Haber ve ToplumGazetecilik

Savaş muhabirlerinin en cesur insanlardır

Muhabir - çok yönlü ve yeterince ilginç bir ticaret. davayı takip etmek isteyen bir kişi, bilgi toplamak analiz ve sağ ana fikri vurgulamak için on-line gerekir. Buna ek olarak, birçok ilginç olmalıdır. bilgi toplamak insanlar - savaş muhabirlerinin vardır sıcak noktalar. Bu nedenle, mesleki faaliyet yaşamı tehdit edici olabilir. Savaş muhabirlerinin - Güçlü karakteri ile insanlar, düşmanlıkların herkes yapamaz katılma çünkü. üniversitelerden yılda yaklaşık altı bin muhabirleriyle, askeri statüsünü üretilen ama herkes değil almak istiyor.

temel gereksinimleri

Tabii ki, çok önemli değil, ne faaliyetlerinin kapsamı insanlara doğru ve gerekli bilgileri vermek - Gelecekteki uzmanı, ana şey ilgi. Ama etik ve saygı basit kurallar hatırlamak ve kanununa uymak gereklidir. Alanında uzman olarak tanıtan mesleğin herhangi bir temsilcisi, yanlış bilgi yayımlamak asla ve çok fazla demeyeceğim. Sonuçta, herhangi bir yalan sorunları ve skandallarla çeşitli yaşayacaktır biliyoruz, bu nedenle tüm bilgiler için bizzat sorumludur.

Rus askeri muhabir

bu zor mesleği girişme karar İnsanlar, her zaman editörler veya şefinden bir sertifikasına sahip olmalıdır - çalıştıkları örgütün. Sertifika kural ve yasalara uygun olacaktır. muharebe yerlerde ise Savaş muhabirlerinin belli kural ve şartlara uygun olması gerekir. iş yerlerine gelmesinin ardından bu kişinin her şeyden önce şefini bulup gerekli tüm belgeleri sunmalıdır. Bundan sonra o sıcak nokta veya orduda kalma izni verilecektir. Tüm kurallara uymak zorundadır. Orduda veya askeri birimin bölümünde bilgi toplamak istiyorsanız, o zaman bir izin komut personel almak için gereklidir. Böyle bir belge yoksa, muhabir gitmek zorunda.

muhabir için gereksinimler

Savaş muhabiri ordu, bırakın bir askeri birim Genelkurmay Başkanı bildiren veya mücadele yer ve işaret edecektir yolunu kapatmaları. temel gereksinimi ve görev talep üzerine sunulmalıdır kimlik taşımak için. açıklama veya toplanan malzemeyi yazdırırken, muhabir olanı yayınlamak yasaktır askeri bir sır, hem de açıktan askeri yetkililere eleştirmeye. Her durumda onaylanmamış ve doğrulanmamış bilgileri yayınlamak yasaktır. materyal ve check-out medya çalışanlarının koleksiyonundan olduktan sonra araştırmacı gazeteciliğin sonunu bildirmek zorundadır. Yukarıdaki gereklerin herhangi ihlal edilirse, ordu, askeri birlik veya saldırı bölgelerden uzaklaştırılması gerekir. Bu durumda, tüm seyahat masrafları muhabir kendisi ödemek zorundadır. Aynı şartlar ve koşullar üzerinde incelemelerde bulunmak için izin verdi.

savaş muhabirleri Korunması

Savaş muhabirleri tüm fotoğraflar onlar risk altında olabilir sonuçla, serbestçe kullanılabilir. Yine de kanunla korunur. medyanın herhangi temsilcisinin düşmanlıkların sırasında sivil olarak aynı koruma hakkına sahiptir. Bilindiği gibi, bir muharebe noktası bulunan herhangi bir raportör gözaltına alınabilir. Ama savaş muhabiri hala savaş esiri statüsü elde edebilirsiniz. Bu mesleğin Ayrıcalıklar gerek görüldüğü takdirde silahlı kuvvetleri desteklemek yeteneği vardır. Diğer birçok medya profesyonelleri düşman tarafından esir almak durumunda herhangi bir koruma sağlamaz düşünebilir. Ama bu böyle değildir. yasanın onlar da korumaya sahip. Basın herhangi bir üyesi çatışan tarafların diğer tarafından ele geçirilirse, yasa adil sağlanan her türlü yasadışı sağlık ve yaşam için zararlı faaliyetleri yanı sıra garantiler gerçekleştirmek için kendisine karşı yasaklar deneme. Tabii ki, mesleğin muhabir büyüleyici ve ilginç çağrılabilir, ancak tehlike ve gerilim hakkında unutma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.