Haber ve ToplumFelsefe

Misyon nedir? Benim favori mesleği

Bazı insanlar için, Temmuz - Ayda bazen kaygısız, yaz tatili ve ilişkili tatil, dünkü öğrencileri hayatta iken ayut değil çok En belki güzel ama Hayatının önemli bir dönem. Görevin mezunları - bir meslek olduğuna karar vermek ve bir seçim yapmak için hangi b üzerine udet tüm geleceği hayatını bağlıdır. Bu seçim, Kesinlikle karmaşık ve bu nedenle yakın ilgiyi hak etmektedir.

kendi kaderini tayin zorluğu

Düzgün belirlemek için aslında böyle bir meslek, kendisiyle geçerli değildir soruya doğrudan kafa karıştırıcı ve her şeyi süpürüp gereken ilk şey. Sen arkadaşları, tanıdıkları, akrabaları, onların parçaları gelen soyut değil, ipuçları ve düşüncelerin için denemek gerekir.
Sen, moda popüler prestijli olanı unutmak gerekir ve düşünme öncelikle para ile ilgili değil, ama kendinizle ilgili. Çok sık basınç yetişkinler (anne, dedesi veya daha eski arkadaş) maruz kalan çocukların bu isteklerini başkalarının arzularını yerine çünkü doğal bencillik, zarar değil isterseniz Evet, biraz sağlıklı ya, hayatının durumunda anılan, kendisine ait olmayan ve diğer insanların gerçekleşmemiş bir rüya. o sevmez ne yapacağını ona bir adamın hayatını mahvetmek sonsuza daha almak için daha etkili bir yol bulmak mümkün mü? Çok zor.

Arama ve favori şey: çizgi nerede?

ne meslek hakkında bir soruyu yanıtlayan, kavramların ikame izin vermemek önemlidir. Bu iki insan formları arasında önemli farklılıklar varken Genellikle insanlar, en sevdiği iş hedefiyle tanımlar. Yani çağıran - bu sadece "benim favori meslek" değil, daha soyut ve daha az somut bir şey değil. Bu, daha ziyade, hareket kişisel bir vektörü ve ilgi konumu bir tür ya da bir referans noktası istiyorsanız hangi bir ömür boyu çaba isterler. Böylece amaç, daha doğrusu, "benim favori meslek" iken, dünya ve onun içinde insanın yeri görünümünü tanımlayan bir felsefi kategori - insan kaderinin somut tezahürü, bu toplamın yapıtaşları ve bu doğrultuda yoludur.

Bu arada, varsa, örneğin, bir öğretmen ve olmak arasındaki fark öğretmen olmak doğmak? Soru sadece retorik.

Çağrı - Bir seçilmiş birkaç için?

İnsan ırkının her üye adı "Yaşam" altında bulmacanın büyük bir parçası olduğundan Amaç, her neyse, her kişinin doğasında vardır. Sadece kahramanlar ve dahiler olmak verilen tüm değildir: Bazı onların "Ben" aile ve sevdikleriniz içinde, diğerleri yaşamak, kahramanlık için sonsuz susuzluk tarafından yönlendirilen, diğerleri bir dünya iyileştirme hayal bulabilirsiniz. farklı insanların Yetenekler ve bu iyi, neden, "sıcak yuva" tercih pek layık olduğu belirsizlik ile birleştiğinde bu belirsizlik, için birini suçlamak. adamın amacı kişinin bireysel seçimine yalnızca bağımlı olması ve bu seçimine ihlal - Toplumun her üyesi ayrılmaz bir haktır özgürlük, tecavüz etmek.

Önemli bir hata olmadığını Yani?

"Hata yapmak insandır", ancak varlığının binlerce yıldır insanlar, o ki, belki, hatta ince bir onunla yaşamak mümkün değildi.
Yetersizlik kullanılabilir içerik olması ve arzu ilerlemeye çok zor mücadele. Hata - Hayatımızın doğal bir parçası ve onlar en azından, aptal, önlemek mümkün değildi çünkü sadece onun meslek haç taktı. Kaçırıyor öğretilen, ama insan kaderi, seçilen kanalın hareketini değil, aynı zamanda gelişmekte olan zorlukların üstesinden yeteneği sadece gerektirdiğinden her durumda, yoldan yol açmaması gerekir. Ve onlar kesinlikle epeyce ve sonunda belki mutlu geçmek mümkün değil, ama rüya hayali değil engellerin imha üstesinden gelebilen tek olacak olacak.

Nasıl değil yoldan gitmek için?

