Spor ve SağlıkEkipman

Seçiminde bisiklet yardım için eyer

Son yıllarda, birçok kentsel sakinleri bisiklet toplu taşıma ve özel araçlarla geçiş vardır. Yoğun trafik sıkışıklığı ve daha altında fiziksel aktivite eksikliği, çevre sorunları hakkında endişe, kullanılabilirlik: Bu, birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Bir iki tekerlekli taşıma seçin - bu en kolay değildir. alış, cinsiyet ve yaş, bireysel tercihlere amacı: Burada dikkat etmelidir çok üzerinde. Diğer tüm unsurları ile birlikte bir bisiklet için doğru eyer seçmek gereklidir. ondan büyük ölçüde bu yolculuk sırasında konfor bağlıdır.

Öncelikle, bize bir bisiklet için eyer sözde neden bakalım. Birçok bu element koltuğuna bakın. eyer, gidon ve pedallar: bir bisiklet bir kişinin ağırlığı üç destek noktası arasında dağıtılır. En büyük yük ağırlığı bisikletçi sadece son iki odaklanması gerekmektedir. koltuğu da tamamen tüm ağırlığın varsayımını içermektedir.

Genellikle "Demir arkadaş" ediniminde koltuk alıcı yakışmıyor. Sonra yeni bir tane satın almanız gerekir. Nasıl seçilir? Tabii ki, büyük bir rol bireysel tercihler oynadığı, ancak bazı ipuçları için dikkat değer.

Yumuşak - Belki biri o bir bisiklet için en iyi koltuk düşünür. Aslında bu doğru değildir. uyluk iç ayakların yüzeyinde kızarıklık ve hatta sözde "kabarcıklara" karşılaşabilirsiniz sonra uzun bisikletçi yumuşak koltukta rahatsız edecek sürüş ve ne zaman. Başlayanlar için orta sertlikte eyer çalışmalıdır. Eyer kapsayan iyi malzemeden olduğuna inanılmaktadır - bu cilttir. Bu kayma optimize eder ve "nefes" sağlar.

Bir bisiklet için Eyer çok dar veya çok geniş olmamalıdır. Dar tekrar uyluk iç rahatsızlık getirmek ve geniş önemli ölçüde daha büyük bir dezavantaj yol açabilir pelvik yumuşak doku, gerginlik artar. Erkeklerin fizyolojik özelliklerinin ışığında genellikle dar eyer ve kadınları tercih - daha geniş.

yerinin yüksekliğine gelince, hepsi ayrı ayrı da vardır. Ama bir bisiklet için bir eyer çok düşük yerleştirmeyin. Bu diz eklemleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip ve pelvis yumuşak doku üzerindeki baskıyı artıracaktır. Optimal sele yüksekliği hesaplanamaz. Aynı onun eğimin söylenebilir. Her binicinin tercihlerine bağlıdır. yatay eyer monte - Ancak, bir iyi hatırlamalıyız.

Çok dikkat amortisman sistemine de ödenir. Bisiklet üzerinde yüklü o (direksiyonda ve bazen) her zaman değil sırtıma. Aynı zamanda onun satın aldıktan sonra bazı tamamlayıcı iki tekerlekli taşıma amortisman, ne zaman bisiklet için satın alma ve diğer gerekli parçalar. Bu daha da konforlu hale gezisi "yumuşatmak" için izin verir.

Bisiklet edinimi - bu her zaman önemli bir olaydır. çevre dostu ulaşım seçerken eyer dahil birçok ayrıntılara dikkat etmelidir. Her biri ayrı ayrı, doğru ve uygun olmalıdır. Eğer eyer aldıysanız taşıma ile tam o zaman değiştirilmeli, sizin için doğru değildir. endişelenecek bir şey yoktur. Ayrıca, özel mağazalar sepette satın suyu monte ve bisiklet için hatta bir bebek koltuğu olabilir. Önemli olan - bu bir tesellidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.