MaliGayrimenkul

Barricadnaya üzerinde Stalin gökdelen: SSCB üst düzey evlerin şanlı geçmişi

"Ev pilotları" veya tavana Barricadnaya - Moskova sembollerinden biridir. Savaş sonrası yıllarda inşa yedi Stalinist gökdelenler hakkında, birçok efsane. Uzun geçmişine rağmen, bina bugün ve turistleri şaşırtmak ve birçok Moskovalılar onlara bir daire satın almak mutlu olurdu.

Barricadnaya üzerinde Stalin gökdelenler Tarihi ve açıklaması

Ocak 1947 yılında Stalin Bakanlar Kurulu bir karar imzaladı "Moskova yüksek katlı binalarda inşaat On." Kudrino alanı (eski adıyla Ayaklanması Meydanı) muhteşem yapılarından biri inşası için seçildi. eşzamanlı inşaat ve sonradan şiirsel denilen bu evlerin benzer mimari formlar için "Seven Sisters". Kudrinskaya Meydanı'nda Bina ayrıca yakın metro istasyonu adıyla, Barricadnaya üzerinde bir gökdelen olarak tarihe gidin.

Projenin ana mimarı - AA Mndoyants, M. V. Posohin. Genel Zemin katında ana kule 24 kat inşa edilmiştir (toplam yükseklik - Bir külahlı 156 metre) ve iki simetrik yan gövde 18 katlı her. Üç büyük sundurma ve küçük olanlar için çok çaba giremez. Barricadnaya üzerinde Tavan zemin hariç olmak üzere, bir apartmanın (buraya 450 daire olmak üzere toplam) olarak inşa. Yapı, bir yeraltı seviyesi, ilk proje bulunan park ve sığınak sahiptir.

Değil zamansız lüks

Sonra evin devreye adresini aldı: Kudrinskaya Kare 1. Birinci kiracı 1955 yılının bahar aylarında kendi daireye taşındı. Sadece seçebilirsiniz bu evin kendi metrekarelik alın. Çoğunlukla daireler Test pilotları, havacılık endüstrisi çalışanları ve SSCB ve SBKP Bakanlar Kurulu üyeleri arasında dağıtılır.

kamu binalarının lüks dekorasyon kısmen günümüze kadar korunmuş. Büyük revaklar ve katlarda - sıva, parke ve zarif meşe paneller, renkli vitray pencereler ve aynalar. cephe heykeller ve kabartmalarla süslüdür, yaratıcılık ve savunma çalışması için Sovyet vatandaşlarının arzusunu göstermektedir.

Barricadnaya üzerinde Tavan - bu onların kez lüks konut iyi bir örnek. Tüm dairelerde kapıcı telefon bulunmaktadır, atık parçalanmaya araçlarla donatılmış kanalizasyonu, binanın kendi kazanı vardı. Zemin katta yaşam kamu kurumları için gerekli vardı. İşte ünlü bakkal "Deli numarası 15", bir dondurma salonu, kendi postane, kuaför ve diğer birçok örgütlerdir. Çoğu zaman, ünlü Sovyet gökdelen filmlerde "yıldızlı" ve edebi eserlerde bahsetti.

SSCB bugün Gökdelen

SSCB Sıradan vatandaşlar sadece lüks bir daire ve güzel bir ev almanın hayal. Bugün durum önemli ölçüde değişti ve hemen hemen her özellik uygun para miktarını sağlayarak satın alınabilir.

Stalin gökdelenler "Seven Sisters" bir kez daha inanılmaz derecede popülerdir. Canlı veya bu yapılardan biri çok prestijli kendi ofisi var. Yine de bu yapı herkes için olmadığını belirtmek gerekir. Barricadnaya ev çok büyük daireler değil. Maksimum alan sadece yaklaşık 100 metrekaredir. metre. Birçok uzman Stalinist binalarda daire emlak piyasası düzeni umutsuzca modası geçmiş olduğuna inanıyoruz.

Biz Kudrinskaya Meydanı'nda bir gökdelen sorunları hakkında konuşmak, o küçük banyolar ve mutfak alanı için dikkati çekiyor. Ama bütün bu kötü değil, erdemler olduğu gibi. Elit Residence ve Sovyetler Birliği'nde kaldırdı güvenilirlik ve en binaların dayanıklılık rekabet edebilir. Şehir merkezinin inanılmaz güzel panoramik manzaraya üst katmanların dairelerin pencerelerinden. evinden yürüme mesafesinde dolaşmak çok ilginç yerler ve sermayenin çeşitli konumlar vardır.

sorun fiyat

Barricadnaya evin içinde daireler hemen hemen her zaman satılıyor. benzersiz bir mal satın almak isteyen kişiler büyük bir miktar ödemek zorunda kalacak. Burada iki odalı dairenin minimum fiyat 35 milyon ruble olduğunu. Bu durumda alıcı, kendi satın alma büyük bir revizyon için hazırlanmalıdır.

Barricadnaya için Flats yalnızca satılan, aynı zamanda aktif olarak teslim değil. Günlük kira bedeli - Günde 6500 ruble dan. Ay 150 000 ruble olabilir bu inanılmaz evde yaşamak. Barricadnaya üzerinde tavan yatırım için mükemmel bir seçenektir unutulmamalıdır. Uzmanlar onun popülaritesi Stalinist gökdelenler hiç kaybetmez konusunda hemfikirdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.