FormasyonDiller

Nasıl sözcüğü "bir şekilde" büyü?

Rus dili onlara zengin kurallar ve istisnalar, bu nedenle bazı kelimelerin doğru yazım ile ilgili bir sorun çoğu zaman. En yaygın hatalardan biri parçacıkları ile kelimelerin yanlış yazılmış. Birlikte yazılı veya bir boşluk bırakarak - Aralarında bariz bir hata olduğunu mektupta bulunabilir "bir şekilde" kelimedir.

Uygun yazım

Modern dünyada konuşma ve doğru yazmak için daha yaygın "moda" haline geliyor, ama hepsi tarafından takip edilmez. Genellikle, zarflar böyle "bir şekilde" gibi belirsiz zaman konuşmalarımız kullanılmaktadır. düzgün kullanmak zordur bir konuşmada Ve eğer mektup dilbilgisi sorunları ile ortaya çıkabilir. Doğru yerleştirilmiş kompozisyon parçacığın sahip sözcükleri yazmak için "bir" Rus dilinin kurallarının bir dizi aşina olmalıdır. Onlara göre doğru "bir şekilde" kelimenin yazım - sadece tire kullanımı ile, başka bir şey.

temel kurallar

Mektuba bunun doğru kullanımı için tek kural vardır yeterince aşina (bu parçacığın ile ve "her yerde" ve diğer kelime) "birgün", büyü nasıl sorusunu analiz.

parçacık "bir şey" kullanan tüm kelimeleri yazım ait el kitabına göre, "-veya", "birgün," sadece tire tarafından yazılmış. Bu nedenle, örneğin "bir şekilde" kelimesinin bir parçası ve parçacık arası gibi bilinmeyen zaman sözcük oluşturan bir tire koymak gerekir.

o yazıyı ayırmak mümkün mü?

Rus dilinin kurallarının çoğu yabancı kelimelerin sözlüğü geçiş nedeniyle de dahil olmak üzere istisnalar bir dizi vardır. Bu bağlamda, şüphe olabilir: fakat partikül bir kelime ile birlikte yazılı veya ondan ayrıldığı özel bir kelime var mı? kelime, hayır ile kaynaşmış partiküllerin kullanımına "herhangi bir" istisna dışında kelime yazmayı kuralı. Bir boşluk bırakarak ayrı bir yazı, kelime yoktur, sadece mümkündür "herhangi bir" o karşılaştırma bir nesnedir "nasıl" ile cümlede. Ama, Rus Sözlük göre, bir dilde ayrı kelimelerin anda mevcut değil.

Bununla birlikte, Rus dilinin şimdiki zamana göre, gelişmeye ve tüm yeni kelimeleri de devam ediyor. "Beğen", "spoiler", "anılmaya değer" ve diğerleri - Yani, genellikle modern sözlüğü açısından eski nesil için az bilinen bulabilirsiniz. Bu mümkün, yani zamanla kelime "herhangi bir" parçacığın bundan kendi anlamı farklı olacaktır Rus dilinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.