Ev ve AileEvcil

Amerikan Akita ırk karakterleri, bakım ve onarım

Yirmi yıl önce, yetiştiriciler Amerikan Akita denir köpek, varlığı hakkında bilmiyordum. cins Özellikleri sadece XX yüzyılın sonunda özel baskı ortaya çıkmaya başladı. O zamana kadar, köpek işleyicileri Japon Akita Inu tanınmış oldu.

Büyük ölçüde filmin dayandığı Hachiko onun ünü dokunmadan hikaye, katkıda bulunmuştur. Köpek bile bir anıt ve bir Tokyo müzesinde bir korkuluk koydu. Hidesaburo Profesör Ueno - Bu sadık köpek onun usta tarafından her yerde izledi. İşte o trenle seyahat ve köpeğe Shibuya istasyonuna ona eşlik etmek her sabah ve öğleden sonra orada tanıştım.

Ama bir gün, sahibi işten sonra dönmedi. O bir ders sırasında ölmüştü. Hachiko sahibi 9 yıl olmadan yaşadı. Her gün, o tanıdık özellikleri görmek umuduyla istasyona geldi.

cins Tarihçesi

Akita Inu - bu köpeklerin en eski Japon cins. Arkeologlar bin. M.Ö. ikiye imal edilmiş hayvanların kil rakamları keşfettiler. e. Muhtemelen, cins büyük Çinli köpekler gitmek ile ülkenin kuzey bölgelerinden köpekleri geçerek geliştirildi.

Bu hayvanlar her zaman popüler olan, ancak daha sık kuzey batıdaki Japonya sakinlerinin tarafından kullanılmıştır. ıslahının ve eğitimi kurallarını boyalı VI yüzyıla kadar uzanan kayıtlar Are bekçi köpekleri. Kaslı ve güçlü, onlar yaban domuzları, geyik ve ayılar için ava katıldı.

ABD Japonya (1854) ile sözleşme imzaladıktan sonra, yabancılara limanların açılması sular altında. Birçoğu kendi dört ayaklı arkadaşlar getirdi. O günlerde geçen yerli ırkları kimse denetimli. Bu nedenle safkan Akitas hızla kaybolan bulundu.

Sadece geçen yüzyılın 20'li, Hükümet bu hayvanların dikkat çekti. Bu "Koruma Topluluğu Japon ırkları." Yarattı Bu organizasyon eski günler, studbooks olduğu gibi, kurşun oldu. Köpek gösterilerini sürdürdü. Organizasyon resmen birkaç Japon ırkları tanıdı kanıtladı ve Akita dahil.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, formun restorasyonu üzerine çalışmalar durduruldu. Bu şaşırtıcı köpeklerin nüfusu hızla düştü. savaş hükümeti sonra onun için gelmedi eğer, muhtemelen, ırkı tamamen yok olabilir. kamu otoriteleri tarafından kontrol edilen safkan köpeklerin sayısı.

Bu hayvanlar güncellenen cins anne oldu. Dikkatle bir "Avrupalı" safsızlıklar olmadan köpekler seçildi. yetiştiricilerin zor iş cins resmen tanındı zaman 1963, sonuna kadar meyvelerini verdi.

Modern Akita

Bu cins Modern köpek - ve Japon ve Amerikan Akitas - Eski Japon yerli köpeklerin önemli ölçüde farklı. Bunu görmek için, Tokyo'da Doğa Bilimleri Müzesi'nde sergilenmektedir efsanevi dolması köpek Hachiko, bakmak gerekir. avcılık ve koruma için kullanıldı olarak Antik Akita, görünüşe daha kolay görünüyordu ve vahşi mizacı vardı.

Avrupa'da Akita

Avrupa'da bu hayvanların İlginçtir kader. Orada bilinir ve Japon ve Amerikan Akitas edilir. Uzun süre cins Özellikleri iki şube için aynıydı. Bu köpekler, aynı türün temsilcileri olarak eşit sergiler katılmıştır. Sadece son yüzyılda Japon köpek işleyicileri 80'lerin sonuna doğru nihayet Japon Akita dış yüzeyinde verdi. Onlar "tilki" başlıklarına sahip maksimum Spitz benzeri köpeklere getirmek. Buna ek olarak, sivilceli renk ve siyah maske ile bireyler yetiştirme dışında tutuldu. Bu özellikler, bir "ayı" kafaya sahip Amerikan Akita köpek ayırt.

1996 yılından bu yana, çoğu ülkede bu kayaların bağımsızlığını tanır. Biz böyle bir karar sadece Kanada, ABD ve İngiltere almadı. Bu ülkelerde, ıslah köpekler iki tür kullanılır.

