SağlıkTıp

Kronik rinit. Ev Tedavisi

Burun tıkanmış ve rinit işkence görüyor ... Tanı rinit. Bu, ömür boyu en az bir kez oldukça yaygın bir hastalıktır, ancak herkes bunu başarmıştır. Özellikle, rinit akutdur. Hastalığın nedenleri şunlardır: tahriş edici maddelere alerjik reaksiyonlar, enfeksiyonlar vs. Kronik rinit çok daha az görülür ancak daha az acı çekmez. Bu, akut rinitin tezahürünün veya olumsuz dış etkenlere uzun süre maruz kalmanın bir sonucudur.

Kronik rinit. Burun tıkanıklığı, müköz veya mukopürülan akıntı, burunda kabukların görünümü, koku duyusunda bir azalma vb. Tüm bu belirtiler, doğada akut rinit semptomlarıyla benzerdir, ancak çok belirgin değildir.

Kronik rinit tedavisi

Kronik rinitin türe göre ayrıldığına ve türlere ayrıldığına bağlı olarak bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan bir kaynak olduğunu unutmayın.

Kronik rinit tanısı aldın mı? Tedavi, ertelenmeden başlamak değerlidir. Her şeyden önce - ilaçlar, halk ilaçlarıyla birlikte, evde kullanılabilir.

Kronik rinit: ilaçlarla tedavi

Burada ilaç tedavisinin hastalığın türüne ve biçimine bağlı olacağı belirtilmelidir. Doktorun danışması gereklidir. Kataral rinit tedavisinde en sık anti-inflamatuar, antimikrobiyal merhemler ve damlalar, atrofik olanlar burnun mukoza zarını iyileştiren ajanlardır, alerjik olanlar antihistaminiktir ve gerekirse antibakteriyel ajanlar vb. Hastalara UHF, lazer terapisi ve diğerleri gibi fizyoterapi prosedürleri reçete edilir. Yüksek bir sıcaklıkta - başarısız antipiretik ilaçlar. Tüm ilaçlar yalnızca uzman tavsiyesi üzerine uygulanır.

Nota: burun hastalarının gömülmesi için para kullanmanın, onları aralıksız en fazla 10-14 gün süreyle kullanırken dikkatle alınması gerekir. Bu ilaçların uzun süreli kullanımı nazal mukozanın bozulmasına neden olabilir. Burada daha ihtiyat etkisi olan halk ilaçlarına başvurulması gerekiyor.

Kronik rinit: halk yöntemleriyle tedavi

Her zamanki rinit vakası, yukarıda belirtildiği gibi burun damlatımıdır. Bu durumda iyi bir etki, kırmızı sardunya yapraklarından sıkılan meyve suyu, kalandula suyu olan Kalanchoe suyu tarafından verilir. İlk iki durumda başvuru yöntemi aşağıdaki gibidir: günde en az üç ila dört kez damla. Üçüncüsü - resepsiyon sayısı aynı, sadece iki damla. Mentol yağı da olumlu bir sonuç verir. Gömlek her burun deliğinde üç ila beş damla olmalıdır. Buna paralel olarak, kulak arkasında alnı, tapınakları yağlayabilirler.

Damlatma işlemine ek olarak burun sinüslerini yıkamak için bir yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunu yapmak için, ½ litre suya bir çay kaşığı çay tuzu hesaplamasından hazırlanan hafif hafif tuzlu su kullanabilirsiniz. Yapabileceğiniz çözeltiyi ekleyin ve şifalı bitki tentürü yapın: okaliptüs, sophora veya armut çiçeği. Durulama şu şekilde yapılır: baş yatay yönde eğilmiş, solüsyon bir burun deliğinden çekilmiştir (ikincisi elle sıkıştırılmıştır), ağızdan içeri sızdırılmıştır. Sonra ikinci burun deliğiyle aynı işlem yapılır.

Rinit tedavisinde, propolis yağı ile tamponlar burun içine konabilir: ezilmiş propolis - yaklaşık 20 gram krem ve ayçiçeği yağları küçük bir miktarı ile karıştırılarak, 100 gramlık bir kütle meydana getirir. Alınan yağla nemlendirilmiş pamuklu çubuklar, sabah ve akşam sabaha karşı burun sinüslerine koydu.

Bu hastalığın tedavisinde olumlu etkisi, vücut sıcaklığının yüksek olduğu ortamlarda uygulanmayan bacaklar ve sıcak ayak banyolarının ısınmasına neden olur.

İyi bir araç inhalasyon. Onların yerine getirilmesi için, okaliptüs yağı (sıcak suya eklemek için birkaç damla yağ, buharı solumak), ahududu, kuş üzümü, armut çiçekleri ve diğer tıbbi bitkilerle (200 mililitre sıcak suda 10-20 gr çimen) infüzyon kullanabilirsiniz. Zaman - 10 dakikaya kadar süre - bir haftadan 10 güne kadar.

Rinitte yüksek ateş görülürse, antipiretik tedaviye gereksinim duyulur. Şifalı otlar olabilir: ahududanı, kireç, kereviz, köpek yükseldi.

Gördüğümüz gibi, "kronik rinit" teşhisi konduğunda, evde tedavi mümkün değil, aynı zamanda memnuniyetle karşılanmaktadır. Önemli olan - sağlığınıza dikkat etmeyi unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.