedir. Temyiz sadece tarihte değil. Bir krater yerine neredeyse dört yüzü vardır. Bu nedenle bu dağda bağımsız bir tırmanış yapılması önerilmemektedir. Capuchins meydanında Palermo'da bulunan girişi olan Capuchins'in mezaklarından da caziptir. Şimdiye dek, bu, Avrupa'daki en gizemli mezar mezarı, şehrin sekiz milyondan fazla ünlü vatandaşının mumyalarını depoluyor. Bu sayı arasında bir mumya ve büyük Velasquez'in olduğu bir varsayım var.

Ancak İtalya gezisi sadece gezi turları değil. Sicilya muhteşem kumsalları ile ünlüdür. Buradaki deniz, saflığı açısından ayırt edilir. Her zaman sakin, burada birçok çocuk turisti cezbetmektedir. Burada yüzme mevsimi neredeyse Kasım ayının ortalarına kadar sürer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.