Dış özellikler

Amerikan Akita köpek - büyük fiziği ile büyük bir hayvan. Büyük bir "ayı" kafası vardır. Kulaklar, hafif bir açıyla üçgen set dik.

Akita gözler orta büyüklükte, koyu, derin seti. Akita Inu Amerikan kalın çift kat vardır. Pençeleri "kedi", kemikleri çıkıntılı ile yoğun. Kuyruk genellikle tek veya çift halka oluşturur, geri çevrilir. Standart benekli hariç tüm renkleri verir.

Yetişkin erkek 45-59 kg omuz 66-71 cm büyümesini ve ağırlığa sahiptir. Yetişkin dişiler biraz daha küçük: 61-66 cm boyunda ve 32-45 kg ağırlığında.

karakter

Amerikan Akita (değerlendirme sahipleri onaylamak) güçlü bir av içgüdüsü ve Guardian vardır. Yükselterek zaman dikkate alınması gerekmektedir. Birçok sahipleri hayvan, sakin, dengeli ve Hachiko gibi sevilen usta verilmiş olduğunu söylüyorlar. Ancak, yakışıklı saygı kazanılmalıdır iddia etmektedirler. zorla Ebeveyn kesinlikle yasaktır. Bu sadece kızgınlık ve öfke hayvan hariç, hiçbir etkisi olmayacaktır.

Küçük yaşlardan itibaren öğrenciye öğretilmesi gerektiği ve en iyi kalitede geliştirmektir. Aksi takdirde itaatsiz köpek haline gelecektir. Amerikan Akitas eğitimi oyunları şeklinde yapılmalıdır. Deneyimsiz sahibi olasılıkla profesyonel bir eğitmen yardımı gerekecektir. Bu çalışma yavrusu 3 ay önce yapmak gerekir.

Amerikan Akita - çocuklarla ilişki gelince dostça köpekler biridir. Irk Özellikleri özellikle Delikanlılık bunlara aşina eğer evcil hayvan, büyük çocuklarla anlaşıyor söylüyor. Ama sakin hayvan dünyasının kendi görünümü vardır olduğunu. Köpek çok gürültülü çocuk oyunlarını sevmez. Bu durumda, dört ayaklı savunma oyuncusu düzeni sağlamak ve "suçluları" dağıtmak için çalışacağız. Nedenle onunla çocukları bırakmak daha yalnızdır.

Akita sahipleri defalarca hayvanınızın av içgüdüsü ile karşılaşmıştır. Köpek herhangi küçük hayvanları kovalamak olacak. Şehirde Akita sadece bir tasma görüntülenmesi gereken nedeni budur. O, başıboş kedi kovalamak kuş kovalamak olabilir. Ve tüm bu çok sessizce ve dikkatle yapılacaktır.

Başka ne cins Amerikan Akita hakkında söylenebilir? sahiplerinin Yorumlar bu köpek yüksek sesle havlıyor çok düşkün olmayan insanlara hitap edecek bir sonuca izin verir. Akitas doğal Sessiz, bu yüzden hiçbir şey havlamaya olmayacaktır. Sadece istisnai durumlarda dökme oy bulunmaktadır. Örneğin, koruma alanı bir yabancıya götürmek. Duygularla Akita cimri. Sadece o ifade barındırması aşk, kendini dizginlemek değil: Tamamen yalamak için hazır toplantıda.

Bakım ve onarım

Daha önce bahsedildiği gibi, bu hayvanlar kitlesel ve ağır kemik var. Bu nedenle, köpek işleyicileri Amerikan Akita yavrusu fiziksel olarak aşırı gerektiğini göstermektedir. ağır nesneler giyen dört ayaklı gençler daha güçlü almak gerekir ligamentler, eklem ve yavrunun kasların yanı sıra, (köpekte birçok yeni gelenlerin kas gelişimi için yapmaya çalışıyor) izin vermeyin. Bu köpek yüklerin dengeli bir diyet ve uygun yaş yoluyla elde edilir.

Lüks Akita ceket karmaşık bakım gerektirmez. Sadece deri değiştirme sırasında düzenli tımar gerekecektir. Kuaför gösterisi köpek ile tanışmak zorunda çok daha muhtemeldir. daha hacimli hale gelir, böylece onlar yün, özel trenler ile muamele edilmiştir.