Sen üzerinde düşünmek ve bu konuyu tartışmak, ancak başarının sırrı aslında oldukça basittir yapabilirsiniz: dinlenme gerekiyor. Isınmak ve aklı başına gelmiş hangi bir çıkış, sıcak bir ocak bulmak önemlidir. Belirli ulaşmak demektir - "yanık" çünkü küle dönüşmesini göze alamaz , dönüşü olmayan noktaya hayatı aniden onun boya kaybeder ve ileri hareket atalet tarafından özel olarak ortaya çıktığında. yorgun hissetmek birikir eğilimindedir ve daha çok insan ruhunun kutularına yere yatırılır, kişilik daha yıkıcı etkisi o vardır. misyon bir teşvik olur ve olamaz bir lanet, sonsuz kayış, sadece almıyor çalışmıyor zaman. Burada bir sonucu, depresyon, halsizlik, gibi rutin, hayal kırıklığı başlar ve sinir bozuklukları ve uzun süreli depresyon. Bu soru sadece fiziksel değil, aynı zamanda duygusal, değil psikolojik sağlık, ve bu nedenle ihmal bu her durumda imkansız.

Nerede destek aramaya?

Hemen hemen herkes "adam adama ihtiyacı var." Şüphe Yine de, birçok kişi yaşamlarının diğer insanların katılımını hafife. Ancak, istisnasız her birimiz bir kez meşale birini arama gidiyor, Diogenes vardı duygu biliyorum. Bu arzu, artık susuzluk sıcaklık, şefkat, cesaret, destek tüm ı ifade etmek istiyorum ifade hissetmek, insan meme burnunu gömmek ve açık ve kelimeler olmadan ne olması gerektiği konusunda sessiz kalması.

Her büyük ya arkasında başarılı bir adam yakın arkadaş, akraba, kederli anlarda teselli ve doğru yolu güdümlü, alkışladı ebeveynlerdiniz. kendi iyiliği için sadece denemek daha değil daha güzel, kendinden başkalarını için daha fazla çaba musunuz? Yüksek Arama tüm insanlar çünkü her durumda, bir şey - sevmek ve sevilmek. Bu hayat yaşamaya değer kılan ve belki, ölmek korkmadığını, ne için.

Amaç ve bunu başarmak için yollar

halkı kafa karıştırıcı faktörlerin bir sürü karşılamak için meslek sorusu nedeniyle genellikle cevap yolunda, sürpriz yakalar. faktörlerin bu tür içerir için, örneğin, arzu çok kazanmak için. Bu, elbette, terslik yok, ama tam olarak sürece zenginlik olarak Kendi başına bir amaç değil, tüm insani değerler yerini haline gelmez. İlk olarak uç herhangi yol mübahtır zaman çizgisini geçmeye önemlidir. eğlenceli olabilir çağrılması yalnızca yüce ahlaki yasası ihlal. İnsanlık tarihi, tecrübe, literatür açıkça mutluluk aslında, değil mi, başkalarının mutluluğu kanıyla" üzerine inşa edildiğini göstermektedir. Bu gerçekleşme seferde adama gelirse, kesinlikle eski faturaları ödemek için ciddi neden gelecekte geçeceği tahmin ediliyor.

Çağrılmışlığın hayal kırıklığına etmek mümkün mü?

Ama sadece aşağılık bizi mutsuz kılar. Bu insanlar sonunda seçtikleri meslek vazgeçmek nedenlerinden biri yatıyor de ruh için çalışmak genellikle parayla çalışma ile tezat, o öyle. Size bu iki kavram farklı tarafta koymazsan, sorunun çözüleceğine dair mümkündür?

Adam favori iş mükemmelliği içine ulaşması halinde zengin olmaya adaydır karşın kendisinin altın dağlarda umuduyla, kalbi yoktu aslında üzerine sıkılması durumunda, başarı önsel bir imkansızdır edilir. Gerçekten mutlu olmak için, arama kalbini koymak gerekir. Müzisyen, örneğin, para kazanmak için arzu seyirci ve mümkün olduğunca karşılamak için çalışıyor, şarkı yazabilir, ama sonra o artık kaprisli kalabalığın arzularını karşılamak mümkün iken muhtemelen bir zaman gelecektir ne için hazır olmalıdır ve kamu iyi Ben ondan uzak açın. Onunla ne kalır ama nafile harcanan zamanı pişman?

Gerçek müzisyen kalpten oluşturur, bu nedenle kararsız moda bağlı olmayan ve halkın hafızasında değil yıllar hatta on yıllar kalır. İşte erkek kesinlikle onun kaderini yerine söyleyebiliriz. Sonuçta, sonunda, meslek kalbini dinle yeteneği değilse, nedir?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.