Ev ve AileAksesuarlar

Calico (yatak): yorumlar, fiyatlar

Yüzyıllar ve hatta binlerce yıldır Linens lüks bir nitelik oldu ve sosyete temsilcileri tarafından yalnızca kullanıldı. Bu, özellikle geniş bir bıçak olarak gerekli aşın büyük bir fiziksel çaba ve zaman, 18. yüzyılın ilk yarısında, kumaşların üretiminde Semimechanical tezgahın buluşun bu yana, şaşırtıcı değildir. Genellikle, modern anlamda çarşaf sadece 15-16 yüzyıllarda Avrupa'da ortaya çıktı ve her parçasında başlangıç aşamasında ve sanki oldu, bugün özel belirtti. Seri üretim de daha kesin 20. yüzyılın ortasında, yüzyıllar sonra kuruldu.

kadarıyla kumaşlar yatak örtüsü dikmek için

Günümüzde, üretim çoğunlukla keten, ipek ve pamuk dokularının çeşitli kullanır. İkinci durumda, dikiş seti için saten, sık dokunmuş bez, jakarlı, poplin veya çarşaf kullanılabilir. Bir veya diğer dokusundan yapılmış yatak çarşafları, performans görünüş olarak değil, aynı zamanda sadece farklı olmak için.

kaliteye fiyata optimal oranı açısından bakıldığında ise, tercih pamuk kümeleri verilmelidir. Her şeyden önce, bu durum da katışkıları içermeyen şu şartla ile birlikte, aslında olan sentetik elyaf higroskopik mükemmel olması, bu topaklar oluşturmaz, ve alerjiye neden yoktur. o ürünün bu tip amaçlanmamıştır boyalar kullanmayın, şirkette üretilen komple geldiğinde ikinci koşul ise sadece durumda doğrudur.

Pamuklu kumaşların özellikleri

sadece pamuk elyaftan tekstil her türlü ortak olan başka özellikleri, bunların her biri mesajları iç içe yöntemine bağlı olarak, kendine özgü niteliklere sahiptir. saten, örnek bez, poplin ve basma Özel olarak, bu kritere göre aşağıdaki dokuları ayırt eder. Hepsi harika görünüyor ve herhangi bir yatak odası aydınlatmak olabilir.

ağartılmamış patiska

Önceden bahsedildiği gibi, pamuk zastilanie yatak tasarlanmış kumaşların üretimi için ideal bir malzemedir. Özellikle popüler Buhara ve Hiva gelen Rusya'ya ithal edildi aslen Asya'da icat edildi ve patiska vardır. Rus İmparatorluğu topraklarında onu ilk Güney Kafkasya'da ve sonra bu güne kadar ülkemizin tekstil sermayenin resmi olmayan başlık korur İvanovo kentinde yapmaya başladı. 300'den fazla yıldır Ruslara tanıdık Calico ve bugün soruyu ne keten (pamuk veya calico) daha iyi satın duyabiliyorum rağmen. Hiç mantıklı olduğu açıktır ve bunun büyük olasılıkla tek ve aynı kumaştan bahsediyor. patiska (çarşaf) bakıldığında Genellikle, yorumlar farklıdır ve bir çok firma üretici tarafından ayarlanmış olup olmadığını bağlıdır.

poplin

Keten poplin dayanıklı ve dokunması hoş kabul edilir, ama çok daha az popüler saten veya basma daha alır. Büyük olasılıkla, bu Sovyet döneminde doku, genellikle giyim için kullanılır ve kitler açığın yalnızca birimlerdi olmasından kaynaklanmaktadır. ucuz ama kaliteli çarşaf mi arıyorsunuz? Calico veya tanınmış yerli üreticilerden poplin ideal bir seçim olabilir. İkincisi, çünkü piyasada, sen kitleri-sahtecilikle bulabilirsiniz bugün özellikle önemlidir. İncelemeler bakılırsa, bu yatak ambalaj ve insan içine çıkamaz çok dökülme satılmaktadır. poplin kitleri calico ile nispeten nadir taklit Bu durumda, her zaman olur o. dolandırıcılık kurbanı olma önlemek ve yıkama bir çift bir bez dönüşür sonra, sentetik kirliliklerin ücretsiz denim kaliteli bir dizi, daha az 850-900 ruble (bir buçuk boyutu) mal edemez Unutulmamalıdır ki yatak takımı satın yoktur. Ayrıca, basma yoğunluğu ne olduğunu öğrenmek için çalışmalısınız. tanınmış üreticilerden Nevresimler oldukça ağır olmalı ve ambalaj üzerinde bu parametre az 110 gr / m² olmayabilir, hangi belirtilmelidir. m ve ideal 145 g / metrekare ulaşmalıdır. m.

sık dokunmuş bez

Bu pamuklu kumaş basma daha dayanıklıdır. Perkal çarşaf yanı sıra saten, elit kategorisine aittir. Havacılık ilk günlerinde, uçak kanatlarının kaplaması için kullanılan o kadar güçlüdür. Aynı zamanda, dokumanın dokunuşu bir parlaklık ve hoş sahiptir ve büzülme korkan değildir ve çamaşır makinesinde yıkanacak.

pamuklu atlas

tekstil yatak odası için seçenekler seçiminde kritik olan temel özelliklerinden biri onun kırışıklık direnci ve dayanıklılık vardır. Sonuçta, kimse yılda birkaç kez insan içine çıkamaz görünümlü rumpled yaprak sabah uyanmak veya kümeler satın para harcamak istiyor. Eğer bir çarşaf arıyorsanız, patiska veya saten size sonuna kadar ayarlayabilir. nedeniyle büküm ipliklerinin özel bir işlem için, güzel bir parlaklık ve daha mukavemetine sahiptir Ancak, ikinci kumaş, bir daha göze bir görünüme sahiptir. calico dikiş için kullanılırsa, aynı zamanda saten bir dizi 2'de duruyor veya aynı boyutta son keten bile 2.5 kat daha pahalı.

Calico, keten: yorumlar

Eğer biri bir dizi satın almak veya başka bir üretici forumları ve uzman sitelerinde belirli ürünler hakkında görüşler okumak için mantıklı önce. Pozitif genellikle şirketin bir reklam kampanyası yürütmek için görevlendirilen tekstil fabrikaları ve çevrimiçi mağazalardan, çalışanları bırakın Özellikle olumsuz yorumlar dikkat edin. En iyi yerli üreticileri arasında alıcıların çoğunluğuna göre kaliteli ürünler Ivanovo tekstil işçileri sağlarlar. Örneğin, iyi bir seçim - nispeten ucuz ve aynı zamanda Shuyskoe nevresim (calico), 3-4 yıldır. Aynı zamanda piyasa setleri-sahteciliğe bir sürü karşılayabilir. Onların ambalaj "Shuiskys chintz" işaretli olmasına rağmen, 1820 yılından bu yana yürürlükte olan, değirmen ile hiçbir ilgisi yoktur. Günümüzde şirket en popüler "Peach", "Krep", "Binbir Gece" ve diğerlerini olan arasında birkaç koleksiyonlarından kit üretmektedir. son koleksiyonundan Shuyskoe çarşaf (calico) GOST 31307-2005 gereklerini karşılar. Ayrıca çiçek ve oryantal motifler vardır ki orijinal bir tasarıma sahiptir.

Şimdi ne farklı sık dokunmuş bez, poplin, saten ve calico biliyoruz. Yatak - sağlık ve herhangi bir kişinin refahı için çok önemlidir rahat bir uyku, sağlanması öğelerin konu, bu yüzden düzgün seçilmiş ve sahte kaçınıyorum edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.