Amerikan Akita havasız ve rahatsız bir dairedir. Bu köpek hava ve uzay gerekir. tüm o gittikten sonra Ama eğer, o zaman sık sık ve uzun evcil hayvan ile yürümek zorunda. Akrabalar (diğer ırkları) ile Amerikan Akita nadir alır söylenmesi gerekir. diğer köpeklerin şirkette hep bir lideri olmaya çalışıyorum ve genellikle kavga kışkırtır edilir. Bu durumda, hatta erken sosyalleşmeyi yardımcı olmuyor.

Amerikan Akita yavru

Eğer böyle bir hayvan var karar verirseniz, yavrusu seçimi ile ilgili, köpek işleyicileri görüşüne dinle. Öncelikle bu cins üreme adamış köklü kreş seçmek gerekir. Sonra safkan anne gözden geçirin.

Tabii ki, yine de, yavru ebeveynleri daha kötü olacağını umut veriyor, bu başlıkların varlığı kalitesi ve sağlıklı çöp garantisi verir% 100 emin olabilir, ancak olamaz.

Köpek testleri sağlığı üzerinde yapılmış olması halinde, damızlık sor. Rusya displazi için sadece testlerde teşkil eder, görüş dikkate alınmaz. Bu testler, bu etkinlik için bir lisans sahibi bir kişi tarafından gerçekleştirilir. prosedürünü sadece yetişkinleri geçmesi, sonuç soy kaydedilir.

acele bir köpek seçmeyin. emek damızlık saygı gelecekteki köpek sahipleri mümkün olduğunca cins hakkında kadar bilmek ilgileniyor ve bunun avantajları hem de eksiklikler sadece. Uzman hep gelecekteki sahipleri ile önceden tanışmak istiyorum, onların iletişim, karakter ve ilgi kapsamına dikkat çekiyor. Potansiyel alıcılar için olduğu gibi, bu tür ön toplantılar için de bazı ilgi var. Bir ilişki sürdürmek için devam etmek istiyorum kiminle bir adam - Onlar annemle çocuklar uygun koşullarda ve damızlık muhafaza emin olmak için izin verir.

cins Avantajları

Sen cins Amerikan Akita, fiyatı (keza, diğer herhangi bir) vardır, oldukça yüksek, avantaj ve dezavantajları olduğunu bilmek gerekir.

Tüm atlas köpek ırkları bu hayvanların devriye yeteneğini işaretlenmiş. Onlar - büyük korumalar ev ve bu amaçla özel eğitim gerektirmez. Köpek mantıklı, katı, sakin. dikkatli yabancılara, ama çok fazla saldırganlık olmadan. Nedeniyle dengeli doğa nadiren havlar için. Eğer bir hayvan havlamaları duymak, bu sahipsiz bırakmayın. Bu köpek bir yabancı yaklaşmakta olan ya da tehlike çeşit uyarıyor demektir.

eksiklikler

Amerikan Akita, bir cins karakteristik o ailenin tek favori olmayı tercih, ancak düzgün eğitimli, eğer diğer ev hayvanları ile geçinmeye mümkün olacak, bu köpek oldukça kıskanç olduğunu göstermektedir. Akita istikrarlı ve iyi eğitimli, sakin iyi bir karakteri vardır ama bağımsızlık farklıdır. Aşırı özgüven ve kendine yeterlilik - bu hayvanların doğaya özgü bir özellik. bir lider, o sorgulamadan itaat ve saygı olmalı, "paketinin lideri" dir - Bu nedenle, köpek açıkça sahibi olmak için erken yaşlardan itibaren olmalıdır.

Amerikan Akita: fiyat

Ülkemizde bu nadir hayvanların maliyeti köpek sınıfına bağlıdır. Bir safkan olmadan Evcil 10 ile 12 bin ruble için vardır.

Gerekli tüm destekleyici belgeleri ve üreme başvurdu Breed sınıf çocuklar, 15-30000 ruble mal olacak.

Daha hepsinden daha çocuklar gösteri kalite. Bu bebeklerin ebeveynleri, sergi şampiyon yavruları mükemmel umutları alabilmesi için, farklı başlıklar var sergi faaliyetleri. Bu köpek en az 50 bin rubleye mal olacak.

yorumlar

Ülkemizde topraklarında çok yaygın Amerikan Akita değildir. Bu konuda Yanıtlar Ancak yetiştiriciler dolaşıyoruz. Tabii hepsi olumlu, demek. sahipleri güvenilir bir bekçi, sadık ve sevgi dolu arkadaşı edinme mutluyuz. köpeğe çok zaman vermek ve günde ona birkaç saat yürümek mümkün olmasa da cins ile önceden tanışmış değil olanlar hariç Küçük, küçük bir dairede içeriğe getirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.