SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Belirtileri ve Tedavisi: Kediler içinde Ringworm

Her sahibinin kedilerde herpes gibi yaygın bir hastalığın farkındadır. Hastalığın gelişimi basitçe tanımlamak için bu nedenle bu hastalığın belirtileri, oldukça parlak. Bunlar kedi sahibi her zaman bu tür sorunlardan onun nazik kabarık sevgilim korumaya çalışıyor, ama tamamen enfeksiyon riski imkansızdır ortadan kaldırmak için.

Her sahibi bakım ve beslenme sadece temellerini bilmek gerekir, ama aynı zamanda böyle de saçkıran olarak enfeksiyonları nasıl tedavi kediler. Hastalığın belirtileri nedeniyle insanlar için tehlikeli olan patojenlerin erken bir aşamada tespit edilmesi gerekir. Tabii ki, doğru tanı için bir veteriner teslim edebilir, ama ciddiye alınması gereken bazı işaretler vardır. İlk zaman geçmez döküntü, ancak tersine, boyut olarak artar. Yüzeyinde genellikle bir kabuk oluşturur. Birkaç gün sonra hayvan sınır yuvarlak şekli ile alopesi kayda değer ceplerini sergiler. - Bir veteriner, bu fenomeni bilimsel bir adı vardır "alopesi". Bu karakterize temel özellikleri bir kedi mahrum. Bu belirtiler, ancak diğer enfeksiyonların bir dizi işaret edebilir, fakat hayvanın derisi üzerinde bir döküntü ilk işareti olarak hemen veteriner başvurmalısınız.

laboratuar testleri ve tanı LD (bir floresan kullanarak lezyonların çalışmanın tam hastalık Veterinerler kullanımını kurmak lamba Ahşap). Kedi saçkıran yaptığım yerde Kural olarak, böyle bir teşhis yükselterek sonra eve kedi her sahibidir merak ediyor. Belirtileri ve Tedavi nettir, ancak anlaşılmaz nedeni. Sonuçta, bu hayvanlar hasta hayvanlarla temas yok. şey, bu enfeksiyonun neden mantar ayakkabı veya enfekte hayvanlarla temas şeylere yapılabilir olmasıdır.

Zona bağışıklık sistemi zayıf olan kedilerde özellikle hızlı gelişir. Ayrıca risk altında ciltte mikrotravmalar hayvanları olsun. Bu, bu hastalık başıboş kedilerde lider olduğunu açıklıyor budur. Ne yazık ki, evcil genellikle de bu mantar enfeksiyonu ile bulaşır. Bu ayakkabılar kir parçaları ile ev sahipleri haline getirdi. Bu hastalığın karşı savunmasız diğerlerinden daha fazla ırkları vardır. Bu öncelikle İran kedileri olduğunu.

Bu pis mantar enfeksiyonundan hayvanların tedavisi için bir genel yöntem, mevcut değildir. Bu farklı olduğu gerçeği nedeniyle herpes tipleri kedilerde. veteriner o araştırmanın tüm sonuçlarını aldıktan sonra ilaçların bir kompleks reçete edebilir ve patojenin kesin etyolojisini ortaya koymak. Ama tedavi ciddi antifungal olacak açıkça, ayrıca hayvanın derisinde etkilenen yerlerin tedavisi için bir merhem gerekli. Ama aynı zamanda evcil hayvanın sahibi son derece dikkatli olmak zorundadır. insanda kedilerden bir mantar varken Maalesef durumlar da vardır - bu hastalık çok bulaşıcıdır ve çocukların risk altında çoğu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.