SeyahatYol tarifi

Rusya'da popüler turistik yerler

tüm hızıyla tatil zamanı. Nerede istikrarsız jeopolitik durumu ve ruble zor defa dünyanın geri kalanı? Biz ülkede bir tatil seçmek için teklif! Özellikle Rusya'da inanılmaz bir tarihi ve kültürü ile birçok yer vardır. Aşağıda Rusya'nın en ilginç turistik yerlerinden listesidir!

Baykal boya

Eğer iç uyumu bulmak durumlarda, berrak sularda yüzmek, buuzy denemek ve Şamanizm ve Budizm hakkında bilgi? Tabii ki, gölde. Yerliler gururla nedeniyle lacivert bucaksız ufka uzanan bu göl deniz diyoruz. Antik çağlardan beri, burası efsanelerinde şaşırtıcı kefen, ancak Deniz Baykal yolculuğun nedeni - Rusya'da en ilginç turistik yerlerinden biri.

Tabii ki, göl tüm turistler listesi vardır Olkhon adası Dağ Han Tan, Küçük Deniz, Listvyanka bulunan büyük nerpinary.

Ne ziyaret etmek

Ben Deniz Baykal olacak, İstek neler katabilir? İlk olarak - Tazheranskaya Bozkırda bulunan taş ruhlarının Vadisi. Efsaneye göre, eski zamanlarda, Baykal Gölü iki en güçlü Şaman yaşadı. beyaz, diğeri - siyah. O yüzden dünyada güç almak için karar bu oldu. Tabii ki, hisse hiçbirini istemiyordu. Savaş uzundu ama güçlü büyücüler eşit güce sahipti ve bu nedenle kimse olamazdı kazanmak. Sonra iki şaman büyücüler, savaşçı ve köylü bayraklar altında denirdi. mücadele üç yıl, üç hafta ve üç yıl izlerken yüksek güç. Bu savaşta dökülen kandan bile kızıl gün batımı oldu. Sonra daha yüksek bir güç sinirlendi ve onu durdurmaya karar verdi. büyük taş heykellerde - Birbirlerini ve askerler karşısında duran, büyük kayaların büyük şamanlar yaptı.

Bir başka şaşırtıcı cazibe - tumturaklı ağaçlar. Mighty karaçam ve çam en azından büyük insan büyüme yukarıda maruz kökleri-kazıklar üzerine yerden kaldırdı!

hakkında söylenemez Budist stupa, aynı zamanda Aydınlanma Stupa aradı. Bu Ogoy adasında 2005 yılında dikilmiştir. Bu somut yapı yüksekliği sekiz metre ulaşır. Bu uzun boylu çan kulesine sahip bir kubbe ile tepesinde.

Golden Delicious turistik halka

İşin bir diğer ilginç turistik rota - Rusya'nın Altın Yüzük. geçmişi olan şehirler, beyaz manastırlar, altın kubbeli kiliseler, balıkçı atölyeleri, ticaret odaları. Bu muhteşem rota gözden kaybetmek için - yani ülkemizin geçmişten çok ilginç ve önemli şeyler bilmek alamadım.

Şehir halka Altın

Klasik altın halkanın yapısı on şehirler oluşuyor. Biz saat yönünde Moskova'dan uzak taşırsanız, Trinity-Sergius Lavra tanıma bu Sergiev Posad, inziva, şapeller, kiliseler, odaların sarayları. Sonraki durak - Pereslavl: Burada ziyaretçi müzeler Demir ve lokomotifler şaşırtacak. Buna ek olarak, burada manastır, katedralleri, kiliseleri hayran olabilir. Rostov Büyük - turistik rotası "Rusya'nın Altın Yüzük" üçüncü şehir. Bir müze rezerv "Rostov Kremlin", pek çok kilise ve manastır bulunmaktadır. Yaroslavl ayrıca birçok dini binalar, aralarında, bu Büyükşehir Odası ve Gostiny Dvor dikkat değer.

Golden Ring yolda durur sonraki madde, - Kostroma. Bu Ivan Susanin ait feat Müzesi'ni ziyaret değer. Tabii ki, bu Holy Trinity Katedrali, Ipatiev sonra yapılmalıdır Manastırı, Manastır Anastasiin. halk basma kenarı kasaba gelinler adlandırılan ve Rusya'nın hatta tekstil başkenti olan Kostroma gerektiği İvanovo için. Bu şehirde ziyaret edebilirsiniz İvanovo basma Müzesi'ni. Diğer ilginç bir yer - Tsvetaev ailesinin ev müze. Ivanovo Şehir dışında olmak Suzdal. Kremlin ve Katedral, çan kulesi ve manastırlar, katedraller ve müzeler - meraklı turistler gitmek ve ne görmek olacak! Hiçbir az yoğun kültür programı kendim için Vladimir Bu rotayı seçenler bekliyor. Müze kompleksleri, tapınaklar ve tabii ki freskler Andreya Rublova kentinde turistleri karşılar. Golden Ring Kasımov (2015 yılında şehirlerin listesine katılmak için) ve Kaluga (2016) Tamamlama.

rota özellikleri

Bir Rusya'da turist yolu üzerinde bir gezi dini ve seküler sistemlerin ziyaret sınırlı olduğunu düşünmek gerekir! Yaroslavl, örneğin, lezzetli börekler tadabilirsiniz - en lezzetli birini Rusya'nın orta bölgesinde. Pleshcheev göl - Cazibesine ile cazibesi sizi mutlaka Pereslavl. Kostroma olarak, yerel peynir tadı keyfini ve Suzdal kentinde, salatalık Festivali ziyaret.

