SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Atrofik gastrit, belirtiler ve patofizyolojisi.

Atrofik gastrit, ile karakterize edilen belirtileri dispeptik fenomen epigastrik gastrik mukozal hücrelerin, normal fizyolojik restorasyonu azaltmaya yardımcı olur kendi gastrik mukoza, bir otoimmün enflamatuar yanıtın meydana gelmesidir ağrı. Bunun bir sonucu olarak, atrofi kabuk, hareket bozuklukları, (Peristaltik) ve sekretoprodutsiruyuschey meydana mide fonksiyonları. atrofik gastrit bu hastalığın sayesinde belirtiler genellikle orta yaş ve üzeri kişilerde görülür. enflamatuar tepki, sadece epitel ve glandüler tertibatın bir yüzey tabakası yakalayabilir, bu da tüm mukozal tabakasına uzanabilir. En ciddi durumlarda, yöntem, mide çeperinin geçiş ve diğer tabakaları da içerebilir.

Atrofik gastrit, semptomlar ve klinik bulgular iç ve dış etkenlere maruz bırakıldığında ortaya kadar çeşitlidir. Eksojen faktörler şunlardır: fakir ve düzensiz öğün, alkol, ilaç uzun süredir resepsiyon ve diğerleri. Dahili (endojen) nedenleri kronik enfeksiyonların, tehlikeli ortamlarda sindirime, uzun zehirlenme katılan ek tanı organlar, kalıtsal yatkınlık içerir.

Kronik gastrit gastroenterologlar iki form ayrılmıştır: bir gastrit tip ve B kronik atrofik gastrit Hastalığın bu şekilde kendi paryetal hücrelere antikorlar üretimi ile sonuçlanan oto-bağışıklık iltihap, meydana gelmesini gösterir gastrit tip A ile ilgilidir. Bunun bir sonucu olarak, protein denatürasyonu, mukoz membran hücresel tepki ve inflamasyon vardır. Gastrit bir ayırt edici özelliği mide paryetal hücrelerin miktarında progresif azalma ile mukozal atrofi amaçlayan bir süreçtir. Bu esas olarak, mide ve gövde, aynı zamanda izole edilmiş antral atrofik gastrit alt yer almaktadır. kesintiye mukozası, mide suyu azalmış oluşumunu geri yükleyin.

atrofik gastrit semptomları teşhis hastanın şikayetleri ortaya çıkması ile karakterize edildiğinde bir sandalyenin mide, mide yanması, hazımsızlık, şişkinlik ve gaz, ihlal da aşırı donuk ve sabit ağrı değildir. belirtileri yoğunluğu aktif paryetal hücrelerin sayısına bağlıdır. Bu hastalıkta, ve mide suyu asidite oluşumunu azaltır. Sonuç olarak, ana tanımlayıcı atrofik gastrit belirti yenen gıda az miktarda sonra midede ağırlık, doluluk hissi olduğunu. pankreatit, barsak dysbiosis, kolesistit: Genellikle atrofik gastrit diğer sindirim organlarının hastalıkları ile eşlik etti. mukozal atrofi vitamin B12, genellikle B12 eksikliği anemisinin malabsorbsiyonunu neden olur.

Teşhis olaylar gastrit mevcut formlar arasında doğru ayırıcı tanı indirgenir. teşhis ana etkinliği, bir biyopsi (vücut dokusu parçası) (FGS) fibrogastroduodenoscopy yapmaktır. Biyopsi genellikle birkaç siteleri gerçekleştirilir. Mide ve mide suyu salgı fonksiyonu keşfedin.

atrofik gastrit tedavisi kompleksi ve uzun. Bu mide suyu normal üretim, asit oranını sürdürmeyi hedeflemektedir. özellikle ciddi atrofi değiştirme terapisi olarak terapötik bir konsantrasyonda hidroklorik asit atayarak yürütülür. Zorunlu egzersiz diyet vardır bölünmüş yemekler. mineral kaynağı kaplıcalar Karşılama tedavisi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.