SeyahatTuristler için ipuçları

Krasnodar Bölgesi'ndeki görülecek yerler: Rusya'nın güneyinde ne var?

Krasnodar Bölgesi, turizm açısından Rusya'nın en cazip konularından biridir. Bunun nedeni olumlu coğrafi konumu, ılımlı ılık iklim, doğal yerlerin eşsizliği ve nihayetinde denizin varlığıdır. Bölgenin başkenti Krasnodar olup, buranın manzaraları çok çeşitlidir.

Kent, 1793 yılında Kuban Nehri'nin sağ kıyısında, sınır topraklarını koruyan bir Kazak kalesi olarak kuruldu. Modern Krasnodar, bireysel konularda ve tarım alanının merkezi olan Rusya'nın tümünde en önemlisidir. Krasnodar'ın turistler arasında büyük beğeni topladığı söylenemez. Bu alandaki şampiyonluk tabii ki, Kuban'ın ana ülkesine ve bir bütün olarak ülkeye ait - Karadeniz Soçi şehri.

Bununla birlikte, Krasnodar'da meraklı seyyahı görmek için bir şeyler var. Şehir yeşillikler açısından zengin. Parklarının, çiçek tarhlarının ve meydanların pek çok bitki örtüsü, kış mevsiminde bile her zamanki gibi renkli görünümlerini almaz.

Yaklaşık 300 yıllık tarihi boyunca Krasnodar, Catherine II anıtı, bölgesel drama tiyatrosu, Kazak anıtı, operet tiyatrosu, Kızıl Ordu askerlerinin anıtları gibi tarihi ve mimari eserler zenginliği biriktirmiştir.

Krasnodar Bölgesi'nin başlıca turistik mekanları bir bütün olarak üç kategoriye ayrılabilir: mimari, tarihi ve doğal. Her yıl beş milyondan fazla insan ülkenin farklı bölgelerinden görmeye geliyor. İlginç yerlerin çoğu, kural olarak, deniz kıyısından biraz uzakta.

Krasnodar Bölgesi'nin mimari mekanları

Kuban mimarisinin en önemli anıtlarından biri şudur: Krasnodar'da bulunan Ekaterinodar kale, Soçi Deniz İstasyonu, Kış Tiyatrosu topluluğu.

Ekaterinodar kalesi, köken tarihiyle ilginçtir. Krasnodar şehrinin yapımı ile yapıldı. Kalenin ilk binaları çok güçlü değildi ve yalnızca Girişimci Kazakların elinde olan malzemeden yapılmıştır. 19. yüzyılın başında Ekaterinodar (Krasnodar'ın eski adı) toplam nüfusu yaklaşık beş bin kişiydi. Zaman içinde, kalenin orijinal görünüşü kayboldu. Bugüne kadar, harap olan binaların küçük bir bölümünü bıraktı.

Deniz terminali, Soçi'nin bir tür ziyaret kartıdır. Bu ilginç mimari yapının inşası Sovyet iktidarı yıllarında başladı. Bugün Deniz İstasyonu, federal bir önem taşıyan bir anıt. Binaya, akşam güneşiyle parlak bir turuncu renkte renk veren özel bir renk verilir . Harika bir mimari topluluğa hayran olduğunuzdan Sochi iskelesinden çıkarken teknede yürürsünüz.

20. yüzyılın ortalarında KN Chernopyatov tarafından kurulan Kış Tiyatrosu, görkemini ihtişamıyla vuruyor. Bina 88 sütunla çevrili ve Korinth mimari bir kompozisyon yaratıyor. Günümüzde tiyatro 900'e kadar izleyici kapasitesine sahiptir. Sahnesinde A. Raikin, K. Shulzhenko, E. Gogoleva gibi şöhretler vardı.

Krasnodar Bölgesi'nin tarihi mekanları

Kuban'ın tarihi, Kazakların hayatıyla ayrılmaz bir biçimde bağlantılıdır. Rus İmparatorluğu'na girmeden önce bu toprakları dolduranlardı. Bu nedenle, Krasnodar Bölgesi'ndeki birçok anıt, Kazakların tarihi (Kuban Kazaklarının Kazaklarına bir anıt) ile bağlantılıdır.

Rusya'nın güneyindeki en önemli tarihi yer, modern Anapa toprakları üzerinde bulunan Gorgippia antik kenti olarak kabul edilir. Binalarının inşaatı M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 13. yüzyılın ortalarında, Karadeniz kıyısındaki aynı yerlerde, Portekiz, daha sonra Türk birlikleri tarafından ele geçirilen Mapa kalesini inşa etti. Bugün sadece bu binanın kalıntılarını görebilirsiniz.

Krasnodar Bölgesi Doğal Siteleri

Bildiğiniz gibi Rusya'nın güneyinde iki ana mucizevi bölge var: dağlar ve deniz. Krasnodar Bölgesi'nin bir bölümü Büyük Kafkasya'nın sırtları arasındadır. Kuban'ın en yüksek noktası 3345 metreye ulaşan Tsakhvoa dağıdır.

Krasnaya Polyana, büyük ilgi gören Krasnodar Bölgesi'nin doğal bir manzarası olarak düşünülür. Bugün prestijli bir kayak merkezi ve dağlarda kış tatilleri için eşsiz bir yer. Bu arada yaz aylarında, iki mevcut teleferiğin birinde dağların tepesine tırmanmak isteyen tükenmez bir turist akışı var. Çevredeki peyzajın keyfini çıkarabilmeniz için dağcı olamazsınız, yüksek dağ zirveleri manzaraları şaşırtıcıdır. Son teknolojiye sahip teknik ekipmanı sayesinde teleferikle telesiyej yukarı ve aşağı tırmanmak çok rahat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.