Apart Golden Ring klasik rotadan, gelişmiş vardır. Bu tür bir halka yapısı Moore ve Rybinsk Paleh ve kaz-kristal, Kaliazin ve Erişim bulunmaktadır.

Bu arada, Rusya sadece ringde mümkündür popüler turistik güzergah üzerinde bir yolculuğa çıkmak! İlginç bir seçenek - bir yolculuk radyal. Tam bir görünüm için haftada en az ihtiyacınız olacak!

Kamçatka Krayı ayılar ve volkanlar

volkanlar, avcılık ve balıkçılık, dalış ve kano ... Bütün bunlar için Tırmanma - Kamçatka için harika bir yolculuk! Rusya'da bu turistik rota medeniyet hakkında unutacak ve sadece helikopter veya arazi aracı tarafından en muhteşem yer almak için! Doğru, o sonunda değer: Gayzerleriyle ve volkanların egzotik harmanı termal kaynaklara bolluğu, büyük yakalar bile görmüş yolcuları memnun!

Kamçatka giderken hazırlıklı olmak için ne gerekir? İlk olarak, herşey dahil unutmak gerekir. gece bir çadır olacak, yiyecek kendileri için pişirmek ve bir düzine kilometre bile daha fazla bir sırt çantası ile yürüyerek gitmek gerekir! Ama bu harika bölgenin sert güzelliği, onun kaplıcaları ve uykuda volkanlar değer.

Yeryüzü cenneti: Krasnodar bölgesi

Rusya'da kentlere turist güzergahı seçimi, Krasnodar bölge kentleri hakkında unutma. Krasnodar, Soçi, Novorossiysk, Anapa, Gelendzhik - her yerde görmek için bir şey var!

Yedi şelalenin bir çağlayan Lazarevskoye denilen tatil kasabasında görülebilir. Buna ek olarak, parkı "Berendeevo krallık" burada. Soçi'de, elbette, Olympic Park, Denizcilik İstasyonu ve Arboretum ziyaret etmek gerekir.

Hiçbir az ilginç şampanya "Abrau-Durso" müzeye bir yolculuk. Ve Abrau-Durso vadisinde bu olağanüstü yerde ek olarak, birçok güzel ve ilginç yerler vardır. Örneğin, geleneksel Rus saunası, inanılmaz bir ışık ve ses gösterisi ile bir çeşme. Ve yine burada bir tekne kiralamak veya bir helikopter yolculuğu alabilir!

Seyahat güzergahı Rusya Novorossiysk ziyaret içeriyorsa, kesinlikle Amiral Serebryakov adını kordonunda yürüyüşe! turist anıtların çok şey var, dahası, deniz harika bir manzarasını sunuyoruz.

Kuban Başkentte dikkat etmelidir Chistyakovskaya Grove, Botanik Bahçesi ve City Garden. Bu parçalara doğa hüküm sürmekte - Eğer elleriyle sincap besleyebilir, meşe ömürlü dokunun ve 30 metre yükseklikten şehri görmek! Yürüyüş köpekler, Şura ve Lida, Aurora, Kazakların, ve diğerleri: heykellerinde Birçok! kültürel etkinlikler Aşıklar müzeler, tiyatrolar ve Filarmoni hitap edecek.

gizemli Altay

En güzel biri ve aynı zamanda gizemli güzergahında - Altay bölgesindeki bir yolculuğa. Örneğin, göller, burada onlardan bir sürü yararına bir geziye gidebilir. mavi Kucherlinskoye, Darashkol - dağlar, buzullar çevrili bu göller göze hoş vardır! Buna ek olarak, bir "kuvvet" şeyler bazen olur bir yer var, açıklamak olduğunu mantığı ve bilimi imkansız kullanarak.

Altay Dağları'nın güneyinde yer alan Ukok Yaylası ise - "Avrasya Altar." Bu araştırmacılar Altay Prenses'in defin keşfettim o burada. Hiçbir az ilginç turistler Altay Stonehenge için. Bu Kosh-Agach köyünden 20 kilometre uzaklıktadır.

labirentine - Diğer gizemler arasında başka duruyor. Göl Aya yakın Birçoğu. Bu labirentin Pasajı belli nitelikleri adam ortaya çıkarabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.