Haber ve ToplumEkonomi

ABD Ekonomisi

ABD ekonomisi ilk yerleşimciler daha iyi bir yaşam arayışı içinde kıtada geldi o uzak zamanlarda, kökeni. Tabii ki, Amerika Birleşik Devletleri henüz mevcut değildi. Ancak, ilk Avrupalılar bugün bildiğimiz Amerika'nın temellerini oldu. Amerika Birleşik Devletleri - ekonomik gücü barındıran bir ülke. Bir görev ve döngüsel krizlerin olgusu vardır gerçeğine rağmen, liderliğini sürdürüyor. Farklı uluslardan ve kültürlerden Avrupalıları göç etti ve bir şey vaat Yeni Dünya: kısa yoldan zengin olma ve yeni bir hayat için. Böylece kökenli Amerikan rüyasını. ülke bağımsızlığını kazandığında, bunun için ilk ekonomik tüzük Anayasa idi. Federal hükümet Amerika'nın tüm bölge ortak pazar olduğunu açıkladı.

21. yüzyılda ABD ekonomisinin muazzam sonuçlar elde etti. Bu rakamlar hakimiyeti için sürekli çabasının yüzyıllar sayesinde mümkün bulundu. Amerika sosyal sektörde yanı sıra, bilim ve teknoloji alanında mükemmel sonuçlar göstermiştir. ABD ekonomisi geçen yüz yıl genel ekonomik gelişme potansiyelinin merkeziydi olduğunu. Ancak, son on yılda, ülke kalkınmasında bazı düşüş yaşandı. Her şey 2001'in başlarında, ülke hatta belirgin ekonomistler ve analistler cevapsız kriz bölümüne girmeleri başladı gerçeği ile başladı. Hiç kimse refah ve kriz içermeyen gelişim döneminin bu kadar uzun bir süre sonra, devlet ciddi bir darbe alabilirsiniz bekleniyor. ABD ekonomisi bir tek parça halinde, sarsılmaz görünüyordu. ülkeye bir darbe de aynı yıl bir terör eylemi oldu.

tüm ölümcül koşullarda rağmen, Amerika Birleşik Devletleri kritik durumdan çıkmak başardı. Ancak, birkaç yıl sonra, ülkenin bir başka hoş olmayan bir sürpriz geçti. ABD'de, kriz yavaş yavaş ülkenin geri kalanına yayıldı ve bir dünya çapında dönüşmüştür hangi başladı. bu güne kadar çözülmüş değil başka sorun, dış ve iç borç büyümedir. O anda dünyanın en büyüğüdür. Ancak, ABD ekonomisinin bundan muzdarip olası değildir. Bu çerçevede, ancak, Amerika'nın kendi başarıları olduğunu belirtmek gerekir. bilgisayarların% 40 olduğu yerde Örneğin, bu. Ayrıca ülkenin sürekli bilgi teknolojisindeki gelişmeler oluyor. ABD araştırma ve bilimsel gelişimine büyük miktarda paralar harcamaktadır. Başka hiçbir ülkede bu sektörün finansman böyle ayak yoktur.

ABD ekonomisi büyük ölçüde sanayi sonrası olduğunu. GSYİH'nın vardır yaklaşık% 80 hizmet sektöründe istihdam edilmektedir. Bu emsalsiz. Dünyada bu sektörün yeterince geliştirilecek olan hiçbir ülke yoktur. Ayrıca ABD düşük işsizlik oranı ve düşük enflasyon oranlarının biri. Bütün bunlar - ekonomisini ulaşmıştır gelişiminin bir sonucu İkinci Dünya Savaşı sonrası ABD'nin. Bu hükümet hız kazanmaya başladığı bu dönemde değil. Onun GSYH stabilize olan ve yaşam standardı yükseldi.

ABD'de yüksek nitelikli personelin en yüksek oranda olduğu bilinmektedir. Sonra küresel anlamda uzmanların yaklaşık 80-85%. Bir açıklaması çok basittir yoktur. Birçok eyaletlerde bu dünyanın her yerinden çok eğitimli ve yetenekli insanlar geçirir. Devlet yaşam, istikrarlı ve güvenilir ekonomi, şeffaflık yüksek standardını çeken ekonomik sistemin, adil yasaları.

Ayrıca burada daha medeni koşullarda çalışmaya devam bekleyebilirsiniz bilim insanları, terk ediyor. Burada tarafından desteklenen araştırma faaliyetleri ve yenilik. Ülkenin başkenti bile çalışıyoruz. Bazıları ve iş sahibi olan şirketler ve şirketler pay sahibi olan. Amerika - Piyasa ilişkilerinin bir ülke ve küresel ekonomik alanda tüm sıkıntılara rağmen, seçilmiş bir yönü sürdürmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.